Jump to content

Αναγνωριση Οργανισμων


Recommended Posts

Καλησπερα, σημερα εντοπισα 2 νεους οργανισμους οπως φαινονται και στις φωτο.

Στην πρωτη και δευτερη φωτο φαινεται σαν αχινος οπου το σωμα ειναι μαυρο και τα αγκαθια του ειναι πρασινο φωσφοριζε και κινείται.

Στην 3 φωτο ο οργανισμος δεν κινείται αλλα φαινεται σαν να ανοιγοκλεινει.

Γνωριζει καποιος τι μπορει να ειναι??

Ευχαριστω

post-10548-1235572868_thumb.jpg

post-10548-1235573092_thumb.jpg

post-10548-1235573107_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στην πρωτη και τριτη φωτογραφια φαινεται σαν μικρος αχινος.Στη δευτερη δεν μπορω να καταλαβω,δε βοηθαει και πολυ η φωτο..........σαν στρειδακι κολλημενο στο βραχο.Καποιος πιο εμπειρος παιδια;

Link to comment
Share on other sites

στην δευτερη φωτο εγω θα το ελεγα sea slug.Κατι αλλο,τα button polyps σου γιατι ειναι κλειστα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν κινειται οπως ειπα και πιο πανω, τα polyps ειναι κλειστα γιατι η φωτο τραβηχτηκε αργα το βραδυ ενω ειχανε κλεισει τα φωτα.. Dias lool

Έγινε επεξεργασία - mihak
Link to comment
Share on other sites

Ε αμα ειναι βαζελακι να τον βγαλω εξω!!!! looool Χμμμ τωρα περα απο την πλακα. Υπαρχει περιπτωση να μου τα φαει ολα??

Link to comment
Share on other sites

Δεν κινειται οπως ειπα και πιο πανω, τα polyps ειναι κλειστα γιατι η φωτο τραβηχτηκε αργα το βραδυ ενω ειχανε κλεισει τα φωτα.. Dias lool

ειναι αριθμησμενα περιεργα :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ venom εχασα το μετρημα, λιγο το ξενυχτι λιγο η αυπνια....καταλαβαινεις....... hehe :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Ε αμα ειναι βαζελακι να τον βγαλω εξω!!!! looool Χμμμ τωρα περα απο την πλακα. Υπαρχει περιπτωση να μου τα φαει ολα??

Καλυτερα να περιμενουμε καποιον εμειρο να μας πει με σιγουρια :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ venom εχασα το μετρημα, λιγο το ξενυχτι λιγο η αυπνια....καταλαβαινεις....... hehe :bowdown:

:bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Ε αμα ειναι βαζελακι να τον βγαλω εξω!!!! looool Χμμμ τωρα περα απο την πλακα. Υπαρχει περιπτωση να μου τα φαει ολα??

:bowdown: Πουλημένο τομάρι :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Ε αμα ειναι βαζελακι να τον βγαλω εξω!!!! looool Χμμμ τωρα περα απο την πλακα. Υπαρχει περιπτωση να μου τα φαει ολα??

εγω θα ελεγα να τον παρατηρισεις, να δεις τι κανει που παει και τι τρωει... εγω εχω εναν αγοραστο, ντιαντεμα ο οποιος θεωριτικα τρωει αλγες, αλλα το εχει ριχει να μου καθαρισει και τον βυθο... ο δικοσ παοκ ειναι :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...