Jump to content

Chaeto


Andreas kika

Recommended Posts

Μηπως ξερει κανεις που μπορω να βρω λιγη απο αυτη τη αλγη?

Link to comment
Share on other sites

ισως ο φιλος ΑΚΗΣ να εχει προλαβει κανα κλαδεματακι.

συννενοησου μαζι του να σου δωσει τωρα στη συναντηση μας..!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ισως ο φιλος ΑΚΗΣ να εχει προλαβει κανα κλαδεματακι.

συννενοησου μαζι του να σου δωσει τωρα στη συναντηση μας..!!!!!!

ποια συναντηση???που,πως κ ποτε???εδω στη θεσσαλονικη???

Link to comment
Share on other sites

klaz με εδωσες στεγνα ε? :thumbup:

Ευχαριστως να σου φερω αλγη φιλε μου.

δες εδω.Αν ειναι να ερθεις στειλε μου πμ για να θυμιθω να σου φερω.Θα ειναι λιγη ομως γιατι δεν εχω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

klaz με εδωσες στεγνα ε? :thumbup:

Ευχαριστως να σου φερω αλγη φιλε μου.

δες εδω.Αν ειναι να ερθεις στειλε μου πμ για να θυμιθω να σου φερω.Θα ειναι λιγη ομως γιατι δεν εχω πολυ.

Τι να σου πω δε ξερω εαν θα ερθω στη συναντηση αλλα εαν σου ειναι ευκολο να περασω απο οπου θελεις να μου δωσεις κ μενα λιγη chaeto...οχι για μενα...για την φουκαριαρα την εφυλια μου!

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω δε ξερω εαν θα ερθω στη συναντηση

η συναντηση θα εχει την αλγη.........ελα να γνωριστουμε :thumbup::thumbup:
Link to comment
Share on other sites

Aνδρεα εαν δεν μπορεσεις να ερθεις,θα δουμε πως θα βρεθουμε.Εαν μπορεσεις παντως ενημερωσε με για να την εχω μαζι μου.

Link to comment
Share on other sites

Aνδρεα εαν δεν μπορεσεις να ερθεις,θα δουμε πως θα βρεθουμε.Εαν μπορεσεις παντως ενημερωσε με για να την εχω μαζι μου.

Οκ παιδια θα προσπαθησω να ερθω στην συναντηση.Απλα πειτε μου που κ ποτε.

Link to comment
Share on other sites

δες εδω.Αν ειναι να ερθεις στειλε μου πμ για να θυμιθω να σου φερω.Θα ειναι λιγη ομως γιατι δεν εχω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια (Ακη κ Κλαζ) σας ευχαρηστω κ τους 2 θερμα(κυριως το Ακη αλλα κ τον Κλαζ που τον εδωσε) :bowdown: για την αλγη εχει μεγαλωσει πολυ κ εκτος αυτου μου μειωσε κ τα νιτρικα κ συν της αλλης αρχισε να ριζωνει στα βραχια τωρα πλεον εχω παντου απο αυτην την ομορφη αλγη,δυστηχως ομως εχω κ ενα ειδος caulepra το οποιο εχει απλωθει παντου μαζι με λιγη green hair algea.Κατα τα αλλα ολα τελεια αλλαξα κ τεστ ΝΟ3(πηρα της τετρα)την αποψη σας πανω σε αυτο παρακαλω!Α κ 2 ακομα πραματακια ηθελα να πω...πρωτα απο ολα οι μετρησεις μου εχουν ως εξης:

NO2:0 mg/l redsea

NO3:17 mg/l tetra

Mg:1350 ppm salifert

Ca:450ppm redsea

Kh:12dkh sera

Ph:8,1 tetra

Salanity 1.025-1.026

Κ ηθελα να πω πως εχω διαβασει κ εχω δει ενυδρεια που με αρκετα μεγαλο ποσοστο ΝΟ3 κρατανε αρκετα κοραλια κ ανεμονες κτλ.

Υ.Γ.Αντε ρε παιδια παμε για κανα καφε!!!!!!!AQUAΡΙΣΤΕΣ ASEMBLE!!!!!

