Jump to content

μονομαχοι


γιωργος χανια

Recommended Posts

καλησπερα σε ολους σας...θελω να μου πειτε πως θα καταλαβω οτι εχω γεννα?λοιπον μετα απο 2 εβδομαδες προετιμασια των μονομααχων ολα καλα......τους εχω μεσα 3 μερες και δεν εχει γινει τιποτα απο τσακωμενους αλλα μονο κατι τσιμπηματακια ας το πω ερωτικα τσιμπηματακια...σημερα λοιπων το πρωι που σηκωθηκα ειδα διπλα απο τον θερμοστατη να εχουν δημιοργηθει 100 φυσαλιδες να το πω δεν ξερω πως να το πω....ασ βοηθησει καποιος υπαρχει περιπτωσει να εχω γεννα?ευχαριστω εκτοπρωτερον

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους σας...θελω να μου πειτε πως θα καταλαβω οτι εχω γεννα?λοιπον μετα απο 2 εβδομαδες προετιμασια των μονομααχων ολα καλα......τους εχω μεσα 3 μερες και δεν εχει γινει τιποτα απο τσακωμενους αλλα μονο κατι τσιμπηματακια ας το πω ερωτικα τσιμπηματακια...σημερα λοιπων το πρωι που σηκωθηκα ειδα διπλα απο τον θερμοστατη να εχουν δημιοργηθει 100 φυσαλιδες να το πω δεν ξερω πως να το πω....ασ βοηθησει καποιος υπαρχει περιπτωσει να εχω γεννα?ευχαριστω εκτοπρωτερον

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=4646

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=4647

:(

Link to comment
Share on other sites

ειχαριστω πανο..αλλα τα διαβασα και δεν εχω καταλαβει ακομα...ειναι η δεν εινια?

Link to comment
Share on other sites

να μια φωτο που τραβηξα τωρα..αμα ξεκαθαριζεται και μποριτε να βγαλετε ακρη..μακαρι να ειναι?post-10098-1234198190_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πες μου τι δεν καταλαβες...

Η φωλια ειναι αλλα δεν σημενει και απαραιτητα γεννα...

Εχω ακουσει οτι πρεπει να βαλεις διπλα διπλα τους μονομαχους μεχρι η θυληκια να ωριμασει αρκετα και να ειναι ετοιμη να γεννησει...

Εσυ προσεξες κατι τετοιο...

Αφου γεννησει την απομακρυνουμε...

Εχουν χτυπησει καθολου?

Προσεξε μην σου πεθανει απο στρες..

Έγινε επεξεργασία - Panos1990
Link to comment
Share on other sites

Πες μου τι δεν καταλαβες...

Η φωλια δεν ειναι και απαραιτητη γεννα...

Εχω ακουσει οτι πρεπει να βαλεις διπλα διπλα τους μονομαχους μεχρι η θυληκια να ωριμασει αρκετα και να ειναι ετοιμη να γεννησει...

Εσυ προσεξες κατι τετοιο...

Αφου γεννησει την απομακρυνουμε...

Εχουν χτυπησει καθολου?

Προσεξε μην σου πεθανει απο στρες..

αυτο δηλαδη ειανι φωλια και οχι αυγα?να 2 βδομαδες εκανα προετοιμασια διπλα διπλα μεχρι να τοθς βαλω μαζι....και τωρα τους εχω μεσα μαζι κια δν πειραζονται καθολου μεταξυ τους μια χαρα ειναι ζωηροτατη και οι δυο...και δεν μαλωνουν τωρα καθολου..στις αρχες κανα 2 τσιμπιματα αλλα μετα σταματησαν...αυτες τις φυσαλιδες τωρα 3 μερς της ειδα δεν τις εχω ξαναδει.....τι λες να ειναι αυγα?

Link to comment
Share on other sites

αυτο δηλαδη ειανι φωλια και οχι αυγα?να 2 βδομαδες εκανα προετοιμασια διπλα διπλα μεχρι να τοθς βαλω μαζι....και τωρα τους εχω μεσα μαζι κια δν πειραζονται καθολου μεταξυ τους μια χαρα ειναι ζωηροτατη και οι δυο...και δεν μαλωνουν τωρα καθολου..στις αρχες κανα 2 τσιμπιματα αλλα μετα σταματησαν...αυτες τις φυσαλιδες τωρα 3 μερς της ειδα δεν τις εχω ξαναδει.....τι λες να ειναι αυγα?

