Jump to content

"rock"wave 2009


Recommended Posts

"27, 28 & 29 ΙΟΥΝΙΟΥ

TERRA VIBE PARK

Terra Stage & Vibe Stage

Οι Most Wanted THE KILLERS / Οι MOTLEY CRUE για πρώτη φορά στην Ελλάδα / Οι αγαπημένοι PLACEBO / O Rockwave Hero MOBY / Το αστέρι της χρονιάς DUFFY / Οι θρυλικοί WASP / Οι εκρηκτικοί GOGOL BORDELLO / Οι δαιδαλώδεις MONSTER MAGNET / Οι μυθικοί VOIVOD / Οι συγκλονιστικοί ARCH ENEMY / Και η metal sweetheart LAUREN HARRIS Και αυτά είναι μόνο η αρχή...

Ένα καλοκαιρινό 3ήμερο δυνατής φεστιβαλικής εμπειρίας παρουσιάζει φέτος το Rockwave, που κλείνει 13 χρόνια επιτυχίας. Λαμπερό όσο ποτέ, φιλοξενεί στα δύο stages του τα μεγαλύτερα ονόματα της παγκόσμιας μουσικής σκηνής.

RW line up ανά μέρα & Stage (*περισσότερα ονόματα θα ανακοινωθούν σύντομα)

27 Ιουνίου

TERRA STAGE

Placebo (alternative rock)

MOBY (electro pop - rock)

Gogol Bordello (Gypsy punk)

TBA

VIBE STAGE

TBA

28 Ιουνίου

TERRA STAGE

The Killers (Alternative Rock - Post Punk Revival) http://www.thekillersmusic.com/

Duffy (Pop Soul)

TBA

VIBE STAGE

TBA

29 Ιουνίου

CRUEFEST STAGE (TERRA STAGE)

Motley Crue (Hard Rock)

Monster Magnet (Hard Rock)

Arch Enemy (Melodic Death Metal)

Lauren Harris (Hard Rock - Power Pop)

VIBE STAGE

W.A.S.P. (Heavy Metal)

Voivod (Heavy Metal - Thrash Metal)

TBA

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΕΙΣΙΤΗΡΙΩΝ

H προπώληση ξεκινά σε Ticket House και www.ticketpro.gr στις 17 Μαρτίου. Τα εισιτήρια αφορούν μόνο γενική είσοδο (δεν θα υπάρξουν Pl1 και Pitch A).

TICKET PRICES

Από τις 17 έως και τις 31 Μαρτίου 45 euro

Aπό την 1 Απριλίου έως και ως την μέρα του Rockwave 50 euro

Box Office 55 euro

ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ ΔΙΗΜΕΡΟΥ (αφορά στην 1η και 2η μέρα του φεστιβάλ)

Από τις 17 Μαρτίου έως και ως την μέρα του Rockwave 85 euro

ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ ΤΡΙΗΜΕΡΟΥ

Από τις 17 έως και τις 31 Μαρτίου 100 euro

Από την 1 Απριλίου ως τη μέρα του Rockwave 120 euro

Σημεία Προπώλησης:

ΤΙCKET HOUSE Αθήνα Πανεπιστημίου 42, 210 3608366

ΤΙCKET HOUSE Θεσσαλονίκη Μητροπόλεως 102, 2310 264880"

Rockwave ειναι αυτο τωρα? :unsure:

Πλακα μΕ κανεις? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Μotley Crue, WASP, Monster Magnet, Voivod :unsure:

Αν εξαιρέσεις τους W.A.S.P. που τους έχω δει 2-3 φορές για τα υπόλοιπα γκρουπ που αναφέρω, θα είμαι εκεί!!! Φυσικά ΚΥΡΙΩΣ για Motley Crue :unsure::wacko::wacko:

Έγινε επεξεργασία - stormtrooper
Link to comment
Share on other sites

Μotley Crue, WASP, Monster Magnet, Voivod :unsure:

Αν εξαιρέσεις τους W.A.S.P. που τους έχω δει 2-3 φορές για τα υπόλοιπα θα γκρουπ που αναφέρω, θα είμαι εκεί!!! Φυσικά ΚΥΡΙΩΣ για Motley Crue :unsure::wacko::wacko:

Καλα ρε δεν θα δεις "Duffy (Pop Soul)" ? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Μόνο ότι λένε οι wasp :unsure:

Τα άλλα...... :unsure:

Τους έχεις δει τους W.A.S.P. Live???????

Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε δεν θα δεις "Duffy (Pop Soul)" ? :unsure:

DUffy Duck βλέπω σχεδόν καθημερινά σπίτι μου! Μου αρκεί!

