Jump to content

Moonlight Ready!!!!


elgrec0

Recommended Posts

Καλησπέρα ,

Σήμερα παρέλαβα τα moonlight leds μου.

2 σειρές από 24 λεντ η κάθε μια! Το ενυδρείο μου έχει μήκος 65 εκατοστά και θα ήθελα να μου πείτε για την τοποθέτηση τους!

Να τα βάλω κατά μήκος του ενυδρείου η παράλληλα στο κέντρο?

Είναι 100% σίγουρο ότι αν τα βαλς κατά μήκος δεν θα ενοχλούν τα ζωντανά μου το βραδύ που θα είναι μόνιμα αναμμένα?

Μήπως πρέπει να αφήσω κάποια σκοτεινά σημεία στο ενυδρείο?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι πολλά τα 24 λενδ για 65 εκ. μήκος??

Όπως και να έχει όμως, δεν είναι ανάγκη να τα αφήνεις αναμένα όλη τη νύχτα. Μπορείς να βαλεις χρονοδιακόπτη και να κλείνουν κάποια στιγμή. Από τη στιγμή που η συσκευή δεν προσομοιάζει τον κύκλο του φεγγαριού, δεν είναι ανάγκη να τους έχεις κάθε μέρα πανσέληνο.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι πολλά τα 24 λενδ για 65 εκ. μήκος??

Όπως και να έχει όμως, δεν είναι ανάγκη να τα αφήνεις αναμένα όλη τη νύχτα. Μπορείς να βαλεις χρονοδιακόπτη και να κλείνουν κάποια στιγμή. Από τη στιγμή που η συσκευή δεν προσομοιάζει τον κύκλο του φεγγαριού, δεν είναι ανάγκη να τους έχεις κάθε μέρα πανσέληνο.

εχει 24εκ μηκος , και 24 λεντσ δεν ειναι μεγαλο το μηκος του για το ενυδρειο πιστευω , το καπακι μου ειναι 64εκ και το ενυδρειο 68 (λαθος μου) . Αλλα οσον αφορα το always on και την πανσεληννο εχετε δικιο!

Θα τα προγραμματίσω να αναοιγουν 15 λεπτα πριν τον κανονικο φωτισμο μου και να κλεινουν μια ωρα αφου κλεισουν τα φωτα το βραδυ!

Ευχαριστώ πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε φλασια... Αν το κανω εγω να ειναι auto Dimmable και να κανει τον κυκλο του φεγγαριου θα μπορω να το εχω ολη τη νυχτα ανοιχτο η και παλι δεν ειναι σωστο :bowdown: ??

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να το καταφέρεις να κάνει σωστή εξομοίωση δεν θα έχεις πρόβλημα για συνεχή λειτουργία. :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να το καταφέρεις να κάνει σωστή εξομοίωση δεν θα έχεις πρόβλημα για συνεχή λειτουργία. :bowdown:

Τι πιστεύετε ότι είναι καλύτερο? Να τα κάνω dimmable στην ένταση και να είναι όλα ταυτόχρονα αναμμένα η να δοκιμάσω με μεμονωμένα λεντς , πχ. Full moon όλα ανάμενα , Και σταδιακά με τις ημέρες να σβήνουν κάποια?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...