Jump to content

Ερώτηση περί αεραντλίας


Recommended Posts

Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν η έξοδος της αεραντλιας μέσα στο ενυδρείο θα έπρεπε να έχει κάποια minimum απόσταση από την είσοδο του φίλτρου έτσι ώστε να μην εισέρχεται αέρας μέσα στο φίλτρο (Eheim 2215). Αυτή τη στιγμή τα έχω σε απόσταση 17cm. Ρωτάω γιατί όταν κουνάω λίγο το φίλτρο βγάζει αέρα και δεν ξέρω από που τον ρουφάει ή αν υπάρχει μία μικρή ποσότητα μέσα που βγαίνει σιγά σιγά.(το φίλτρο είναι καινούριο και δουλεύει μόνο 2 μέρες).

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει μία μικρή ποσότητα μέσα που βγαίνει σιγά σιγά.(το φίλτρο είναι καινούριο και δουλεύει μόνο 2 μέρες).

μονος σου ηδη το ειπες... :thumbup:
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία απλά πρέπει να υπάρχει κάποια συγκεκριμένη απόσταση για να μην έχω πρόβλημα στο μέλλον ή είναι το ίδιο αν υπάρχει μικρή απόσταση μεταξύ τους.Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία απλά πρέπει να υπάρχει κάποια συγκεκριμένη απόσταση για να μην έχω πρόβλημα στο μέλλον ή είναι το ίδιο αν υπάρχει μικρή απόσταση μεταξύ τους.Ευχαριστω

Σε απόσταση ωστε να μήν τραβάει αέρα(φυσαλίδες) από την είσοδο του φίλτρου!Θα το δείς και με το μάτι :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

προσεξε μηπως οι σωληνες που φευγουν απο τη δεξαμενη σου και πανε στο φιλτρο ειναι σωστα ενωμενες καθως και αν συνδεονται καλα με το φιλτρο σου, αν και για μενα μου κανει περισσοτερο το οτι δεν εχει κανει εξαερωση το φιλτρο ακομη,

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...