Jump to content

Labidochromis Yellow


PreGeoLude

Recommended Posts

Καλη μερα σε ολους. Δεν ξεκιναω και πολυ ορθοδοξα το ξερω. Ειμαι σχετικα νεος χομπιστας (1 χρονο και κατι) και μαλλον μπηκα λιγο λανθασμενα στο χωρο. Συγκεκριμενα μου χαρησε ο κουμπαρος μου το παλαιο του ενυδρειο, ενα Juwel Rio 120 και μαζι αποφασισαμε να ξεκινησω με κιχλιδες malawi. Μεχρι τωρα τα πραγματα πανε αρκετα καλα θα ελεγα. Ειχα και τη πρωτη μου γεννηση στα Labido που πρωτο εβαλα στο ενυδρειο πριν κανα εξαμηνο. Στη συνεχεια θα κανω και μια παρουσιαση του ενυδρειου μου, που προσφατα ανακαινησα, για να σας δωσω μια ποιο ολοκληρωμενη εικονα και να ζητησω και τη βοηθεια σας για το σωστοτερο τρεξιμο του ενυδρειου μου. Αυτα σαν εισαγωγη. Τωρα στην ερωτηση: Γεννηθηκαν 7 Labido μεσα στο ενυδρειο. Καποια απο αυτα εδω και κανα διμηνο εχουν αποκτησει ενα περιεργο μαυρο χρωμα στο σωμα τους σαν να τριβοντουσαν πανω σε καρβουνο :bowdown::bowdown::) . Ενω τα υπολοιπα ειναι καθαρα κιτρινοχρυσα αυτα που σας λεω ειναι μαυρο κιτρινα. θα μπορουσε καποιος να με διαφωτισει πανω στο θεμα; Ευχαριστω παρα πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς κάτι σαν αυτό που ακολουθεί, δεν πρέπει να ανησυχείς,

η εμφάνιση του μαύρου χρώματος έχει να κάνει με διάφορες συνθήκες, συχνότερα πάντως εμφανίζεται σε ενήλικα αρσενικά (κυρίαρχα).

post-1312-1234960438_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς κάτι σαν αυτό που ακολουθεί, δεν πρέπει να ανησυχείς,

η εμφάνιση του μαύρου χρώματος έχει να κάνει με διάφορες συνθήκες, συχνότερα πάντως εμφανίζεται σε ενήλικα αρσενικά (κυρίαρχα).

:bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Ποσα ψαρια εχεις τωρα μεσα στο ενυδρειο;

εχω συνολο 11. μη βαρατε σας παρακαλω. το ξερω οτι ειναι πολλα αλλα οι γεννησεις μου ειναι οι 7 απο τα 11. σε λιγες μερες θα κανω παρουσιαση για να με βοηθησετε. ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

εχω συνολο 11. μη βαρατε σας παρακαλω. το ξερω οτι ειναι πολλα αλλα οι γεννησεις μου ειναι οι 7 απο τα 11. σε λιγες μερες θα κανω παρουσιαση για να με βοηθησετε. ευχαριστω πολυ

Καταλαβαινεις απο μονος σου λοιπον οτι χρειαζεσαι οπωσδοιποτε μεγαλυτερο ενυδρειο......

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαινεις απο μονος σου λοιπον οτι χρειαζεσαι οπωσδοιποτε μεγαλυτερο ενυδρειο......

:bowdown::bowdown::)

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαινεις απο μονος σου λοιπον οτι χρειαζεσαι οπωσδοιποτε μεγαλυτερο ενυδρειο......

Ναι το γνωριζω οτι απαιτειται μεγαλυτερο ενυδρειο για αυτου του ειδους τα ψαρια. Το καλοκαιρι θα αποκτησω ενα 400αρι και νομιζω οτι θα ειναι καλο να φιλοξενησω τις ωραιες μου κιχλιδες :bowdown::bowdown::)

Link to comment
Share on other sites

Ναι το γνωριζω οτι απαιτειται μεγαλυτερο ενυδρειο για αυτου του ειδους τα ψαρια. Το καλοκαιρι θα αποκτησω ενα 400αρι και νομιζω οτι θα ειναι καλο να φιλοξενησω τις ωραιες μου κιχλιδες :bowdown::bowdown::)

:(:blink:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...