Jump to content

Eγκυμοσύνη Guppy


chkouf

Recommended Posts

Kαλησπέρα σε όλους,

Ξέρει κάνεις πόσο κρατά η εγκυμοσύνη των Guppy? Αγοράσαμε κάποια θυληκά και ένα από αυτά είναι πολύ φουσκωμένο. Έχουμε γεννήστρα αλλά έχουμε ακούσει ότι πολλές φορές στρεσάρονται οι θυληκές μέσα στη γεννήστρα και γεννούν νεκρά μικρά. Ξέρει κανείς να μας βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι πολυ μαυρισμενη και φουσκομενη ειναι η ωρα της και καλο ειναι να την βαλεις στην γενιστρα.

Οσο για τη γεννηστρα προκαλει στρες αλλα δεν υπαρχει αλλη λυση..

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι πολυ μαυρισμενη και φουσκομενη ειναι η ωρα της και καλο ειναι να την βαλεις στην γενιστρα.

Οσο για τη γεννηστρα προκαλει στρες αλλα δεν υπαρχει αλλη λυση..

Ενα πυκνοφυτεμενο ενυδρειο, με μπολικο κερατοφυλλο και moss, μια χαρα λυση ειναι!

Ειμαι κατα της γεννηστρας..

Δεν υπαρχουν στην φυση...

Link to comment
Share on other sites

η γεννήστρα είναι πολύ κακό πράγμα φιλαράκο. Με τα ίδια λεφτά πάρε java όπως σου είπε και ο Πάνος. Στερέωσέ την κάπου ή ας την να αιωρείται και θα βρουν να κρυφτούν τα μικρά! Να έχεις υπόψιν σου αν την αφήσεις σε περιβάλλον που δεν της αρέσεις η μαμά μπορεί στην τελική να μην γεννάει καθόλου, να κρατάει τα νεκρά μωράκια μέσα στο σώμα της.

άσε που μέχρι να κάνεις την πρώτη σου γέννα θα νομίζεις ότι από μέρα σε μέρα γεννάει και μάλλον θα την βάλλεις κατά λάθος από πολύ νωρίς. Η άποψή μου είναι ότι τα φυτά είναι μονόδρομος!

φτηνή λύση, όμορφη και φυσική!

Link to comment
Share on other sites

η γεννήστρα είναι πολύ κακό πράγμα φιλαράκο. Με τα ίδια λεφτά πάρε java όπως σου είπε και ο Πάνος. Στερέωσέ την κάπου ή ας την να αιωρείται και θα βρουν να κρυφτούν τα μικρά! Να έχεις υπόψιν σου αν την αφήσεις σε περιβάλλον που δεν της αρέσεις η μαμά μπορεί στην τελική να μην γεννάει καθόλου, να κρατάει τα νεκρά μωράκια μέσα στο σώμα της.

άσε που μέχρι να κάνεις την πρώτη σου γέννα θα νομίζεις ότι από μέρα σε μέρα γεννάει και μάλλον θα την βάλλεις κατά λάθος από πολύ νωρίς. Η άποψή μου είναι ότι τα φυτά είναι μονόδρομος!

φτηνή λύση, όμορφη και φυσική!

:thumbup::thumbup::thumbup::P

ΑΣΤΑ FREE αν ηταν να ζουνε ολα ,τα γκαπι δε θα γενναγανε 10/15/20 καθε λιγο και λιγακι. :P

Κατι ξερει η φυση.

Έγινε επεξεργασία - watchmaker
Link to comment
Share on other sites

Ενα πυκνοφυτεμενο ενυδρειο, με μπολικο κερατοφυλλο και moss, μια χαρα λυση ειναι!

Ειμαι κατα της γεννηστρας..

Δεν υπαρχουν στην φυση...

η γεννήστρα είναι πολύ κακό πράγμα φιλαράκο. Με τα ίδια λεφτά πάρε java όπως σου είπε και ο Πάνος. Στερέωσέ την κάπου ή ας την να αιωρείται και θα βρουν να κρυφτούν τα μικρά! Να έχεις υπόψιν σου αν την αφήσεις σε περιβάλλον που δεν της αρέσεις η μαμά μπορεί στην τελική να μην γεννάει καθόλου, να κρατάει τα νεκρά μωράκια μέσα στο σώμα της.

άσε που μέχρι να κάνεις την πρώτη σου γέννα θα νομίζεις ότι από μέρα σε μέρα γεννάει και μάλλον θα την βάλλεις κατά λάθος από πολύ νωρίς. Η άποψή μου είναι ότι τα φυτά είναι μονόδρομος!

φτηνή λύση, όμορφη και φυσική!

:thumbup::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...