Jump to content

ταιριαζουν?


ababapanos

Recommended Posts

Τα ψαρια που μαρεσουν και θα ηθελα να βαλω, ειναι , kribensis, ramirezi, labidochromis yellow, apistograma agassizi .

μπορειτε να μου πειτε αν στο ιδιο ενυδρειο ταιριαζουν

αν οχι ποια απο αυτα πανε μαζι?

Link to comment
Share on other sites

Τα ψαρια που μαρεσουν και θα ηθελα να βαλω, ειναι , kribensis, ramirezi, labidochromis yellow, apistograma agassizi .

μπορειτε να μου πειτε αν στο ιδιο ενυδρειο ταιριαζουν

αν οχι ποια απο αυτα πανε μαζι?

Εκτος τα yellow που ειναι Κιχλιδες Αφρικης τα υπολοιπα ειδη ταιριαζουν μεταξυ τους μιας και ειναι Αμερικανες

οστωσο για ποσα λιτρα μιλαμε?

Link to comment
Share on other sites

μαλλον θα βαλω 3-4 kribensis μονο, να μου δημιουργηθει ενα ζευγαρι, και τα αλλα 2 μετα θα τα βγαλω...

τωρα εγω που ειμαι κερκυρα, που το νερο ειναι πολυ σκληρο τι να κανω για να γινει πιο οξηνο?

Link to comment
Share on other sites

Και τα Krib που σκέπτεσαι να βάλεις Αφρικανικά είναι, αλλά Δυτικής Αφρικής.Δεν θέλουν μαλακό νερό.

Γράψε αν θες τι μετρήσεις έχεις.Θα σε ενθουσιάσουν με την συμπεριφορά και τα χρώματα τους. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

επειδη τα κριμπενσις δεν υπαρχουν κερκυρα που ειμαι θα τα παραγγειλω να μου τα στειλουν απο Την Αθηνα... ξερετε κανα καλο καταστημα?

στο water in που εψαξα γραφει οτι εχει αυτα...

CICHLID ALBINO KRIBENSIS ML

CICHLID KRIBENSIS M

τι διαφορες εχουν? βασικα το albino με μπερδευει οπου εψαξα με την λεξη albino εβρισκα ασχετα ψαρια... Αν ζητησω να μου στειλουν ζευγαρι γινεται?

ευχαρηστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

επειδη τα κριμπενσις δεν υπαρχουν κερκυρα που ειμαι θα τα παραγγειλω να μου τα στειλουν απο Την Αθηνα... ξερετε κανα καλο καταστημα?

στο water in που εψαξα γραφει οτι εχει αυτα...

CICHLID ALBINO KRIBENSIS ML

CICHLID KRIBENSIS M

τι διαφορες εχουν? βασικα το albino με μπερδευει οπου εψαξα με την λεξη albino εβρισκα ασχετα ψαρια... Αν ζητησω να μου στειλουν ζευγαρι γινεται?

ευχαρηστω πολυ!

Καλύτερα να μην πάρεις albino απο την άποψη οτι δεν θα δείς τα χρώματα τους που είναι κατα την άποψή μου πολυ όμορφα καθώς τα Albino ειναι τελείος άσπρα με κόκκινα μάτια και αυτη είναι η μόνη διαφορά.

Επείσης τα kribs φυσικά και θέλουν μαλακό νερό απλα ειναι οκ και σε λιγο πιο σκληρο.

Πληροφορίες μπορείς να βρείς εδω καθως και με ένα ψάξιμο στο google καθώς είναι πολυ διαδεδομένα ψαράκια :thumbup:

Έγινε επεξεργασία - Emp
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...