Jump to content

Πληροφοριες για αναβαθμιση Α/Ο


Recommended Posts

Λοιπον εχω την παρακατω αντιστροφη οσμωση 3ων σταδιων της Ro-man

1. πως ξεβιδωνω για να αντικαταστησω τον ανθρακα, προσπαθησα αλλα δεν μπορεσα να το βρω κ δεν ηθελα να το πιεσω.

2. μπορω σε αυτην την ΑΟ να προσθεσω Di unit ?

post-6772-1231158476_thumb.jpg με DI UNIT post-6772-1231158516_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχω την παρακατω αντιστροφη οσμωση 3ων σταδιων της Ro-man

1. πως ξεβιδωνω για να αντικαταστησω τον ανθρακα, προσπαθησα αλλα δεν μπορεσα να το βρω κ δεν ηθελα να το πιεσω.

χρειάζεσαι αυτό (αλλά όχι αναγκαστικά... :huh: )

2. μπορω σε αυτην την ΑΟ να προσθεσω Di unit ?

Γιατί όχι?

post-6772-1231158476_thumb.jpg με DI UNIT post-6772-1231158516_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

μμμμμ χωρις αυτο το κλειδι τι κανουμε :thumbup:

Με τα δυό χέρια, κρατώντας τις ανάλογες "κόντρες", προσέχωντας μη κάνουμε ζημιά...??? :huh:

Link to comment
Share on other sites

2. μπορω σε αυτην την ΑΟ να προσθεσω Di unit ?

post-6772-1231158476_thumb.jpg με DI UNIT post-6772-1231158516_thumb.jpg

Δες εδω

Η τιμη ειναι με 500 ml αμμο απιονισμου.Τωρα δε που 1 λυρα=1 ευρω οι τιμες ειναι πολυ καλες.

Link to comment
Share on other sites

Θελει λιγο δυναμη αλλα με προσοχη και κρατοντας σταθερη την οσμωση θα το ξεβιδωσεις με το χερι και μετα βιδωσε το παλι δυνατα να κανει καλη εφαρμογη η φλατζα που εχει για να μην εχεις πλημμυρες

Link to comment
Share on other sites

Η ποσότητα του DI που μπαίνει στην θήκη αυτή ειναι μικρή, βέβαια κανει τη δουλεια της.

Κοιταξε αν μπορεις να βάλεις την μεγάλη φιάλη με το DI.

Link to comment
Share on other sites

Η ποσότητα του DI που μπαίνει στην θήκη αυτή ειναι μικρή, βέβαια κανει τη δουλεια της.

Κοιταξε αν μπορεις να βάλεις την μεγάλη φιάλη με το DI.

O Νικος εννοει κατι σαν αυτο http://www.ro-man.com/shop/product_info.ph.../products_id/98

που παιρνει 700ml αντι για 250 ml.

Link to comment
Share on other sites

O Νικος εννοει κατι σαν αυτο http://www.ro-man.com/shop/product_info.ph.../products_id/98

που παιρνει 700ml αντι για 250 ml.

καλα ολα αυτα το θεμα ειναι πως θα την παραγγειλω γιατι δεν εχω ακουσει τα καλυτερα για την εξυπηρετηση τους :huh:

Link to comment
Share on other sites

Αν με το χέρι δεν ξεβιδώνει μπορείς να αγοράσεις ένα εργαλείο που έχουν οι μηχανικοί και ξεβιδώνουν τα φίλτρα λαδιού απο τα αυτοκίνητα!Πρόσεξε μόνο ο σφιχτήρας του να είναι δερμάτινος και όχι αλυσίδα!Όσο για το Di , βεβαίως και μπορείς να προσθέσεις μονάδα Di.Θα σου πρότεινα όμως και εγω να να βάλεις την μεγάλη!Δεν χρειάζεται να την παραγείλεις απο την Αγγλία , υπάρχουν και σε καταστήματα στην Ελλάδα που εμπορευονται συστήματα Α/Ο! :huh:

Έγινε επεξεργασία - Kostasfdg
Link to comment
Share on other sites

καλα ολα αυτα το θεμα ειναι πως θα την παραγγειλω γιατι δεν εχω ακουσει τα καλυτερα για την εξυπηρετηση τους :huh:

Οντως υπηρχε μεγαλο προβλημα με το ελληνικο ro-man.Αλλα για το αγγλικο δεν εχω ακουσει κανενα ιδιαιτερο παραπονο.Οπως και να εχει εχουν αντιστοιχες λυσεις και τα ελληνικα μαγαζια και μαλιστα σε αρκετα καλες τιμες,αρκει να το ψαξεις.

Μια μοναδα DI προσφερει πολλα στην ποιοτητα του νερου της οσμωσης και για μενα ειναι απαραιτητη και οχι απλα συμπληρωματικη.

Link to comment
Share on other sites

Το αγγλικο ro-man δεν θα σου την "κανει" απλα ισως να καθυστερησει λιγο περισσοτερο...

Οσο για το DI δεν εχω τι να πω... θαυματουργο!

Link to comment
Share on other sites

εφοσον μπορω να το βρω κ ελλαδα οκ δεν υπαρχει προβλημα το μονο κακο ειναι οτι ειμαι επαρχια κ δεν εχω

την πολυτελεια να κανω ερευνα αγορας η να ξερω σε ποια καταστηματα μπορω να βρω :huh::thumbup::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...