Jump to content

θανατιφορο αλμα εις υψος


BackouliS

Recommended Posts

ο μονομάχος μου πήδηξε απέξω από την γυάλα του πριν τέσσερις ώρες περίπου...και τον βρήκα τώρα...το δέρμα του κόλλαγε και ΉΤΑΝ ΖΩΝΤΑΝΌΣ..όταν τον έβαλα μέσα βούλιαζε και "σπαρταραγε" ακόμα...και έκανε σπασμωδικές κινήσεις και κουτούλαγε παντού...υπάρχει περίπτωση να την βγάλει καθαρή??

Link to comment
Share on other sites

ο μονομάχος μου πήδηξε απέξω από την γυάλα του πριν τέσσερις ώρες περίπου...και τον βρήκα τώρα...το δέρμα του κόλλαγε και ΉΤΑΝ ΖΩΝΤΑΝΌΣ..όταν τον έβαλα μέσα βούλιαζε και "σπαρταραγε" ακόμα...και έκανε σπασμωδικές κινήσεις και κουτούλαγε παντού...υπάρχει περίπτωση να την βγάλει καθαρή??

αν τον προλαβες ναι....και απο οτι λες μαλλον θα ζησει

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει καπακι στο ενυδρειο??? :thumbup::thumbup:

Οι μονομαχοι πηδανε αρκετα ψηλα..

Με τι αλλα ψαρια τον εχεις????

Με αυτα που γραφεις στο προφιλ σου?

Link to comment
Share on other sites

μονος του ειναι...τοσο καιρο τον εχω και δν εχει πιδιξει ποτε...μαλλον θα φτεει κατι...θα διξει πιστεβω....τον λυπαμε παρα πολυ...μπικα στο δωματιο και ελλειπε....χεστικα πανω μου και αρχισα να ψαχνω και ηταν κατω απο το επιπλο...4 με 5 ωρες εξω απο το νερο!!!!ειναι θεος...τωρα βασικα ειναι σαν τζινι...σε ενα τεραστιο κοθτι με καπακι και τρυπες

Link to comment
Share on other sites

Θα ζησει, ριξε λιγο αντιχλωριο να βοηθησεις τη βλεννα του σωματος του.- :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Οι μονομαχοι πηδανε μια χαρα βαλε οποσδηποτε καπακι και πες μας νεα του

Link to comment
Share on other sites

-Πως ξερεις οτι ηταν 4 οι ωρες?(κι οχι μιση ας πουμε?)

δη το ξέρω απλά βάζω τι μεγαλύτερη ώρα να είμαι μέσα...εγώ έλειπα 6 με 7 ώρες από το σπίτι...λέω ότι είναι 4το πολύ..έβαλα "αντιχλοριο"...αλλα με το παραμικρό κούνημα η ήχο κάνει σαν σπασμωδικό.....νομίζω ότι έχει ψυχολογικά... :thumbup::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Αφησε τον να ηρεμησει και προσπαθησε να τον ταϊσεις, προσθεσε βιταμινες στο νερο σου και αν ειναι δυνατον και αλοη. Προπαντως ηρεμια και καλες συνθηκες θελει και λογικα θα συνελθει.

Link to comment
Share on other sites

2 μέρες και ο μονομάχος ζει.βεβαια είναι σκουρόχρωμος και μερικά σημεία έχουν επανέλθει στο πράσινο που ήταν...λίγα όμως..επιπλέει η βουλιάζει και τρήματα από τα πτερύγια του τα βρήκα στον πάτο όχι πολλά...επίσης έχει ξεκινήσει να κάνει μικρή φωλια όσο ειναι το νύχι μας...πρώτη φορα!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...