Jump to content

βγαινω απο τα νερα μου


complex

Recommended Posts

Θελω να ξεκινησω ενα nano! Η εμπειρια μου στη θαλασσα μηδενικη! Με το γλυκο 4 χρονια ασχολουμαι! Δωστε μου καποιος υλη για διαβασμα! Ευχαριστω προκαταβολικα....

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες λοιπον...

Εδώ θα βρεις πολλά αρθρα σχετικά με το θαλασσινο αλλα και τον εξοπλισμο του!!! Ξεκινα και ειμαστε εδω να σου λυσουμε οποια σου απορια!

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?autocom=articles

Link to comment
Share on other sites

Καλα καταλαβες...

Ο ζωντανος βραχος εχει αναλαβει αυτή την αρμοδιοτητα!!!

Κυριως στα reef ενυδρεια...

Σε ενα φορτωμενο fish only ισως χρειαστεις και extra βιολογια

Link to comment
Share on other sites

βρηκα κατι ετοιμο σε nano.... 128 lt Equipment:

*

Heater

*

UV Steriliser

*

Protein Skimmer

*

Water pump, 720 lph

*

Low noise cooling fan

*

2 x 24 watt PL lights

*

Low level led lighting

*

Bio-filter system includes water pump, filter sponge, filter bag, bio-balls, activated carbon and ceramic

rings

καπου 300 ευρω :Orca TL550 Jumbo Nano Marine Reef Aquarium & Cabinet

http://www.fishandfins.co.uk/aquariums.htm

πως σας φαινετε? ακριβο? φτηνο? καλο για starter kit? θα χρειαστω και ψυξη εε?

Link to comment
Share on other sites

Το χω δει το ενυδρειακι.

Δεν ειναι ασχημο, αλλα η ποιοτητα κατασκευης δεν ειναι οτι καλυτερο εχω δει!

330€ χωρις τα μεταφορικα!

400-400+κατι να υπολογιζεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Oπα το ξερω αυτο το ενυδρειο!!!!Λοιπον ειναι του κουικο σωστα?Ηρθες απο την Λαρισα κ πηγες στον κουικο????

Link to comment
Share on other sites

αναγνωριζει καποιος αυτο το ενυδρειο?post-10944-1234122289_thumb.jpg

το μπροστα δεξια

το ενυδρειο λεγετε cayman open και αναλογος το μηκος του εχει διπλα και το κωδικο του (πχ cayman open 80 αν το μηκος του ειναι 80 εκ).ειναι της ferplast kai lansarete apo thn provet(tetra).η βαση αν δεν κανω λαθος λεγετε degine παλι με τον κωδικο του αναλογου μηκους διπλα...κυκλοφορει σε 80cm,1.20 cm kai 1.50 cm αν δεν κανω λαθος για το τελευταιο

Link to comment
Share on other sites

αναγνωριζει καποιος αυτο το ενυδρειο?post-10944-1234122289_thumb.jpg

το μπροστα δεξια

λοιπον συγνωμη αλλα εχει καποια λαθακια το προηγουμενο ποστ μου...το ενειδρειο λεγετε cayman open,ειναι της ferplast και λανσαρετε απο την provet(tetra).κυκλοφορει στα εξης τρια μεγεθη 40cm,80cm kai 1.10 cm, και το πληρες του ονομα συνοδευεται απο το μηκος του (πχ cayman open 80 an einai 80 cm).επισεις κυκλοφορει η σειρα scenic που ειναι το ιδιο ενυδρειο σε οβαλ και κυκλοφορει στα 80 και 1,10 εκατοστα μονο...η βαση του με τα σιδερενια ποδαρακια που βλεπεις λεγετε trendy και το ονομα της για το 80αρι ενυδρειο πχ ειναι stand cayman 80 trendy και για το οβαλ stand cayman 80 scenic trendy.επεισης κυκλοφορει και η κλασικη βαση που ξερουμε ενω η trendy δεν κυκλοφορει για το 40αρι

Link to comment
Share on other sites

Oπα το ξερω αυτο το ενυδρειο!!!!Λοιπον ειναι του κουικο σωστα?Ηρθες απο την Λαρισα κ πηγες στον κουικο????

αυριο μετακομιζω λαρισα.... που ειναι ο κουικο, μαγαζι ειναι?ενδιαφερομαι πες μου αν μπορεις

Link to comment
Share on other sites

λοιπον συγνωμη αλλα εχει καποια λαθακια το προηγουμενο ποστ μου...το ενειδρειο λεγετε cayman open,ειναι της ferplast και λανσαρετε απο την provet(tetra).κυκλοφορει στα εξης τρια μεγεθη 40cm,80cm kai 1.10 cm, και το πληρες του ονομα συνοδευεται απο το μηκος του (πχ cayman open 80 an einai 80 cm).επισεις κυκλοφορει η σειρα scenic που ειναι το ιδιο ενυδρειο σε οβαλ και κυκλοφορει στα 80 και 1,10 εκατοστα μονο...η βαση του με τα σιδερενια ποδαρακια που βλεπεις λεγετε trendy και το ονομα της για το 80αρι ενυδρειο πχ ειναι stand cayman 80 trendy και για το οβαλ stand cayman 80 scenic trendy.επεισης κυκλοφορει και η κλασικη βαση που ξερουμε ενω η trendy δεν κυκλοφορει για το 40αρι

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω

Ο κουικο ειναι πανω στη ευθεια του ικεα,περνας το ικεα κ μετα απο μερικα φαναρια θα δεις στο δρομο στο δεξι σου χερι μια μεγαλη πινακιδα που λεει κουικο μεγαπετ.Θα σου προτεινα ομως να δεις κ μερικα αλλα ενυδρεια στον αμαζονιο στην ανθεων η στον Λαζαριδη πανω στη δελφων(ο Λαζαριδης εχει τα rio κ θα στο πουλησει πολυ πιο φθηνα απο τα αλλα ενυδρεια).

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...