Jump to content

Θεϊκές σκηνές κινηματογράφου


Recommended Posts

Oi Monty Pythons απλά είναι θρησκεία! Είναι λόγος ύπαρξης! Είναι ιδεολογία!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 168
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kαλα ρε ειστε ολοι αχρηστοι...???

Μου μιλατε για κορυφαιες στιγμες και δεν εχει ανεβασει κανενας αυτο το βιντεο..??

Γελιο μεχρο δακρυων

Ελπιζω να μην παρεξηγει κανενας..;)

Link to comment
Share on other sites

Kαλα ρε ειστε ολοι αχρηστοι...???

Μου μιλατε για κορυφαιες στιγμες και δεν εχει ανεβασει κανενας αυτο το βιντεο..??

Γελιο μεχρο δακρυων

Ελπιζω να μην παρεξηγει κανενας..;)

Προσωπικά δέχομαι την παρατήρησή σου και νιώθω ταπεινωμένος. Πάω να αυτοβουρδουλιαστώ 666 φορές για να εξιλεωθώ!!!

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΙΟ ΡΟΜΑΝΤΙΚΟΥΣ

Tι μου κανεις ρε πρωι πρωι.

Μου θυμισες την αλλη ταινιαρα του "Tiger and the Snow", απο τις καλυτερες του κινηματογραφου.

Δικιο εχεις πολυ κωμωδια "επαιξε" να βαλουμε καμια ταινιαρα.

H θεικη σκηνη της αναγνωρισης, ποιηση, αφαμιλο με αρχαιο εργο.

Το τραγουδι του Tom Waits αναλογα θεικο.

και

Link to comment
Share on other sites

:):rolleyes::hysterical:

Έγινε επεξεργασία - watchmaker
Link to comment
Share on other sites

Καλά τόσον καιρό και δεν τα έχει ανεβάσει κανείς?

Fight Club... έπος!

hitchhikers guide to the galaxy... συμπαντικός τρόπος σκέψης!

Eternal Sunshine of the Spotless Mind... τα άδυτα της αγάπης

The fountain, απίστευτα ψαγμένη, φοβερή ατμόσφαιρα και ερμηνείες!

Τα παιδιά των ανθρώπων, συγκλονιστικό!

Across the Universe, Beatles ερμηνευμένοι από φοβερές φρέσκες φωνές, απίστευτη ατμόσφαιρα από δεκαετία '60.

V For Vendeta, ριζοσπαστική!

Link to comment
Share on other sites

Έχω φάει σκάλωμα με 2 παλιές ταινίες, :rolleyes: δεν θυμάμαι ηθοποιούς ή τίτλο αλλά μόνο σκηνές:

Στη μια είναι ένας τύπος που βρίσκει κάτι γυαλιά που όταν τα φοράς σου δείχνουν όλον τον κόσμο διαφορετικό, όλες οι διαφημίσεις και οι επιγραφές γίνονται (φανερά πλέον) υποσυνείδητα μηνύματα που τόσο καιρό σε επηρέαζαν χωρίς να το ξέρεις, μπλέκει με κάτι άλλους τύπους που το έχουν ανακαλύψει και έχουν οργανώσει ντού και τέτοια...

Την άλλη δεν την έχω δει μάλλον αλλά μου άρεσε το τελείωμα που μου περιέγραψε ένας φίλος:

Η κάμερα ξεζουμάρει από τη γή, ξεζουμάρει από το ηλιακό σύστημα, ξεζουμάρει από γαλαξίες, ξεζουμάρει από νεφελώματα, ξεζουμάρει από το σύμπαν, ξεζουμάρει από ομάδες συμπάντων που σχηματίζουν έναν κόσμο και βλέπεις ένα τέρας να παίζει γκαζές με κάμποσους από αυτούς τους κόσμους.

