Jump to content

Aλλαξα ψαρια


grandy190

Recommended Posts

Καλησπερα και χρονια πολλα!!Λοιπον τα 2 Pangasius δεν τα παιρνει κανενα πετ σοπ εδω που ειμαι αλλα θα τα δωσω σε ενα φιλο την αλλη εβδομαδα.Πηγα και πηρα 1 Σεβερουμ και 1 Νεον Τζουελ...αυτα τα δυο σε τι θερμοκρασια ζουν...ας μου απαντησει καποιος γρηγορα :unsure: ....ευχαριστω!

Έγινε επεξεργασία - Husky_Jim
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 56
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για ποιο λογο κανεις απερισκεπτες κινησεις...??Πηγες και πειρες 2 πολυ ομορφα ψαρια για τα οποια δεν ξερεις ουτε σε τι θερμοκρασια ζουν ουτε και σε τι ph...? Tα αλλα τα ψαρακια στον φιλο σου που τα εδωσες τι ενυδριο εχει...Εχει καποια εμπειρια...??

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μου ειπε αυτος στο πετ σοπ σε τι θερμοκρασια αλλα δεν τη θυμαμαι...αα και ο φιλος μου εχει ενα 2500 λιτρα και θα τα βαλει εκει και εχει μεγαλη πειρα...

Link to comment
Share on other sites

Eλπιζω να ειναι οπως τα λες γαι τον φιλο σου....Τωρα να σου πω ουτε και εγω ξερω τι θερμοκρασια....??Παντως θυμησε μου λιγο τι ενυδριο εχεις..??Και ποσα ψαρια εχεις μεσα....

Link to comment
Share on other sites

Kατσε φιλε για να μην τρελαθουμε τελειως.Το ψαρι στη δευτερη φωτο δεν ειναι Νεον Τζουελ,αλλα anthias και ειναι ψαρι θαλασσινο.Μηπως κανεις λαθος και ανεβασες λαθος φωτο.Γιατι αν πετσοπας σου πουλησε ψαρι θαλασσινο για γλυκου,το πραγμα ειναι σοβαρο......

Link to comment
Share on other sites

ωχ ναι ρε λαθος φωτο εβαλα ο χαζος...sorry..ειναι απο πιο παλια ψαρια που ειχα...αα δεν μπορω να επεξεργαστψ ξανα την εικονα....και αν ξερει καποιος ας μου θυμησει σε τι θερμ. ζουν

Έγινε επεξεργασία - grandy190
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις σε παρακαλω να βγαλεις ΕΣΥ φωτογραφιες απο τα ψαρακια σου και οχι να ανεβαζεις φωτογραφιες του διαδυκτιου?

Link to comment
Share on other sites

Και επεισης δεν νομιζω πως μπορει να ζησει κατι αλλο εκτος απο μονομαχο μεσα σε 21 λτ...Καλο θα ειναι να ακους τα παιδια εδω μεσα μιας και εχουν αφιερωσει πολλα χρονια απο την ζωη τους πανω σε αυτα τα ψαρια....

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι δεν εχω φωτογραφικη και αυτες που βρηκα ειναι ολοιδιες εκτος απο την δευτερη που εκανα λαθος..

Link to comment
Share on other sites

Και επεισης δεν νομιζω πως μπορει να ζησει κατι αλλο εκτος απο μονομαχο μεσα σε 21 λτ...Καλο θα ειναι να ακους τα παιδια εδω μεσα μιας και εχουν αφιερωσει πολλα χρονια απο την ζωη τους πανω σε αυτα τα ψαρια....

...και οπως πολυ σωστα λεει ο φιλος, σε βλεπω να "αλλαζεις ψαρια" παλι...

21 λιτρα μονομαχο ή καμια γαριδουλα! :unsure:

Link to comment
Share on other sites

ωχ ναι ρε λαθος φωτο εβαλα ο χαζος...sorry..ειναι απο πιο παλια ψαρια που ειχα...αα δεν μπορω να επεξεργαστψ ξανα την εικονα....και αν ξερει καποιος ας μου θυμησει σε τι θερμ. ζουν

Ειχες θαλασσινα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα!!Λοιπον τα 2 Pangasius δεν τα παιρνει κανενα πετ σοπ εδω που ειμαι αλλα θα τα δωσω σε ενα φιλο την αλλη εβδομαδα.

ΕΙΧΕΣ 2 PANGASIUS ΣΕ ΓΑΡΙΔΟΕΝΥΔΡΕΙΟ????

21ΛΙΤΡΑ ΚΑΘΑΡΑ ΠΟΣΑ?? :unsure:

Έγινε επεξεργασία - watchmaker
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λογο κανεις απερισκεπτες κινησεις...??Πηγες και πειρες 2 πολυ ομορφα ψαρια για τα οποια δεν ξερεις ουτε σε τι θερμοκρασια ζουν ουτε και σε τι ph...? Tα αλλα τα ψαρακια στον φιλο σου που τα εδωσες τι ενυδριο εχει...Εχει καποια εμπειρια...??

