Jump to content

Recommended Posts

Για βαλε το όργανο να μετρά την ωρα του μπάνιου , υπάρχει διακύμανση ;

[/qute]

οπως ειπα ειδα την ουρα να σχιζει πριν κανω το μπανειο απλα σημερα ειδα οτι μεγαλωσαν τα σχισιματα. οπως και να εχει θα το κανω και θα σου πω. ευχαριστω παντος για τις συμβουλες.

Link to comment
Share on other sites

Αφου το ψαρι βγηκε με αποχη για μπανιο υπαρχει και η περιπτωση να σχιστηκε στη μεταφορα (αποψη μου).-

Link to comment
Share on other sites

λοιπον χτες το βραδυ αν και ειδα οτι ειναι καλυτερα εκανα παλι το μπανειο με τρεμαζολ και ειμαι στην ευχαριστη θεση να σας πω οτι το δισκακι μου μαλλον την πηδηξε :closedeyes: σημερα και τρωει κανονικα και ζωηρεψε-αρχισε να κυνηγαει τα αλλα , κουναει κανονικα τα πτεριγια του, η ουρα του αρχισε να στρωνει και ειδα τα κοπρανα του σημερα να ειναι κανονικα. ευχαριστω για ολα ολους. τωρα την θεραπεια να την ξανακανω η απλα να το παρακολουθαω.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω και οι οδηγίες λενε για 2 δόσεις ;

Έβαλες το ΡΗμετρο στο μπάνιο του δίσκου ;

Link to comment
Share on other sites

2 φορες το εκανα.ναι το εβαλα αλλα στην αρχη επαιζε για 1-2 λεπτα, μετα σταθεροποιηθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Και το αποτέλεσμα ;

:closedeyes: δηλαδη? αυτα που ειπα. εκανα την θεραπεια δευτερη φορα χτες το βραδυ και σημερα ειδα οτι ολα καλα μεχρι τωρα.πηρε τα πανω του τρωει κολυμπαει τα κοπρανα του ειναι κανονικα η ουρα του την ειδα καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

το ph παιζει απο 6,6 εως 6,8 το πολυ.εχω ηλεκτρονικο πεχαμετρο. θα κανω σημερα παλι την θεραπεια και θα βγαλω και μια φωτο.

Για βαλε το όργανο να μετρά την ωρα του μπάνιου , υπάρχει διακύμανση ;

Και το αποτέλεσμα της μέτρησης ποιο είναι ; στο δοχείο που κάνεις το μπάνιο .

Είναι τα δυο δέκατα που αναφέρεις ; σε όλη τη διάρκεια του μπάνιου ; Στα 20 λεπτά δηλαδή ξεκινάς με το ΡΗ 6,6 και στο τέλος του μπάνιου παει 6,8 ;

Link to comment
Share on other sites

Και το αποτέλεσμα της μέτρησης ποιο είναι ; στο δοχείο που κάνεις το μπάνιο .

Είναι τα δυο δέκατα που αναφέρεις ; σε όλη τη διάρκεια του μπάνιου ; Στα 20 λεπτά δηλαδή ξεκινάς με το ΡΗ 6,6 και στο τέλος του μπάνιου παει 6,8 ;

6,6 - 6,8 που ειπα εναι στο ενυδρειο μεσα οταν κανω αλλαγες.στο μπανειο στην αρχη ηταν 6,8 μολις εβαλα το τεμαζομ μεσα επαιζε 6,8 6,9 6,7 για 1-2 λεπτα και μετα σταθεροποιηθηκε στο 6,9 μεχρι το τελος του 20λεπτου.

παιζει τοσο μεγαλο ρολο στο 20λεπτο ωστε να σχιστουν τα πτεριγια του?

Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν δυο δέκατα και πάνω θα μπορούσε να ήταν πιθανό .

Εδω τώρα όπως μας λες για ένα δέκατο όχι καμία περίπτωση .

Αρα μπορεί να είναι αυτό που λέει ο diskus fan , θα πρέπει όμως να βλέπεις οτι δεν χειροτερεύει .

Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν δυο δέκατα και πάνω θα μπορούσε να ήταν πιθανό .

Εδω τώρα όπως μας λες για ένα δέκατο όχι καμία περίπτωση .

Αρα μπορεί να είναι αυτό που λέει ο diskus fan , θα πρέπει όμως να βλέπεις οτι δεν χειροτερεύει .

οχι ευτυχος ειδα οτι παει προς το καλυτερο. οτι νεο εχω εδω ειμαστε. ευχαριστω και παλι. :closedeyes:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...