Jump to content

Νεος στο φυτεμενο (ελπιζω)


rOUSSAkS

Recommended Posts

καλησπερα ηθελα να μαθω τι χρειαζετε και τι απαιτει ενα φυτεμενο ??δεν εχω απο αποφασισει ακομα για τα φυτα που θα μπουν μεσα απλα αν μπορειτε να μου πειτε τι εξοπλυσμος χρειαζεεται ?

το ενυδρειο μου ειναι το ριο240 με highlite φωτισμο .

ΤΗΑΝΚς εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Πρωτα απ' ολα πρεπει να αποφασισεις αν θελεις να το κανεις ενα απλο και ωραιο φυτεμενο,ενα full φυτεμενο ή ενα φυτεμενο με απαιτητικα και δυσκολα φυτα.Αναλογα το τι θα διαλεξεις θα εξαρτηθει ο εξοπλισμος και το τι ψαρια θα μπορεις να βαλεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Πρωτα απ' ολα πρεπει να αποφασισεις αν θελεις να το κανεις ενα απλο και ωραιο φυτεμενο,ενα full φυτεμενο ή ενα φυτεμενο με απαιτητικα και δυσκολα φυτα.Αναλογα το τι θα διαλεξεις θα εξαρτηθει ο εξοπλισμος και το τι ψαρια θα μπορεις να βαλεις.

ενα απλο και ομοργο φυτεμενο , μου αρεσε πολυ το βιοτοπικο πυρανχα δεν ξερω τι φυτα εχει μεσα

Ειμαι παντελος ασχετος με τα φυτεμενα ! μονο το κερατοφυλλο ξερω!

Link to comment
Share on other sites

ανουμπιες,κερατοφυλλα,κρυπτοκορινες,εχινωδοροι,βαλισνεριες,μικροσοριουμ πτεροπους,ειναι απο τα πλεον ανθεκτικα φυτα και μαλιστα χωρις πολλες -πολλες ιδιαιτεροτητες.επισης ο φωτισμος σου νομιζω πως αρκει μια χαρα για τα συγκεκριμενα φυτα.... :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

ανουμπιες,κερατοφυλλα,κρυπτοκορινες,εχινωδοροι,βαλισνεριες,μικροσοριουμ πτεροπους,ειναι απο τα πλεον ανθεκτικα φυτα και μαλιστα χωρις πολλες -πολλες ιδιαιτεροτητες.επισης ο φωτισμος σου νομιζω πως αρκει μια χαρα για τα συγκεκριμενα φυτα.... :thumbup:

Nα σε ρωτησω και κατι αλλο . θα χρειαστω co2 ? ευχαριστω για την κατοπιση!

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλεις πολλα φυτα να βαλεις και co2

πιο οικονομικο νομιζω ειναι σε ταμπλετες.

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Για τα φυτα που σου ειπε ο klaz και θα εισαι μια χαρα για αυτο που θες δεν θα χρειαστεις co2

Link to comment
Share on other sites

Για τα φυτα που σου ειπε ο klaz και θα εισαι μια χαρα για αυτο που θες δεν θα χρειαστεις co2

Ευχαριστωωωωω!!! Τωρα μενει να διωξω τα θηρια απο μεσα!!!(κακη αρχη)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...