Jump to content

Γλύφτης... μα τι γλύφτης?


nikolina.78

Recommended Posts

Θέλω τα φώτα σας.... Πήρα ένα γλυφτράκι που δεν ξέρω το φύλο του, κάτι μου είπαν για τα κέρατα/κεραίες, οτι από κει αναγνωρίζεις αν είναι αρσενικό ή θηλυκό... Δηλαδή???

Αυτή είναι μία φωτό όπου δυστυχώς δεν φαίνεται καλά, καθώς δεν του αρέσουν κ πολύ τα φώτα της δημοσιότητας! Μπορεί κάποιος να μου πεί αν το αναγνωρίζει? Θα προσπαθήσω να βγάλω κ καλύτερη...

Μου είπαν ότι είναι ή anthistrus dolich ή hypancistrus....

post-11087-1237643948_thumb.jpg

:thumbup:

Έγινε επεξεργασία - nikolina.78
Link to comment
Share on other sites

Aν ισχυει αυτο που σου ειπε ο μαγαζατορας, ειναι ancistrus cirrhosus, και αν ειναι αρσενικος θα εχει μουστακια :thumbup:

http://www.planetcatfish.com/catelog/speci...species_id=1940

Έγινε επεξεργασία - Panos1990
Link to comment
Share on other sites

Aν ισχυει αυτο που σου ειπε ο μαγαζατορας, ειναι ancistrus cirrhosus, και αν ειναι αρσενικος θα εχει μουστακια :thumbup:

http://www.planetcatfish.com/catelog/speci...species_id=1940

πολλά μουστάκια? όπως αυτό που μου στειλες? Μήπως το δικό μου ξυρίζεται? Έχει μουστάκια αλλά όχι πάρα πολλά...

Επίσης, στη ράχη του έχει κ δύο κύκλους που ανάλογα με τις διαθέσεις του φαίνονται ... είναι πολύ ψώνιο το ψάρι σου λέω!

Link to comment
Share on other sites

πολλά μουστάκια? όπως αυτό που μου στειλες? Μήπως το δικό μου ξυρίζεται? Έχει μουστάκια αλλά όχι πάρα πολλά...

Επίσης, στη ράχη του έχει κ δύο κύκλους που ανάλογα με τις διαθέσεις του φαίνονται ... είναι πολύ ψώνιο το ψάρι σου λέω!

Χα Χα ΧΑ !!!

Απλως ειναι μικρουλης μωρε!!

Τι μεγεθος εχει?

Link to comment
Share on other sites

Χα Χα ΧΑ !!!

Απλως ειναι μικρουλης μωρε!!

Τι μεγεθος εχει?

4-5 εκ. περίπου... Δηλαδή αν έχει μουστάκια (μικρά ή όχι) είναι αρσενικό ε? Θα ανεβάσω κ καλύτερη φωτό (εύχομαι να με αφήσει!)

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

4-5 εκ. περίπου... Δηλαδή αν έχει μουστάκια (μικρά ή όχι) είναι αρσενικό ε? Θα ανεβάσω κ καλύτερη φωτό (εύχομαι να με αφήσει!)

Ευχαριστώ

Φτανει τα 11-12cm..

Αρσενικος πρεπει να ειναι..

Τα θυληκα δεν εχουν, ή εχουν πολυ λιγα-μικρα σε σχεση με τα αρσενικα...

Link to comment
Share on other sites

Φτανει τα 11-12cm..

Αρσενικος πρεπει να ειναι..

Τα θυληκα δεν εχουν, ή εχουν πολυ λιγα-μικρα σε σχεση με τα αρσενικα...

Για αυτό με μπερδεύει επειδή είναι πολύ μικρά τα μουστάκια του κ λίγα ... μήπως τελικά ειναι θηλυκός? Τι σε ρωτάω όμως κ σένα αν σου δειχνα φωτό νομίζω ότι θα ταν πιο εύκολο να καταλάβεις...

Το άτιμο όμως δεν κάθεται να βγει μία αναμνηστική!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...