Link to comment
Share on other sites

Μουφα Rock Wave...Xιλιες φορες το περσινο...και δεκα χιλιαδες φορες το School Wave...Παντως αν πηγαινα θα πηγαινα την πρωτη μερα να ακουσω τους Gogol Bordello (Gypsy punk) και απλα γιατι ειμαι λατρης της οποιας Punk...:unsure:Το καθε αλλο ειδος ποιοτικης μουσικης το ακουω αλλα χωρις να θελω να χωθω στο πιτ...:unsure:

Link to comment
Share on other sites

Τους έχεις δει τους W.A.S.P. Live???????

Που τέτοια τύχη...

Link to comment
Share on other sites

ΜΟΥΦΑ ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ...ΕΝΩ ΣΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ....

ROCK AM PARK GERMANY:

Billy Talent

Black Stone Cherry

Bloc Party

Bring Me The Horizon

Chester French

Chris Cornell

Dir En Grey

Dragonforce

Dredg

Duff McKagan's Loaded

Enter Shikari

Esser

Expatriate

Five And The Red One

Five Finger Death Punch

Guano Apes

Hollywood Undead

Killswitch Engage

Kitty, Daisy & Lewis

Korn

Limp Bizkit

Little Man Tate

Machine Head

Madina Lake

Madness

Mando Diao

Marilyn Manson

MIA.

Middle Class Rut

Nervecell

New Found Glory

Pain

Papa Roach

Peter Fox

Peter, Bjorn & John

Phoenix

Placebo

Polarkreis 18

Razorlight

Reamonn

Silvester

Slipknot

Staind

The Blackout

The Crave

The Gaslight Anthem

The Killers

The Kooks

The Prodigy

The Rifles

The Script

The Soundtrack Of Our Lives (OEOC)

The Subways

Tomte

Trivium

Volbeat

Link to comment
Share on other sites

Που τέτοια τύχη...

Λοιπόν, κάθησα και μέτρησα πόσες φορές τους είδα και είναι τέσσερις! Βασικά είναι από τα χειρότερα συναυλιακά συγκροτήματα τέτοιου βεληνεκούς που έχω δει. Στους παλιούς δίσκους και στα αντίστοιχα παλιά live που έβλεπα σε βίντεο με πόρωνε το "χύμα" feeling που είχαν καθότι το σήκωναν τα κομμάτια + το ότι κάνανε και το αντίστοιχο σόου, οπότε το να χαθεί και καμία νότα δεν είναι και τραγικό!

Στους τελευταίους δίσκους και στα αντίστοιχα live όπου τα έχω δει και από κοντά, διατηρούν το "χυμαδιό" αλλά πίστεψέ με.... ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΙΣΤΟ! Για να μη μιλήσω για τα προηχογραφημένα μέρη κλπ κλπ!

Στα υπόψη πως οι W.A.S.P. είναι ένα από τα πιο αγαπημένα μου στουντιακά συγκροτήματα, οπότε έχω ρίξει πολύ "μελέτη" πάνω στη δισκογραφία τους και δεν σου λέω όλα τα παραπάνω ως ένας απλός θεατής!

Το ΚΑΛΥΤΕΡΟ γκρουπ EVER που είδα σε rockwave είναι οι Twisted Sister! Οι άνθρωπΕς ΤΑ ΣΠΑΝΕ κυριολεκτικά!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, κάθησα και μέτρησα πόσες φορές τους είδα και είναι τέσσερις! Βασικά είναι από τα χειρότερα συναυλιακά συγκροτήματα τέτοιου βεληνεκούς που έχω δει. Στους παλιούς δίσκους και στα αντίστοιχα παλιά live που έβλεπα σε βίντεο με πόρωνε το "χύμα" feeling που είχαν καθότι το σήκωναν τα κομμάτια + το ότι κάνανε και το αντίστοιχο σόου, οπότε το να χαθεί και καμία νότα δεν είναι και τραγικό!

Στους τελευταίους δίσκους και στα αντίστοιχα live όπου τα έχω δει και από κοντά, διατηρούν το "χυμαδιό" αλλά πίστεψέ με.... ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΙΣΤΟ! Για να μη μιλήσω για τα προηχογραφημένα μέρη κλπ κλπ!

Στα υπόψη πως οι W.A.S.P. είναι ένα από τα πιο αγαπημένα μου στουντιακά συγκροτήματα, οπότε έχω ρίξει πολύ "μελέτη" πάνω στη δισκογραφία τους και δεν σου λέω όλα τα παραπάνω ως ένας απλός θεατής!

