Jump to content

Tunze 9005


elgrec0

Recommended Posts

Καλησπέρα ,

Έχω ένα ενυδρείο 120 λίτρα το όποιο εντος ημερών θα αλλαχτεί με ένα 160 λίτρα και θα προστεθεί και ένα σαμπ 40 λιτρα…

Κατέληξα στο σκιμμερ της tunze το 9005

Τι γνώμη έχετε? Από θέμα θορύβου πως πάει?

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα και ειναι σουπερ αρκει να ελενχεις τη σταθμη του να μη κατεβαινει αρκετα απο το επιπεδο που ζηταει, τοτε ακουγετε.

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα και ειναι σουπερ αρκει να ελενχεις τη σταθμη του να μη κατεβαινει αρκετα απο το επιπεδο που ζηταει, τοτε ακουγετε.

Σε ευχαριστώ!

Θελει καθε λιγο και λιγακι ρυθμηση οπως κατι αλλα? η απλα το αφηνεις?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τοσο μπελαλιδικο αλλα μια στο τοσο να το κοιτας ειδικα αν μεταβαλλετε η σταθμη σου συχνα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τοσο μπελαλιδικο αλλα μια στο τοσο να το κοιτας ειδικα αν μεταβαλλετε η σταθμη σου συχνα!

για in sump ποια ειναι η γνωμη σου? νομιζω οτι το ειχες για καποιο καιρο αλλα δεν εισαι απολυτα ικανοποιημανος?

Link to comment
Share on other sites

για in sump ποια ειναι η γνωμη σου? νομιζω οτι το ειχες για καποιο καιρο αλλα δεν εισαι απολυτα ικανοποιημανος?

Αν δεν μπει στο τελευταιο διαμερισμα του sump οπου παιζει η σταθμη,δεν θα χρειαζεται να το ελεγχεις ποτε.Αν τωρα μπει μεσα στο ενυδρειο τοτε εφοσον υπαρχει sump,παλι η σταθμη νερου θα ειναι σταθερη.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν μπει στο τελευταιο διαμερισμα του sump οπου παιζει η σταθμη,δεν θα χρειαζεται να το ελεγχεις ποτε.Αν τωρα μπει μεσα στο ενυδρειο τοτε εφοσον υπαρχει sump,παλι η σταθμη νερου θα ειναι σταθερη.

θα μπει στο πρωτο διαμερισμα του σαμπ οπως μου ειπαν και τα παιδια απο εδω σε ενα αλλο θεμα που αφορουσε την κατασκευη σαμπ!

Link to comment
Share on other sites

Οποτε δεν υπαρχει θεμα με τη σταθμη του νερου,και θα ειναι εντελως αθορυβο(εκτος απο τις πρωτες 7-10 μερες που θα ειναι καινουριο και θα δουλευει πρωτη φορα).

Link to comment
Share on other sites

Οποτε δεν υπαρχει θεμα με τη σταθμη του νερου,και θα ειναι εντελως αθορυβο(εκτος απο τις πρωτες 7-10 μερες που θα ειναι καινουριο και θα δουλευει πρωτη φορα).

το δικιμασα μεσα στο ενυδρειο μου για 2 ωρες και ηταν αθορυβο , ποσο πιο αθορυβο να γινει ?!?! :thumbup:

anywayz , καποιες πλητοφοριες ακομα θελω οσον αφορα το σαμπ και τις τρυπες και προχοραω στην κατασκευη του!

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα μου φανηκε οτι μειωθηκε ο λιγος θορυβος που ειχε στο μισο.Υποκειμενικο βεβαια αυτο που λεω αλλα οπως και να εχει θα μειωθει με το δουλεμα κιαλλο. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...