Jump to content

Exw 1 Problhmataki...


Recommended Posts

Γειά! :thumbup: εχω ενα προβληματακι και εχω μπερδευτει αρκετα :thumbup: εδω και ενα διμηνο εχω παρει ενα ενυδρειο και ειχα μεσα 3 ψαρακια, χρυσόψαρα για την ακριβεια, τα δυο κανονικα και το ενα απο μια αλλη ρατσα, μαυρο. τελος παντων. πριν λιγες ημερες (3-4) αγορασα και ενα τεταρτο χρυσοψαρακι, γκρι, και προτου το βαλω στη γυαλα ειπα να της αλλαξω και το νερο (εχω και εκεινο το μηχανημα που καθαρίζει το νερό μονο του). όταν λοιπον αδειασα το νερό και πηγα να βγαλω ενα βραχακι που ειχε μεσα το ενυδρειο, παρατήρησα απο κατω ενα πραγμα σαν ασπρα μικρα αυγουλακια, δεν καταλαβα τι ήταν και πηγα να τα ξεπλυνω. ξεπλυνα τα μισα και μετα ηρθε η μαμα μου και τη ρώτησα τι ειναι αυτα. τα κοιταξε και αυτη και μου ειπε πως ειναι αυγα ψαριού!! τα ξανακοιταξα κι εγω και τελικά ήταν όντως αυγουλάκια!βεβαια τα μισά τα είχα καταστρεψει αλλα ειχαν μεινει μερικα και τα εβαλα παλι πισω στη γυαλα. τώρα όλα τα ψαράκια ειναι συνεχεια απο πανω και ιδιαίτερα η Σούσι (η μαμα) η οποια εχει στην κοιλίτσα της κάτι σαν μικρή πληγουλα, στρογγυλη. τώρα εγω δεν ξερω τι να κανω και δεν ξερω και αν θα εκκολαφθουν τα αυγα. ειχα ακουσει οτι σε τετοια μικρα ενυδρεια η αναπαραγωγή είναι αδύνατη και ετσι ξαφνιάστηκα. περιμένω τη γνωμη σας και ελπιζω να με διαφωτίσετε. :P:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον καλωσηρθες στο Αquazone .

Για να σου πουμε τη συμβαινει φιλη katerinaki θελουμε πληροφοριες ικανες , άρα περισσότερες , για να βγαλουμε σιγουρα συμπεράσματα , και φωτογραφιες του ενυδρειου που να φαινονται και ολλα τα ψαρια , και του ψαριου με το πρόβλημα .

Φιλε sarevock πιστεύεις οτι δεν μπορούμε να τη βοηθήσουμε και τη στέλνεις αλλού να ενημερωθεί ;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε sarevock πιστεύεις οτι δεν μπορούμε να τη βοηθήσουμε και τη στέλνεις αλλού να ενημερωθεί ;

Να παρει μια πρωτη γευση για τα ψαρακια της την εστειλα! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...