Το ΚΑΛΥΤΕΡΟ γκρουπ EVER που είδα σε rockwave είναι οι Twisted Sister! Οι άνθρωπΕς ΤΑ ΣΠΑΝΕ κυριολεκτικά!

Dee Snider :unsure::unsure::wacko:

Ήθελα πολύ να δω και τους kiss πέρυσι αλλά δεν τα κατάφερα εκείνη την περίοδο... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για όλους όσοι στο λύκειο είχαν την μαλλούρα τους και τα μαυρά μπλουζάκια τους,

κατεβάστε αυτό:Metal, a headbanger's journey, καταπληκτικό ντοκιμαντέρ, με το οποίο οφείλω να ομολογήσω ότι σε κάποια σημεία με συγκίνησε και με πήγε 10 χρόνια πίσω...

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειμαι ενας απο αυτους...Βεβαια δεν ειχα τα μαλια οταν ειμουν στο λυκειο αλλα τα εχω τωρα που ειμαι στο λυκειο...:unsure: Το εχω κατεβασει απο περισυ....

Link to comment
Share on other sites

Dee Snider :unsure::unsure::wacko:

Ήθελα πολύ να δω και τους kiss πέρυσι αλλά δεν τα κατάφερα εκείνη την περίοδο... :wacko:

O Dee απλά δεν παίζεται! Διδάσκει frontman-ιλίκι!

KISS πρέπει να είναι η πιο εντυπωσιακή συναυλία που είδα ποτέ μου, αντάξια του ονόματός τους! Απλά έχω πραγματικά αξέχαστες αναμνήσεις και από αυτούς!

Τσέκαρε τo Get Thrashed σε περίπτωση που σου αρέσει η Αμερικάνικη Thrash σκηνή των 80ies! Πραγματικά αξίζει!

ΥΓ: Σας παρακαλώ.... Μη μιλάτε για μακρυά μαλλιά! 3 κοτσίδες έχω σπίτι και τώρα σκέφτομαι πάλι να τα αφήσω! Κάθε φορά που χρειαζόταν να τα κόψω έκλαιγα με μαύρο δάκρυ (black water cry κι ετσ' να ουμ').

@ Koing Koing

Παράτα το απαράδεκτο punk! Έλα να σε μυήσω στους θείους Tom (Angelripper) και Lemmy να βρεις την υγειά σου! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Οχι και απραδεκτο punk....Το punk ειναι τροπος ζωη και εγω ετσι ζω..Με τπτ δεν αλλαζω ουτε την γνωμη μου αλλα ουτε και την μουσικη μου.....

Link to comment
Share on other sites

Οχι και απραδεκτο punk....Το punk ειναι τροπος ζωη και εγω ετσι ζω..Με τπτ δεν αλλαζω ουτε την γνωμη μου αλλα ουτε και την μουσικη μου.....

Αυτό... άστο καλύτερα! Μεγαλύτερη π@π@ρι@ το περί ιδεολογίας! Οι ιδέες των ανθρώπων πάνε κι έρχονται! Αυτό που μένει στην συγκεκριμένη περίπτωση είναι η μουσική! Φυσικά και το κάθε γκρουπ ή τραγούδι έχει την δική του ιστορία και ιδέα από πίσω αλλά δεν μπορώ να διανοηθώ πως ένα ολόκληρο είδος μουσικής μπορεί να διαμορφώσει μία συγκεκριμένη ιδέα. Ακόμα και να μπορεί, το να το ακολουθείς "πιστά" είσαι σαν πρόβατο στη σφαγή! Ο κάθε άνθρωπος έχει (ή πρέπει να έχει) την δική του ιδεολογία και να μην ακολουθεί κανενός. Να ταυτίζεται σε μερικές περιπτώσεις είναι λογικό, αλλά το να το ακολουθεί πιστά είναι βλακεία και δεν μπορεί να έχει διάρκεια ως διαδικασία! Εννοώ πως ξέρω πολλά πανκιά, μεταλλάδες, ροκάδες κλπ που θεωρούσαν τη μουσική ιδεολογία και τώρα οδηγούν τις Mercedes τους, μπανιαρίζονται στις πισίνες τους και είναι πρώτο τραπέζι πίστα στη Σάσα Μπάστα!

