Jump to content

Καλησπέρα σε όλους!!


Recommended Posts

Καλησπέρα σας, λέγομαι Φαίη και είμαι 34 χρονών. Μόλις απέκτησα το πρώτο μου ενυδρείο...εμ δεύτερο εαν μετρήσεις αυτό που είχα όταν ήμουν 10 χρονών και το περιποιόταν η μαμά μου :-)

Μου κάναν δώρο πριν ένα μήνα ένα ενυδρείο 26 λίτρων (23 λίτρα νερό). Του έβαλα βακτηρίδια (την πρώτη φορά και κάθε βδομάδα) και προστασία για το χλώριο κλπ. Την Δευτέρα 2, 2009 μου δώσανε και τα ψάρια: 2 Shubunkin calyco, 2 fantail, 1 black moore, 1 γλύφτη. Διαβάζοντας τα posts σας καταλαβαίνω πως έχω πολλά ψάρια για τόσο μικρό ενυδρείο. Το άλλο πρόβλημα που έχω είναι πως το black moore μου είναι ντροπαλό και κρύβεται πίσω από τον αναδευτήρα του νερού. Βγαίνει έξω πολύ λίγο το βράδυ κυρίως ή όταν σταματάω το οξυγόνο για να φάνε.

Δεν έχω βγάλει καλές φωτο ακόμα για να σας δείξω τα ψαράκια μου αλλά αν και τα έχω λίγες μέρες μόνο τα έχω αγαπήσει ήδη πολύ :-)

Μάλλον θα κάνω υπομονή μέχρι να μπορέσω να αγοράσω ένα πιο μεγάλο ενυδρείο. Εσείς έχετε όλοι μεγάλο ενυδρείο; Για τώρα είναι καλά τα ψαράκια μου; Δεν δείχνουν να τσακώνονται, προσέχω μόνο να φάνε όλα τα ψάρια γιατί τα fantail είναι λίγο αργούτσικα. :-)

Link to comment
Share on other sites

:closedeyes: Φίλη Φαίη !

Σου εύχομαι καλή διαμονή εδώ και καλό διάβασμα .

Εχεις καταλάβει οτι εχεις πολλά ψάρια σε τόσο μικρο ενυδρείο και ξεκίνησαν και τα πρώτα προβλήματα .

Αυτό που λες για το ντροπαλό ειναι άρρωστο .

Πρόσεχε το ταισμα , να είσαι όσο γίνετε φειδωλή .

1 γλύφτη ?

Μια φωτογραφία θα βοηθούσε αρκετα για να εχουμε καλύτερη άποψη για το ενυδρείο σου .

Link to comment
Share on other sites

:closedeyes:

Θα συμφωνησω μ αυτα που σου λεει ο Σταματης

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...