Jump to content

Interaquaristik.de


Recommended Posts

Θα περιμένω την ημερομηνία που μου είπαν ότι θα τα στείλουν μιας και είναι η πρώτη φορά που μου λένε ημερομηνία, τις άλλες φορές μου λέγανε ότι έχει πολύ κρύο για να στείλουν ζωντανά.

Τώρα αυτοί ή πολύ σωστοί επαγγελματίες είναι ή απατεώνες(πιστεύω το πρώτο).

Θα ενημερώσω για νεότερα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χρόνια Πολλά και Χριστός Ανέστη,

Τελικά έστειλαν την παραγγελία μου χθες(μου ήρθε email με τον αριθμό αποστολής) και απ΄ότι κατάλαβα μάλλον μέσω ταχυδρομείου. Επειδή δεν πολυεμπιστεύομαι τα Ελληνικά Ταχυδρομεία, σε πόσες μέρες σου ήρθε το δικό σου δέμα Ελλάδα ώστε να ξέρω να αρχίσω να το αναζητώ κι εγώ;

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά και Χριστός Ανέστη,

Τελικά έστειλαν την παραγγελία μου χθες(μου ήρθε email με τον αριθμό αποστολής) και απ΄ότι κατάλαβα μάλλον μέσω ταχυδρομείου. Επειδή δεν πολυεμπιστεύομαι τα Ελληνικά Ταχυδρομεία, σε πόσες μέρες σου ήρθε το δικό σου δέμα Ελλάδα ώστε να ξέρω να αρχίσω να το αναζητώ κι εγώ;

Κοίτα να δεις.

Από την ημέρα που το έστειλαν, την επομένη το δέμα ήταν Ελλάδα, μετά μεσολάβησαν 3 μέρες, εκ των οποίων η μία ήταν κ απεργία. Μπήκα μόνος μου στο ταχυδρομείο την τρίτη μέρα στην αίθουσα φύλαξης δεμάτων, το είδα κ τους είπα να μου το δώσουν επιτόπου με παρακάλια ότι έχει ευπαθή προιόντα. Οπότε κάνε έναν έλεγχο στο ταχυδρομείο της περιοχής σου, τα δέματα είναι όλο φελιζόλ, αν τα δεις τα καταλαβαίνεις από μακριά.

Έχεις παραγγείλει κ cardinal ε?

Link to comment
Share on other sites

χμ.. φαντάζομαι αφού χθες ήταν αργία μάλλον σήμερα θα έρθει το δέμα, άρα θα πάω αύριο να κοιτάξω στο ταχυδρομείο της περιοχής μου, δυστυχώς δεν είναι και τόσο εύκολο να δω το δέμα μου μέσα στο ταχυδρομείο αφού μιλάμε για χιλιάδες δέματα σε ένα τεράστιο χώρο εδώ στη Θεσσαλονίκη,

ευχηθείτε μου καλή τύχη!

ναι έχω παραγγείλλει και cardinal :unsure:

Link to comment
Share on other sites

χμ.. φαντάζομαι αφού χθες ήταν αργία μάλλον σήμερα θα έρθει το δέμα, άρα θα πάω αύριο να κοιτάξω στο ταχυδρομείο της περιοχής μου, δυστυχώς δεν είναι και τόσο εύκολο να δω το δέμα μου μέσα στο ταχυδρομείο αφού μιλάμε για χιλιάδες δέματα σε ένα τεράστιο χώρο εδώ στη Θεσσαλονίκη,

ευχηθείτε μου καλή τύχη!

ναι έχω παραγγείλλει και cardinal :unsure:

Kαλή τύχη κ ενημέρωσε.. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

ΗΡΘΑΝ! :unsure::unsure:

Τελικά οι άνθρωποι είναι επαγγελματίες σωστοί! Άψογη συσκευασία(καμία σχέση με amagic δηλαδή εφιμερίδα και φάκελο). Τα φυτά σε άριστη κατάσταση αεροστεγώς κλεισμένα, τα ζωντανά επίσης.

Δυστυχώς όμως οι cardinal μου δεν τα κατάφεραν όλες :wacko:

Πάντως παρήγγειλα 7 και μου έστειλαν 9 :wacko:

Είμαι πολύ ενθουσιασμένος(ε 2 μήνες περίμενα!) ξεκινάω δουλειά θα ενημερώσω για νεότερα

Υ.Γ. πάντως οφείλω να ομολογήσω ότι και τα ΕΛΤΑ κάναν πολύ καλή δουλειά, πήρα τηλέφωνο, βρήκαν αμέσως το δέμα και αφού τους ενημέρωσα ότι πρόκειται για ζωντανά έδωσαν άμεση προτεραιότητα και μου ήρθαν σε μία ώρα από την στιγμή που έκλεισα το τηλέφωνο.

Να λέμε και τα καλά.... ένα μεγάλο μπράβο και στα Ελληνικά Ταχυδρομεία :wacko:

Link to comment
Share on other sites

ΦΩΤΟ από τις cardinal :unsure::unsure::wacko:

άντε μπράβο, με το καλό.

Εγώ θα τον ξαναπροτιμήσω, ειδικά η ποικιλία σε ασπόνδυλα είναι πολύ καλή..

Link to comment
Share on other sites

Ωραια συχγαρητηρια...Αληθεια σου στειλανε 9 και ποσες εζησαν...???

Έχουν επιζήσει από το ταξίδι οι 5 :unsure:

Τα devil snail πάντως φαίνονται μια χαρά

Είμαι ακόμα στην διαδικασία προσαρμογής

Link to comment
Share on other sites

Κριμας για τις 4 γαριδουλες...Αλλα και παλυ με το που τελειωσεις την προσαρμογη και τις δεις πως ειναι ετοιμες για ποζες μην διστασεις να μας δειξεις φωτογραφιες..... :unsure::unsure::wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

παλι καλα που ηρθε η παραγκελια σου :blush:

εγω αν και μενω γερμανια απο τον συγκεκριμενο δεν παιρνω , κανονιζο το μαγαζι της γειτονιας μου να παραγκηλει μεσω αυτου :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...