Jump to content

ανουμπια σε γλαστρακι?


pariss

Recommended Posts

πηρα μια ανουμπια εχτες και την φυτεψα στο χαλικι μαζι με το γλαστρακι μηπως πρεπει να τι βγαλω απτο γλαστρακι?ειναι η πρωτη φορα που φυτευω

Link to comment
Share on other sites

ναι,το βγάζουμε και το φυτέυουμε κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

Η ανούμπια πωλείτε απλά σε γλαστράκη αλλά όταν αγοραστή και μετά πρέπει να βγει από το γλαστρακη και σε καμιά περίπτωση δεν την φυτεύουμε έτσι ώστε να σκεπαστή ο κορμός.

Ή θα φυτέψεις μόνο της ρίζες ή θα την δέσεις σε κάποιο διακοσμητικό που έχεις (πέτρα, ξύλο).

ΥΓ.

Το θέμα σου μεταφέρθηκε στην σωστή κατηγορία

Link to comment
Share on other sites

οχι μονο θα βγαλεις το γλαστρακι αλλα θα αφαιρεσεις οσο πιο καλα μπορεις το υλικο που εχει στις ριζες της και μοιαζει με βαμβακι, εαν βρεις κατι κοκκινα πετραδακια τα κρατας τα χωνεις βαθια μεσα στο υποστρωμα σου κοντα στις ριζες των φυτων σου

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσες επισης να τη στερεωσεις καπου(πετρα-ξυλο),δενοντας την πολυ χαλαρα.

Link to comment
Share on other sites

orck τι είναι τα κόκκινα πετραδάκια που λες;

Link to comment
Share on other sites

νομίζω κάτι σαν λίπασμα!ανα κάνω λάθος παρακαλώ διορθόστεμε!

Link to comment
Share on other sites

το κακο ειναι ειναι οτι εχω βγαλει ολα τα ψευτικα διακοσμητικα και ας τα χρυσοπληρωσα και δεν εχω που να τα δεσω.στο μαγαζι που πηρα την ανουμπια ειναι φιλος του ειπα οτι θελω ξυλο φυσικο και μου συστησε να μην παρω για το λογο οτι θα κανει το νερο αρκετα οξυνο και δεν ειναι καλο για τα χρυσοψαρα μου!για πετρες φυσικες τι λετε?ενοω τις λεγομενες ηφαιστιογενεις αυτες τις πουλανεστα pet shop?ειναι ακριβες?υπαρχουν φωτο με τετοιες πετρες?ζηταω πολλα εεεεεε?????

Link to comment
Share on other sites

Ενα κομματακι ξυλο να εισαι σιγουρος οτι δε θα σου δημιουργησει κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει μια σε λιγο απο τον πετροβαμβακα στο ξυλο για να σταθει.Υπαρχει προλημα η καποιος κινδυνος η πρακτικη του σφινοματος σε τρυπα?Η απλα το προβλημα ειναι οτι με τον καιρο το βαμβακι φευγει σιγα σιγα?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...