Jump to content

Το ενυδρειο μου...


Odysseas1986

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους! Πριν μερικες ημερες εφτιαξα το δικο μου ενυδρειο και θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας. Τα ψαρια που εχω μεσα ειναι αυτα που θα δειτε παρακατω! (6 τωρα και 2 απο κατω)

Link to comment
Share on other sites

Εμφανισιακά το ενυδρείο σου δείχνει ωραίο. Λειτουργικά εσύ γνωρίζεις. Όσον αφορά την συμβατότητα των ψαριών, οι ειδικοί της κατηγορίας γνωρίζουν.

Προσωπική μου απορία, γιατί προτίμησες να φιλοξενήσεις ένα παραμορφωμένο ψαράκι??

Link to comment
Share on other sites

Δειχνει ωραιο, αλλα ψευτικο κατα την γνωμη μου..

Γουστα ειναι αυτα ομως..

Να το χερεσαι και καλη συνεχεια!! :huh:

Link to comment
Share on other sites

Εμφανισιακά το ενυδρείο σου δείχνει ωραίο. Λειτουργικά εσύ γνωρίζεις. Όσον αφορά την συμβατότητα των ψαριών, οι ειδικοί της κατηγορίας γνωρίζουν.

Προσωπική μου απορία, γιατί προτίμησες να φιλοξενήσεις ένα παραμορφωμένο ψαράκι??

:huh: +1

Link to comment
Share on other sites

Κατα τη γνωμη μου και ο Νικος αλλα και ο Πανος εχουν δικιο!

Το Parrot μου το χαρισαν και απλα το φιλοξενω μεχρι να το δωσω.

Και το ενυδρειο μου οντος δειχνει ψευτικο.

Ρωτησα γνωμες γιατι και εγω ακριβος αυτα πιστευα!

Θα ηταν πιο ωραιο κατα τη γνωμη σας να βαλω μεγαλο βραχο στο χρωματισμο και σχηματισμο οπως ειναι το backround ? Θα ηθελα κατι πιο αληθινο και εγω! Οσο αφορα τα ψαρια που θελω να εχω ειναι μονο Cyrtocara Moori και Frontoza..

(Πιοιος ξερει να μου πει γιατι δεν μπορω να βαλω αλλες φωτογραφιες?)

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω οτι φταινε οι ασπρες πετρες και τα ψευτικα φυτα!

Παντως οντως φαινεται ωραιο :huh:

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα πρώτα πολύ ωραίες οι φωτό :huh: δεν μπορείς ν' ανεβάσεις ίσως επειδή είναι σε πολύ υψηλή ανάλυση, δοκίμασε να τις βάλεις σε 800x600...

Και νομίζω ότι είναι η αντίθεση σκούρου background και λευκών βράχων που σε χαλάει, καθώς και το σχετικά λίγο πράσινο. Κι άλλα φυτά, πιο σκούρες πέτρες και να φύγουν και οι ''γυάλινες''..... Θα σ' αρέσει και σένα πιο πολύ νομίζω :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη που θα σε στεναχωρεσω,αλλα αυτη τη στιγμη εχεις μεσα ψαρια ασυμβατα μεταξυ τους.Τα πλαστικα φυτα που εχεις,νομιζω χαλανε ολο το ντεκορ.Διαλεξε τι ψαρια θελεις να φιλοξενησεις,και αν πας σε αφρικανικα,θελεις πολλες πετρες για δημιουργια κρυψωνων.Επισης αυτο που λες οτι θελεις να κρατησεις cyrtocara moori και frontoza θα ελεγα να το αφησεις.Ειναι μεν αφρικανικα και τα δυο,αλλα θελουν πολλα λιτρα,και ειναι το πρωτο απο Malawi,το δευτερο απο Tanganyika.Διαβασε για τις συμβατοτητες και τα ειδη των ψαριων,και αποφασισε

Link to comment
Share on other sites

Τα φυτα που εχω βαλει ειναι υφασματινα και νομιζω πως απο τα ψευτικα (πλαστικα) ειναι απο τις πιο καλες απιλογες γιατι φαινονται πιο φυσικα! Τωρα να βαλω αληθινα φυτα δεν νομιζω γιατι μεν τα τρωνε αλλα θελουν και περισσοτερη συντηρηση (λαμπες, λιπασμα κτλ) Θελω να βαλω πολλους βραχους απλα φοβαμαι μην πεσει κανενας και σπασει κανενα τζαμι! Λογικα αυτοι που τα σηκωνουν τοσο ψηλα ειναι πολυ ελαφρια βραχια (π.χ. εικονα) Αμα δεν εβαζα καθολου φυτα θα πειραζε? Εστω πολυ λιγα! Να μου πειτε εξαρτατε απο τα ψαρια που εχω.. Η αληθεια ειναι πως το περιβαλλον του ενυδρειου το φανταζομου καπως αλλιως. Οσο για τα ψαρια Cyrtocara Moori και Frontoza δεν νομιζω πως θα υπαρξει ουσιαστικο προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Οσο για τα ψαρια Cyrtocara Moori και Frontoza δεν νομιζω πως θα υπαρξει ουσιαστικο προβλημα!

Ενταξει,αφου εχεις διαβασει γι αυτα τα ψαρια και νομιζεις οτι ταιριαζουν βαλτα.Εχει κι αλλη λιμνη η Αφρικη.Διαλεξε και απο κει τοτε και κανε οτι καταλαβαινεις,αλλα γνωμες γιατι ζητας;

Link to comment
Share on other sites

Ζηταω γνωμες για να υπαρξει διαλογος φιλε μου! Μπορει μεσα απο αυτο να βγει κατι. Τωρα αν δεν εχεις ορεξη αυτο ειναι αλλο θεμα. Και γιατι απαντας δεν καταλαβαινω..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...