Ξέρει κανείς τίποτα για αυτά τα 2? :)

Link to comment
Share on other sites

το πρωτο ειναι το "ζουν αναμεσα μας" - "They Live"

το δευτερο το εχω δει αλλα δεν μου ερχεται, αν θυμηθω θα σου πω

Link to comment
Share on other sites

1.000 ευχαριστώ! :):rolleyes::hysterical::thumbup:

Πρέπει να φτιάξω το VCR μου γιατί δεν παίζει να το βρω σε DVD...

Το ζουν ανάμεσά μας το έχω σε DVD :thumbup: Θύμισέ μου να στο κοπιάρω στη συνάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Το ζουν ανάμεσά μας το έχω σε DVD :buttrock: Θύμισέ μου να στο κοπιάρω στη συνάντηση!

:thumbup::):thumbup::rolleyes::buttrock::hysterical:

Με ελληνικούς υπότιτλους????

Θα το κάνεις αυτό?

...Για μένα? :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

:thumbup::):thumbup::rolleyes::buttrock::hysterical:

Με ελληνικούς υπότιτλους????

Θα το κάνεις αυτό?

...Για μένα? :buttrock:

Άκου... Τέτοιες ταινίες ΕΠΗ θα πρέπει να υπάρχουν σε ΚΑΘΕ σπίτι!!! Εγώ έχω μία γωνιά στο δωμάτιό μου που βρωμάει... cult-ίλα!!!

Και ναι, είναι με ελληνικούς υπότιτλους! Και ναι, θα το κάνω αυτό... αλλά όχι για σένα! Για τη φουκαριάρα τη μάνα μου το κάνω!

Link to comment
Share on other sites

...Την άλλη δεν την έχω δει μάλλον αλλά μου άρεσε το τελείωμα που μου περιέγραψε ένας φίλος:

Η κάμερα ξεζουμάρει από τη γή, ξεζουμάρει από το ηλιακό σύστημα, ξεζουμάρει από γαλαξίες, ξεζουμάρει από νεφελώματα, ξεζουμάρει από το σύμπαν, ξεζουμάρει από ομάδες συμπάντων που σχηματίζουν έναν κόσμο και βλέπεις ένα τέρας να παίζει γκαζές με κάμποσους από αυτούς τους κόσμους.....

νομιζω οτι ειναι στην ταινια The Arrival http://www.imdb.com/title/tt0115571/

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

:):rolleyes::hysterical:

το LEON!!!!!!!! απο τις καλυτερες ταινιες π εχω δει...

Έχω φάει σκάλωμα με 2 παλιές ταινίες, :thumbup: δεν θυμάμαι ηθοποιούς ή τίτλο αλλά μόνο σκηνές:

Στη μια είναι ένας τύπος που βρίσκει κάτι γυαλιά που όταν τα φοράς σου δείχνουν όλον τον κόσμο διαφορετικό, όλες οι διαφημίσεις και οι επιγραφές γίνονται (φανερά πλέον) υποσυνείδητα μηνύματα που τόσο καιρό σε επηρέαζαν χωρίς να το ξέρεις, μπλέκει με κάτι άλλους τύπους που το έχουν ανακαλύψει και έχουν οργανώσει ντού και τέτοια...

Την άλλη δεν την έχω δει μάλλον αλλά μου άρεσε το τελείωμα που μου περιέγραψε ένας φίλος:

Η κάμερα ξεζουμάρει από τη γή, ξεζουμάρει από το ηλιακό σύστημα, ξεζουμάρει από γαλαξίες, ξεζουμάρει από νεφελώματα, ξεζουμάρει από το σύμπαν, ξεζουμάρει από ομάδες συμπάντων που σχηματίζουν έναν κόσμο και βλέπεις ένα τέρας να παίζει γκαζές με κάμποσους από αυτούς τους κόσμους.

Ξέρει κανείς τίποτα για αυτά τα 2? :thumbup:

ναι ειναι το τελος απο το MEN IN BLACK... (αυτο με τις γκαζες) ειχα γουσταρει κ γω απηρα!!!!πολυ εξυπνο...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...