Jump to content

Με τι ταίζετε να ζωοτόκα;


Dimitris78

Recommended Posts

Ποιά είναι η κατάλληλη τροφή για τα γκάπυ, πλάτυ και μόλυ;

Έγώ έχω 3 τροφές που τους δίνω, τώρα δεν ξέρω πόσο καλές είναι!

1. Tetraguppy

2. Tretrarub

3. Novo Bea της JBL, γράφει οτι είναι για γκάπυ και ζωοτόκα.

Δίνω που και που και αρτέμια.

Εσείς τι τροφές δίνετε; ποιά μάρκα είναι η καλύτερη;

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο είναι αυτό που κάνεις. Να δίνεις ποικιλία τροφών και όχι μία συγκεκριμένη για μεγάλο χρονικό διάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να τους δίνεις διάφορες τροφές και με σπιρουλίνα και λαχανικά. Της JBL είναι πολύ καλές τροφές και εγώ τους δίνω, Εγώ τους δίνω βρασμένο μαρουλάκι λίγο φύκι, τα γκάπυ το αγνοούν ενώ πλάτυ και μόλλυ τους αρέσει, αρτέμια πολύ καλά κάνεις και δίνεις, κρόκο απο αυγό μια φορά την βδομάδα ή κάθε 10 μερες όχι ποιο συχνά, γαρίδα αποψυγμένη σε πολύ μικρά κομματάκια και αυτή μια φορά την βδομάδα με 10 μέρες, κατεψυγμένο σκουλήκι (εγώ δίνω σπάνια το φοβάμαι μην βάλω τίποτα παράσιτα) και φυσικά 2 φορές τη βδομάδα θα τους μουλιάζεις την τροφή με βιταμίνες ειδικές για ψάρια.Αααααααααααα αν δίνεις αγγουράκι στα πλεκάκια σου θα φάνε και αυτά αλλιώς μπορείς να τους δώσεις λίγο αλλά μην το αφήσεις μετά απο 10 το πολύ ώρες το βγάζεις και το πετάς :rockon:

Link to comment
Share on other sites

GIN ποιές είναι αυτές οι βιταμίνες που λες; πως ονομάζεται να το βρω στο κατάστημα;

Έγινε επεξεργασία - Dimitris78
Link to comment
Share on other sites

Είναι της SERA οι FISTAMINE. θα βάλεις σε ένα καπάκι την τροφή και θα ρίξεις μερικές σταγώνες αφήνεις να μουλιάσουν και ταϊζεις :rockon:

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν έχω δώσει βιταμίνες... καλά που μου το είπες :rockon:

@PPAP 'Οντως πολύ καλό το άθρο, ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...