Link to comment
Share on other sites

Το οτι η Punk ειναι τροπος ζωης το πιστευω....Δεν ξερω σιγουρα σκεφτομαστε διαφορετικα και πιστευω λογο ηλικιας....(δεν θυγω κανεναν)..Και σεβαστη η αποψη σου....Σιγουρα εχεις πιο πολλες εμπειριες και ξερεις να κρινεις πολυ καλυτερα την ζωη...Ισως εγω λογο του οτι ακομα δεν εχω ολοκληρωσει αποψη περι τι ειναι ζωη να κανω λαθος...Αλλα οταν λεω η Punk ειναι τροπος ζωης και εγω ζω ετσι μαλλον υπαρχει και ενας τονος υπερβολης...Ζω ετσι δηλαδη ειμαι λιγο χυμα(γενικα)...Τελος παντων σε καμια περιπτωση δεν το παιζω και σε καμια περιπτωση δεν προκειτε να παρω Mercedes και να πηγαινω στην Σασα Μπαστα...:unsure:...Ποτε δεν φανταστηκα τον εαυτο μου με ακριβο αμαξι και πισινα...Την ζωη μου την σκεφτομαι τελειως διαφορετικα και σε καμια περιπτωση με πολυτελειες...:unsure:

Link to comment
Share on other sites

Μην το παίρνεις προσωπικά το θέμα και επίσης διαφωνώ με το ηλικιακό που αναφέρεις. Αν όλοι σκεφτόμασταν όπως ένας νέος 17-18 χρονών πολλά πράγματα θα ήταν διαφορετικά. Στο κάτω κάτω κι εγώ δεν είμαι..... σαν τον diskus fan :unsure:

Σοβαρά τώρα!

Την άποψη που αναφέρω πιο πάνω την είχα και τότε. Το μακρύ μαλλί, το σκουλαρίκι, το τατού, τα τσουλούφια ή η μοϊκάνα ή ακόμα και το κουστούμι, η Μερσέντα, η πισίνα κλπ δεν είναι τρόπος ζωής. Είναι ένας τρόπος έκφρασης και εξωτερίκευσης του εσωτερικού κόσμου του καθενός καθώς και ο τρόπος που αντιλαμβάνεται ο καθένας τα πράγματα που συμβαίνουν γύρω του!

Κανένα μαλλί δεν κάνει τον μεταλλά, καμία μοϊκάνα το πανκιό και κανένα κουστούμι τον γιάπη! Όλα είναι μέσα στον άνθρωπο. Σε αυτό που διαφωνώ είναι πως δεν πρέπει να υπάρχει συγκεκριμένη μουσική ιδεολογία με οπαδούς! Η ιδεολογία του κάθε ανθρώπου πρέπει να είναι ξεχωριστή βάση της μόρφωσης και των προσωπικών εμπειριών του! Τίποτα περισσότερο και τίποτα λιγότερο!

Για να στο θέσω αλλιώς... Ένα από τα αγαπημένα μου συγκροτήματα είναι οι Manowar. Έχουν μία συγκεκριμένη ιδεολογία όσον αφορά τη μουσική (δεν ξέρω για την πραγματική τους ζωή) η οποία έχει διαμορφώσει το στυλ τους. Όσο λατρεύω το τη μουσική τους, άλλο τόσο απεχθάνομαι τα γούνινα βρακάκια που φοράνε. Όχι τίποτα άλλο, αλλά με φαγουρίζουν!

ΤΟ ότι λατρεύω την μουσική τους δεν σημαίνει ότι θα πάρω ένα τόξο και θα βγω στους δρόμους να αρχίσω να κυνηγάω ελάφια! Η μουσική είναι πάνω απ'όλα διασκέδαση και όλα τα άλλα ακολουθούν!

Link to comment
Share on other sites

ΜΟΥΦΑ ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ...ΕΝΩ ΣΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ....

ROCK AM PARK GERMANY:

Billy Talent

Black Stone Cherry

Bloc Party

Bring Me The Horizon

Chester French

Chris Cornell

Dir En Grey

Dragonforce

Dredg

Duff McKagan's Loaded

Enter Shikari

Esser

Expatriate

Five And The Red One

Five Finger Death Punch

Guano Apes

Hollywood Undead

Killswitch Engage

Kitty, Daisy & Lewis

Korn

Limp Bizkit

Little Man Tate

Machine Head

Madina Lake

Madness

Mando Diao

Marilyn Manson

MIA.

Middle Class Rut

Nervecell

New Found Glory

Pain

Papa Roach

Peter Fox

Peter, Bjorn & John

Phoenix

Placebo

Polarkreis 18

Razorlight

Reamonn

Silvester

Slipknot

Staind

The Blackout

The Crave

The Gaslight Anthem

The Killers

The Kooks

The Prodigy

The Rifles

The Script

The Soundtrack Of Our Lives (OEOC)

The Subways

Tomte

Trivium

Volbeat

Λοιπόν με βλέπω να πηγαίνω Γερμανία :unsure::unsure: ...πότε είναι!!????

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...