Jump to content

ΑΦΡΙΚΑΝΕΣ 400 ΛΙΤΡΩΝ Mix


liano24

Recommended Posts

Γεια χαρα σε ολους.Θα ηθελα να μαθω πληροφοριες σχετικα με τη συμβιωση καποιων ψαριων και το ποσα θα μπορουσα να χωρεσω μεσα στο ενυδρειο μου 400 λιτρων.Εχω φαει αρκετες ωρες και εχω ψαξει του κοσμου τις ιστιοσελιδες αλλα ολα μου φενονται πολυ μπερδεμενα γιαυτο αποφασισα να κανω καποιες ερωτησεις σχετικα με τα θεματα που με απασχολουν.Το βασικο και πρωτα απολα :rasp: θελω να χωρεσω τις Cyphotilapia frontosa και συγκεκριμενα τις "Zaire" blue μαζι με κιχλιδες της λιμνης malawi.Οταν προτοξεκινησα να φτιαχνω το ενυδρειο(ειναι φτιαχτο απο την κορυφη μεχρι τα νυχια το καμαρι μου οπως εχει χιλιωειπωθει και τωρα καταλαβαινω γιατι το λενε ετσι)εθεσα σαν στοχο"πρωτα

η frontoza και μετα οτι ψαρι ταιριαζει με αυτες"αλλα διαβαζοντας και ρωτοντας εχω καταλαβει πως δεν υπαρχει περιπτωση να συμβιωνουν με τα ψαρια λιμνης malawi,τελικα τι γινεται πιστευεται πως θα μπορουσε να υπαρχει περιπτωση συμβιωσης αν τα παρω ολα απο μικρα?Ο αριθμος ψαριων που θελω να εχω ομως που ειναι ακομη πιο σημαντικος παραγοντας ειναι γυρω στα 15-20 ψαρια μικρου μεσαιου και μεγαλου μεγεθους στο συνολο τους.Τα υπολοιπα ειδη ψαριων που θελω να βαλω χωρισμενα βεβαια σε αρσενικα και θυληκα οπως αναλογουν σωστα ειναι 3 Labidochromis caeruleus,3 SCIAENOCHROMIS FRYERI,2Pseudotropheus zebra "cobalt blue",4 Cyphotilapia frontosa,4 Tropheus Moorii,2 Altolamprologus Compressiceps,2 MELANOCHROMIS CYANEORHABDOS (MAINGANO).Αυτα περιπου.Ωραια τα σκεφτομαι στο παιδικο μυαλο μου ηρθε ομως η ωρα της αληθειας και περιμενω τις γνωμες σας.παρεπιπτοντως πως σας φενεται το ενυδρειο μου?Ειναι ακομη στο στρωσιμο σημερα 27-3-09 ειναι η 13η ημερα.Ελπιζω να μην ακουσω πολλα για τα κορραλια,αναμενω τις βοηθειες σας

post-3354-1238153591_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηλθες ! :rasp:

Λοιπον , τετραδιο στυλο και βουυρ στο μαθημα... 1 , 2 και εργασια για το σπιτι...

Καλο διαβασμα! :rasp:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...