Jump to content

Ερωτηση για νανο Tl450 Jad


lans

Recommended Posts

Ενα μεγαλο γεια στην ωραια παρεα! :thumbup: Θα ηθελα πληροφοριες ,γνωμες,δυνατοτητες του συστηματος jad tl 450 58lit ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες φίλε στη παρέα!

Στο ενυδρειάκι που λες θα μπορόυσες να δημιουργήσεις ενα μικό συστηματακι με ευκολα κοραλακια και καποια μικρά ψαρακια.

Δεν ειναι ασχημο!

Εχεις ασχοληθει ξανα με ενυδρεια? με θαλασσινο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου Νικο! :thumbup: Απο θαλασσινο δεν εχω εμπειρια, ουτε θεορουμαι εμπειρος στο γλυκο αν κ λειτουργω 11χρονια ενυδρειο 300 λιτ. καθαρα τα 7 χρονια με παπαγαλους. Δεν εχω χωρο η διαστασεις ενος νανο με ακμες 40 ποντους καπου θα μπει!(Στο κεφαλι μου ισος).Εχω αρχισει να διαβαζω μεσα στο forum κ βεβεος πολλα ερωτηματα.Το καλοκαιρι με τη θερμοκρασια τι θα κανω?Λιγα λιτ το jad 58, εχει κλειστο καπακι φαντασου τι θα γινετε.θα το ανοιξεις θα μου πεις ναι αλλα το σπιτι θα εχει στα δυσκολα 28-30 βαθμους,διακοπες 15 μερες με εξατμηση :thumbup: ?Κ πολλα ερωτηματα,να φτιαξω ενα?ενυδρειο κ εξωτερικο φιτραρισμα?πολλες ερωτησης σιγα σιγα για να καταλαβω τι γινετε?

Link to comment
Share on other sites

Αρχίκα θα ήταν καλο να διαβάσεις στα αρθρα του ΑΖ οπου θα βρεις πολλες χρήσιμες πληροφορίες!

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?autocom=articles

Το θεμα με την εξάτμιση και την θερμοκρασια ειναι μεγάλο!

ΤΟ καλοκαιρι σιγουρα θα ανεβει η θερμοκρασια αλλα θα μπορουσες με την προσθηκη ανεμηστήρων υπολογιστή να μειωσεις καπως το πρόβλημα. Τώρα, για την εξατμιση υπαρχουν μηχανισμοί που αναπληρώνουν αυτόματα την εξατμηση οποτε μην αγχώνεσαι!

Ειμαστε εδώ για οποιαδηποτε απορια!

Link to comment
Share on other sites

:thumbup: Προτεινεις ετοιμο ενυδρειο πχ jad ή καποια αλλη μαρκα?ή καποια ιδιοκατασκευη?Πιανει λιγο το χερι μου, δεν μπορω να αφανταστω το καπακι με τα φωτα σαν κατασκευη...κ τωρα διαβασμα!
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε φωτο ή σχεδια απο νανο κατασκευη?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...