Jump to content

Recommended Posts

Παίζει να είναι αληθινό το παρακάτω βίντεο????

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν νομιζω.....Εξαλου αλλaζουν χρωμα μεν αλλα σε γηινα χρωματα και oχι μοβ γαλαζιο κλπ.....Εμενα παντως για διαφημηση της Ray Bann μου μοιαζει :unsure::unsure::wacko::wacko:

Έγινε επεξεργασία - Koing Koing
Link to comment
Share on other sites

Αλλάζουν εύκολα χρώμα ακόμη και σε μη γήινα, ο συγκεκριμένος είναι μάστορας στην αλλαγή χρώματος αλλά το βίντεο δεν είναι αληθινό 100%.

Link to comment
Share on other sites

Αλλάζουν εύκολα χρώμα ακόμη και σε μη γήινα, ο συγκεκριμένος είναι μάστορας στην αλλαγή χρώματος αλλά το βίντεο δεν είναι αληθινό 100%.

Στα σχόλια διάβασα διάφορα μπινελίκια που του ρίχνανε! Υπάρχει ενδεχόμενο αυτή η διαδικασία να στρεσάρει το ζώο?

Link to comment
Share on other sites

Τα γυαλακια παντως ειναι Ray Bann

Παντως θα σαλταρε το κακομηρο το ζωο

Link to comment
Share on other sites

Αληθινος χαμαιλεων.ψευτικο μονταζ χρωματων!

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να είναι αληθινό το παρακάτω βίντεο????

παιδες υπαρχει καπου το βιντεακι να το δω,πιθανων απο το youtube,γιατι για μια ακομη φορα δεν το εμφανιζει η σελιδα μου????

Link to comment
Share on other sites

oχι, δεν είναι αληθινό.

και μην βιαστητε να πειτε ολοι οτι τα χρωματα ειναι μονταζ,γιατι οι χαμελεοντες περνουν απιστευτα τρελες χρωματικες αποχρωσεις αναλογα την "διαθεση" τους.....

Link to comment
Share on other sites

και μην βιαστητε να πειτε ολοι οτι τα χρωματα ειναι μονταζ,γιατι οι χαμελεοντες περνουν απιστευτα τρελες χρωματικες αποχρωσεις αναλογα την "διαθεση" τους.....

καλα,δες το πρωτα και μετα.....

Έγινε επεξεργασία - venom
Link to comment
Share on other sites

και μην βιαστητε να πειτε ολοι οτι τα χρωματα ειναι μονταζ,γιατι οι χαμελεοντες περνουν απιστευτα τρελες χρωματικες αποχρωσεις αναλογα την "διαθεση" τους.....

Είχα πολλά χρόνια χαμαιλέοντα και ξέρω πως αλλάζει το χρώμα του, το συγκεκριμένο είναι μοντάζ.-

Πάρε και το λινκ

Έγινε επεξεργασία - Χρήστος
Link to comment
Share on other sites

oχι, δεν είναι αληθινό.

τελικα εχει δικιο και η ναταλια και οσοι λεγατε για το μονταζ...αυτο ειναι μονταζ

Link to comment
Share on other sites

Είχα πολλά χρόνια χαμαιλέοντα και ξέρω πως αλλάζει το χρώμα του, το συγκεκριμένο είναι μοντάζ.-

Πάρε και το λινκ

εκτρεφο και αναπαραγω το συγγεκριμενο ειδος 6 χρονια (chameleo calypratus)...αρα κατι παραπανω θα εχω δει στις αλλαγες τον χρωματων τους....

Link to comment
Share on other sites

post-9162-1240498876_thumb.jpgpost-9162-1240498831_thumb.jpgpost-9162-1240498831_thumb.jpg

ο χαμελεοντας δεν μπορει να παρει κοκκινο χρωμα....

εισαι σιγουρος ε??? να σου παρουσιασω τον furcifer pardalis (panther chameleon ambanja),που ειναι το μονο ειδος χαμελεοντα με κοκκινο χρωμμα...αυτος ειναι ο μεγαλος μου στο χερι μου...και οσοι δεν πιστευουν ασ ρωτησουν την rain που τον ξερει...

