Jump to content

Συμπεριφορα ζωοτοκων


pateras

Recommended Posts

καλησπερα....

παντα ειχα κιχλιδες κυριως ,και ξερω καλα τη συμπεριφορα τους στο ενυδρειο.

τωρα ειμαι σε φαση που πρεπει να αποφασισω αν βαλω δισκους και ενα κοπαδι καρδιναλιους ή να ασχοληθω με ζωοτοκα (γκαπυ). το ενυδρειο ειναι περιπου 400 lt. Θα μπορουσατε να μου πειτε ποια ειναι η συμπεριφορα των γκαπυ μεσα στο ενυδρειο? ειναι κοινωνικα? δε περιμενω να εχουν την κινηση της κιχλιδας, αλλα ""την ψαχνουν"" καθολου ? εχουν κινηση ?

Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ κινητικα αρκετα πολυ ζωηρα χρωματα θα εχεις πολλες αναπαραγωγες δεν θα ασχολεισαι με το νερο σου καθολου θα ειναι μια χαρα στο νερακι της βρυσης σου σου ειχα ξαναπει σε αλλο θεμα σου συνδιασμο ζωοτοκων οτι μπορεις να βαλεις και καποια ωοτοκα.

επισης εκτος απο τα παραπανω για τα γκαπυ σου μιλουσα απο ζωοτοκα κινουνται σε ολα τα στρωματα αλλα ειναι κυριως αφροψαρα.οτι χρειαστεις ρωτα.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω....και κατι αλλο,,

ποσα αρσενικα και ποσα θυληκα για τα λιτρα μου, δεδομενου οτι θα εχω και γεννες?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω....και κατι αλλο,,

ποσα αρσενικα και ποσα θυληκα για τα λιτρα μου, δεδομενου οτι θα εχω και γεννες?

Θα πρεπει να ειναι 1αρσενικο και 3 -4 θηλυκα.Βαλε 2- 3 αρσενικα και 6-9 θηλυκα γιατι οπως ειπες θα σου γεννησουν και ετσι θα σου γεμιση το ενυδρειο με ζωοτοκα (γκαπυ). :unsure::unsure::wacko::wacko:

Έγινε επεξεργασία - Γιωργος guppy
Link to comment
Share on other sites

Έχε υπόψιν σου πάντως ότι τα ζωοτόκα δεν έχουν καμία σχέση με την ενδιαφέρουσα συμπεριφορά των κιχλίδων.

ΙΜΟ πας από αυτοκίνητο σε μοτοποδήλατο :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...