Σιγουρα δεν ειναι αυγα!!!

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα δεν ειναι αυγα!!!

σιγουρα?τωα\ρα 3 μερες τα ειδα πρωτηφορα μετα απο 3 μηνες που τον εχω μονο του και δεν μου εχει ξανακανει ποτε φωλια

Link to comment
Share on other sites

Είναι φωλιά, που σημαίνει οτι υπάρχει όρεξη. :(

ναι ε?εχω ανεβασει θερμοκρασια απο 26 στους 28 καλα εκανα η να κατεβασω

Link to comment
Share on other sites

ναι ε?εχω ανεβασει θερμοκρασια απο 26 στους 28 καλα εκανα η να κατεβασω

Καλα εκανες!

Περιμενε μερικες μερες ακομα και βλεπουμε

Link to comment
Share on other sites

Καλα εκανες!

Περιμενε μερικες μερες ακομα και βλεπουμε

οκ θα περιμενω..το προβλημα ειναι οτι αυτες τις 3 μερες δουλευα πολλοι και δεν τους προσεχα και πολλη και θα εχασα την ολοι διαδικασια ζευγαρωματος.........γ......ο :( αλλα μακαρι

Link to comment
Share on other sites

καθετες ειναι........γιατι?

Link to comment
Share on other sites

Είσαι έτοιμος φιλαράκι...

Αντε και καλά γεννητούρια :(:hysterical::thumbup:

Πάντως προσπάθησε να τους παρακολουθείς η διαδικασία είναι όλα τα λεφτά

ευχαριστω μεγαλε...ειδες την φωτο ποιο πανο?δηλαδη λες ολα οκ?θα γινω μπαμπας?

Link to comment
Share on other sites

Λογικά ναι.

Τα μικρά μόνο πρέπει να σκεφτείς τι θα τα κάνεις όταν μεγαλώσουν λίγο.

Καλή επιτυχία :(:hysterical::thumbup:

το σκεφτομαι σιγα σιγα.........θα δουμε στην πορεια...ευχαριστω μεγαλε πολυ..θα ενημερωνω καθε μερα.......ευχαριστω πολυ οους σας....αμα βγουν πολλα χαριζω

Link to comment
Share on other sites

σε τι φαση ειναι η θηλυκια σου, η κοιλια της πως ειναι;

Κοιτα καλα τις φυσαλιδες να δεις αν ειναι αδιες ή οχι και πες μας γιατι απ τη φωτο δεν μπορω να δω τπτ

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο, μπαμπας δεν προκειτε να γινεις !!! οποτε μην χαιρεσαι !!........παππους μπορεις !!!!! :(:hysterical::thumbup::D

Link to comment
Share on other sites

σε τι φαση ειναι η θηλυκια σου, η κοιλια της πως ειναι;

Κοιτα καλα τις φυσαλιδες να δεις αν ειναι αδιες ή οχι και πες μας γιατι απ τη φωτο δεν μπορω να δω τπτ

ειναι φουσκομενη γιατι πρεπει να εχει και εσωτερικα πρασιτα αλλα χτεε που την ειδα η κοιλια της εχειφανες εχει πριστι καμποσο......μπορει να εβγαλε αυγα κια να ξεφουσκωσε?οσο για τις φυσαλιδες πολυ λιγες εθναι διαφανες ενω οι υπολοιπες ειανι ολοασπρες.....και τη ωρα που παω να πλησιασω να δω ερχεται ο μονομαχος σαν να με διωχνει απο κει.... :(:hysterical: ..μακαρι να πετυχει
Link to comment
Share on other sites

Γιωργο, μπαμπας δεν προκειτε να γινεις !!! οποτε μην χαιρεσαι !!........παππους μπορεις !!!!! :(:hysterical::thumbup::D

χαχαχχαχαχαχ...σωστα τα ειχα μπερδεψει......σωστη παρατηρισει :D:thumbup::gun::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφα συνονόματε! Καλή συνέχεια! :thumbup:

ευχαριστω πολυ να σαι καλα γιωργαρα.... :(:hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...