Jump to content

ΜΑΓΝΗΤΕΣ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ


Recommended Posts

Καλησπερα παιδια, σημερα αγορασα εναν μαγνητη καθαρισμου για τα τζαμια. Για την ακριβια ειναι ενας KW MAGNETIC CLEANER SIZE - M. Η ερωτηση μου ειναι η εξης, επειδη δεν θελω να πολυβαζω χερι μεσα στο ενυδρειο να τον εχω μονιμα μεσα και οταν θελω να καθαριζω το τζαμι απλα να κουναω τον μαγνητη οπως και πολυ υποθετω κανετε απο εδω μεσα, μηπως με τον καιρο σκουριασει καποιο μεταλλικο μερος του (που στο πισω μερος της συσκευασιας γραφει " Non-Metalic construction") και εχω προβληματα στο μελλον? Το topic μου ακουγεται πολυ απλο και χαζο αλλα εχω τις αμφιβολιες μου.. :thumbup::huh:

post-10548-1231946916_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φίλε και εγώ τον έχω μέσα και πάει να γίνει ζωντανός βράχος από την καραλινικι άλγη που έχει πιάσει!!!!!!!!!!!!!! :thumbup::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη λυση ειναι να μη πιανει το τζαμι τιποτα. :thumbup:

Προσεχε μη πιασει αμμο ή κανενα σαλιγγαρακι και γρατζουνιστει το τζαμι. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, αυτος που πηρα ειχε 8 ευρω , ο μεγαλος απ' οσο ειδα ειχε 18.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω τον ειχα αφησει μεσα,τον συγκεκριμενο μαλιστα,και μου ειχε αφησει σκουρια στο σημειο που τον ειχα πανω στο τζαμι.Την ετριψα με το χερι και εφυγε.Μπορει να ετυχε σε μενα....

Link to comment
Share on other sites

venom Ωχ.................................. μη μου λες τετοια...η σκουρια μπορει να τρελανει το ph σωστα? Και το θεμα ειναι οτι το ενυδρειο ειναι στο στρωσιμο....Μαρεσει που η συσκευασια λεει No metalic parts. Αυτοι οι floating mipws einai kalyteroi?

Έγινε επεξεργασία - mihak
Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου κι ομως....

αν ανεβαζει το ph καλο σε μενα κανει :thumbup: ,δεν γνωριζω για τους αλλους τι λενε.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου κι ομως....

αν ανεβαζει το ph καλο σε μενα κανει :thumbup: ,δεν γνωριζω για τους αλλους τι λενε.

Γιατι αντι για σοδα και αραγωνιτη δεν βαζεις σκουριασμενα σιδερα μεσα? :thumbup:

Η σκουρια δεν κανει καλο στο ενυδρειο σιγουρα :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Γιατι αντι για σοδα και αραγωνιτη δεν βαζεις σκουριασμενα σιδερα μεσα? :thumbup:

Η σκουρια δεν κανει καλο στο ενυδρειο σιγουρα :thumbup:

το ειπα εντελως κοροιδευτικα.

και αραγωνιτη εχω και προβλημα με το ph δεν εχω. :hysterical:

Έγινε επεξεργασία - venom
Link to comment
Share on other sites

Γιατι αντι για σοδα και αραγωνιτη δεν βαζεις σκουριασμενα σιδερα μεσα? :thumbup:

Η σκουρια δεν κανει καλο στο ενυδρειο σιγουρα :hysterical:

Μην είσαι τόσο σίγουρος. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Όλοι οι μαγνητες δεν είναι της ίδιας ποιότητας και δεν κάνουν όλοι για χρήση σε θαλασσινό.

Θα σε συμβούλευα να εμπιστευτείς για μόνιμη τοποθέτηση, μόνο επώνυμους και αρκετά πιο ακριβούς.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να παραθεσεις στοιχεια για αυτο?

Θα ειναι ενδιαφερον.

ξεκίνα από εδώ.

http://reefkeeping.com/issues/2004-11/rhf/index.php

ενημερωτικά όμως μιας και το έφερε η κουβέντα,και μια απόδειξη πως στο θαλασσινό ενυδρείο δεν υπάρχει μονόδρομος και σιγουριά 100% για τίποτα!!! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

ξεκίνα από εδώ.

http://reefkeeping.com/issues/2004-11/rhf/index.php

ενημερωτικά όμως μιας και το έφερε η κουβέντα,και μια απόδειξη πως στο θαλασσινό ενυδρείο δεν υπάρχει μονόδρομος και σιγουριά 100% για τίποτα!!! :thumbup:

Αυτα μπορει να ισχυσουν και στα freshwater ενυδρεια?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...