μα δέν τα έχει δώσει ακόμα...

οπως γράφει στο πρώτο ποστ, την άλλη εβδομάδα θα τα δώσει......

τώρα είναι όλα μαζι και ζουν οικογενειακά......

Link to comment
Share on other sites

Αστα να πανε ειναι νομιζω η κατασταση....Ρε φιλε μην βιαζεσαι και μην παιζεις με ζωες...Κοιτα θα σου πω κατι μην παρεις αλλα ψαρια..Αν θες παρε μεγαλυτερο ενυδριο και ακου οτι σου λενε εδω μεσα για να φτιαξεις ενα ωραιο βιοτοπο......Δεν προκειτε να ακουσω την δικαιολογια δεν εχω λεφτα για ενυδριο μιας και εχεις δωσει πιστευω αρκετα λεφτα για τα ψαρια τα οποια βαινουν προς τον θανατ σιγα σιγα.......

Φιλικα Κωστης

Link to comment
Share on other sites

Περιπτωσεις δυο:

1. Μας κανει πλακα (τα λιτρα εγω τα θυμαμαι 15 (αλλα εχω και τον Εμενταλ που με τα λαιπωρει), τωρα εγιναν 21;

2. Ο πετσοπας του δινει οτι να'ναι, πραγμα που δεν πολυπιστευω (θελει πολυυυυυυυυ θρασος να κανεις κατι τετοιο).-

Link to comment
Share on other sites

Φιλε επειδη μας εχεις μπερδεψει λιγο βαλε μια photo απο το ενυδρειο μπας και καταλαβουμε ποσα λυτρα ειναι και διαφορα αλλα.βαλε οπως ειναι τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ας τα πουμε απο την αρχη για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις:

1. εχω 21λιτρα ενυδρειο αν εχω πει σε καποιο μηνυμα οτι εχω 15 ζητω συγγνωμη ειναι λαθος...και τη Δευτερα θα παρω ενα ενυδρειο 290 λιτρων....

2. δεν εχω φωτογραφικη μηχανη και δεν μπορω να βαλω photos και η αναλυση του κινητου μου ειναι για τα πανηγυρια..

3. αυριο θα παρει τελικα ο φιλος μου ολα τα ψαρια που εχω και θα κανω μια νεα αρχη με αυτα που θα μου πειτε εσεις...

4. ναι ειχα θαλασσινα...πριν πολυ καιρο....2 Λευκόστερνους

λοιπον ακουω τις ιδεες σας για το νεο βιοτοπο μου...!!:wub:

Έγινε επεξεργασία - grandy190
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως φιλε μου οι επιλογες σου σε τοσο λιγα λιτρα δεν ειναι πολλες...

Μπορεις να βαλεις ενα μονομαχο ή καποιες γαριδουλες αν θελεις...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ας τα πουμε απο την αρχη για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις:

1. εχω 21λιτρα ενυδρειο αν εχω πει σε καποιο μηνυμα οτι εχω 15 ζητω συγγνωμη ειναι λαθος...και τη Δευτερα θα παρω ενα ενυδρειο 290 λιτρων....

2. δεν εχω φωτογραφικη μηχανη και δεν μπορω να βαλω photos και η αναλυση του κινητου μου ειναι για τα πανηγυρια..

3. αυριο θα παρει τελικα ο φιλος μου ολα τα ψαρια που εχω και θα κανω μια νεα αρχη με αυτα που θα μου πειτε εσεις...

4. ναι ειχα θαλασσινα...πριν πολυ καιρο....2 Λευκόστερνους

λοιπον ακουω τις ιδεες σας για το νεο βιοτοπο μου...!!:wub:

τους 2 Λευκόστερνους τους ειχα δωσει στον ξαδερφο μου και ο λογος ειναι γιατι αποφασισα να εχω γλυκου νερου....περα απο ολα αυτα θελω να μου δωσετε ιδεες για το νεο μου ενυδρειο....ακουω

Link to comment
Share on other sites

τους 2 Λευκόστερνους τους ειχα δωσει στον ξαδερφο μου και ο λογος ειναι γιατι αποφασισα να εχω γλυκου νερου....περα απο ολα αυτα θελω να μου δωσετε ιδεες για το νεο μου ενυδρειο....ακουω

Γεια σου φιλε..

για πες μας εσυ τι εχεις περιπου στο μυαλο σου...τι ειδες δλδ που σου αρεσε να σου πουμε αν κανει και παρομοια πραγματα... :wub::P

(για τα 290λτ μιλαμε παντα)

Link to comment
Share on other sites

(για τα 290λτ μιλαμε παντα)

Για τα 21 μιλαμε! :wub:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...