Link to comment
Share on other sites

A ξεχασα να αναφερω πως εχω γεννητουρια!Η cleaner γαριδουλα μου εχει ενα σωρο αυγα κ εντελως τυχαια θα ειναι μονη της μαζι με το τρελο της αγορι στο ενυδρειο μιας κ τα υπολοιπα ζωντανα ειναι σε καραντινα για αλλες 2 εβδομαδες.Ηθελα να σας πω επισης πως στο νερο μου εχω ΑΠΕΙΡΟΥΣ κοπηποδες μιλαμε καθαριζω το τζαμι για να βλεπω μεσα(υπερβολη)παντως εχω πολυ πραμα κ εχουν παρα πολυ πλακα μιας κ βλεπω κ πως εξελισσονται απο μικροσκοπικα σε μεγαλα κοπιποδακια(γι'αυτο κ ο μανταρινος μου ειναι χονδρος)!

Link to comment
Share on other sites

Ανδρεα χαιρομαι για την πτωση των νιτρικων.Στη συναντηση σου ειπαμε τι φταιει και γιαυτο μην περιμενεις να γινουν 0 ποτε (μεγαλη μπουκια φαε... :bowdown: ).Θελει αλλαγες το ενυδρειο σου.Πολλες.

Για τα τεστακια ισχυουν επισης οσα ειπαμε.

Συγνωμη που σε πιανω απο τα μουτρα (οπως και στην συναντηση) αλλα ειναι για να ξερεις το σωστο και να μην παιδευεσαι. :bowdown:

Καφεδακι οποτε θες για να μην περιμενουμε την επομενη συναντηση.

Υ.Γ. :Δωσε κοπιποδα στο λαο (εμας) που πειναει!!!

Link to comment
Share on other sites

Ακη οποτε θες παμε για καφε να σου δωσω κ κοπιποδα(εαν μου πεις πως βεβαια)Εχω διαβασει πως τα κοπιποδα πρεπει να μεταφερονται με το νερο μπορει εαν ρουφιξω με κανενα μικρο σωληνακι απο τα τζαμια να καταφερω να μαζεψω μερικες αποικιες.Οταν ειναι να παμε για καφε θα μαζεψω...μονο εαν σε βολευει παμε καμια παρασκευη ασπουμε μεσσημερι η πρωι.

Link to comment
Share on other sites

Ειδες τι κανει η αγια Chaeto?

Απιστευτο ζωντανο πραγματικα!

Θα δεις οτι σε λιγο καιρο θα μηδενιστουν!

Link to comment
Share on other sites

Ειδες τι κανει η αγια Chaeto?

Απιστευτο ζωντανο πραγματικα!

Θα δεις οτι σε λιγο καιρο θα μηδενιστουν!

Πραγματικα απιστευτο ζωντανο!

Link to comment
Share on other sites

οποιος περνη απο την chaeto του Ακη τα νιτρικα πεφτουνε.Εγω την εχω κλαδεψη 2 φωρες απο τοτε που την πειρα.Οταν την πειρα ειχε χαλαση και ειχε μεινη πολυ πολυ ελαχιστη αλλα τωρα δεν την προλαβαινω.

Ευχαριστω για αλλη μια φωρα φιλε Ακη

Link to comment
Share on other sites

Στο κυριως ενυδρειο δεν εχω sump ακομα...

Link to comment
Share on other sites

οποιος περνη απο την chaeto του Ακη τα νιτρικα πεφτουνε.Εγω την εχω κλαδεψη 2 φωρες απο τοτε που την πειρα.Οταν την πειρα ειχε χαλαση και ειχε μεινη πολυ πολυ ελαχιστη αλλα τωρα δεν την προλαβαινω.

Ευχαριστω για αλλη μια φωρα φιλε Ακη

Ευχαριστω παιδια :bowdown::bowdown::)

Ανδρεα θα τον κανονισουμε τον καφε,ελπιζω πριν την επομενη συναντηση.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα και εγώ λίγη απο την παινεμένη άλγη αν είναι δυνατόν ΑΚΗ

υγ. ο klazούλης τα φταίει όλα ....

:bowdown::bowdown::):(

post-203-1235296240_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...