Link to comment
Share on other sites

post-9162-1240498876_thumb.jpgpost-9162-1240498831_thumb.jpgpost-9162-1240498831_thumb.jpg

εισαι σιγουρος ε??? να σου παρουσιασω τον furcifer pardalis (panther chameleon ambanja),που ειναι το μονο ειδος χαμελεοντα με κοκκινο χρωμμα...αυτος ειναι ο μεγαλος μου στο χερι μου...και οσοι δεν πιστευουν ασ ρωτησουν την rain που τον ξερει...

Οχι τοσο εντονο ομως οσο στο βιντεο..

Link to comment
Share on other sites

Οχι τοσο εντονο ομως οσο στο βιντεο..

θα βρω αγορι μου βιντεακι με ενιλικο πανθηρα να δεις τι κοκκινο της φωτιας περνει και θα τρελαθεις

μεχρι τοτε παρε εδω τα 2 βιντεακια του δικου μου

Link to comment
Share on other sites

Οχι τοσο εντονο ομως οσο στο βιντεο..

και βεβαια, κανενα χαμμ αυτου του ειδος που ειναι στο β ιντεο, δεν μπορει να αλλαζει ετσι τα χρωματα. Και το κοκκινο δεν βγαζει αυτο το ειδος (μονο σπανια υπαρχει σε ροζ).

Αλλα, οπως λεει και ο Mr_Zoo, αλλο ειδος - furcifer pardalis εχει πολυ ποιο εντονα χρωματα. Και καποιοι χαμμ αυτου του ειδος ειναι κοκκινοι σαν φωτια :unsure: Μονο ουτε και αυτο το ιδος δεν αλλαζει χρωμα τοσο γρυγορα και εντονα σαν του βιντεο.

και μερικες φωτο απο τα χαμμ που μου αρεσουν

post-90-1240526359_thumb.jpg post-90-1240526404_thumb.jpg

post-90-1240526440_thumb.jpg

post-90-1240526530_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

και βεβαια, κανενα χαμμ αυτου του ειδος που ειναι στο β ιντεο, δεν μπορει να αλλαζει ετσι τα χρωματα. Και το κοκκινο δεν βγαζει αυτο το ειδος (μονο σπανια υπαρχει σε ροζ).

και πολυ πιθανον να ερτηει στην ελλαδα στις 31-04 στα 300 ευρω...

Αλλα, οπως λεει και ο Mr_Zoo, αλλο ειδος - furcifer pardalis εχει πολυ ποιο εντονα χρωματα. Και καποιοι χαμμ αυτου του ειδος ειναι κοκκινοι σαν φωτια :unsure:

thanks ναταλι,μονο αν τους δουν live θα πιστουν ολοι...γι αυτο αντε να τους μεγαλωσουμε να τους παμε για επιδειξη...α δεν σου ειπα το ενα απο τα μωρα ειναι ambanja τελικα...εβγαλε τα μπλε πρασινα χρωματα....και η θηλυκια ειναι ακομα καφε-κοκκινο

Έγινε επεξεργασία - Mr_Zoo
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να σε αμφισβητησε κανεις απλως λεμε πως οι χρωματισμοι του ειναι παρα πολυ εντονοι για το ειδος του, κυριως το κοκκινο, και μου εκανε εντυπωση ο τελειος διαχωρισμος των χρωματων επανω στα γυαλια στο τελος

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να σε αμφισβητησε κανεις απλως λεμε πως οι χρωματισμοι του ειναι παρα πολυ εντονοι για το ειδος του, κυριως το κοκκινο, και μου εκανε εντυπωση ο τελειος διαχωρισμος των χρωματων επανω στα γυαλια στο τελος

ξαναλεω οτι υπαρχει calypratus που περνει ανοιχτο κοκκινο χρωμα προς το ροζ βεβαια....ο μονος που περνει το κοκκινο κοκκινο χρωμα ειναι ο furcifer pardalis

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα για το συγκεκριμενο ειδος λεμε πως ειναι λιγο περιεργο

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα για το συγκεκριμενο ειδος λεμε πως ειναι λιγο περιεργο

ενας σωστα αναθρεμενος χαμελεοντας μπορει να αλλαξει παρα πολλα χρωμματα,ακομα και να προσεγγισει το κοκκινο,και να τα αλλαξει και παρα πολυ γρηγορα....τωρα για την σπανιοτητα του ροζ calypratus τι να σου πω,κι εγω πρωτη φορα θα τον δω live στη ζωη μου κατα τισ 31-05-09

Link to comment
Share on other sites

Θελουμε φωτο οποσδηποτε :wub:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...