Jump to content

Αναζήτηση Ενυδρείου για Νεροχελώνες....


Recommended Posts

Καλημέρας σας,είμαι ένα νέο Μέλος,όπου προτού 2 ημερών μου κάνανε δώρο 2 μικρές νεροχελώνες,τις οποίες τις έχω μέσα σε μια πλαστική νεροχελώνα του εμπορίου,έχει σκαλοπατάκια για να ανεβαίνουν και να λιάζονται αλλά και να κοιμούνται(συνήθως η μια πάνω στην άλλη)έχει και μια μικρή πισινούλα,το θέμα είναι ότι κάποια στιγμή θα μεγαλώσουν και θα χρειαστεί ένα ενυδρείο,άσε που δεν και ότι καλύτερο να ζουν μέσα σε μια πλαστική μπανιέρα,για αυτό θα ήθελα μια βοήθεια στο να πάρω ένα ενυδρείο με όλα τα σχετικά του πάνω (φίλτρα,λάμπα,κτλπ.)αν έχει κάποιος ενυδρείο για νεροχελωνάκια ας βοηθήσει,και τις όποιες συμβουλές μου δώσει πάνω στο θέμα νεροχελώνας....Ευχαριστώ εκ των προτέρων......post-13147-1241044010_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρας σας,είμαι ένα νέο Μέλος,όπου προτού 2 ημερών μου κάνανε δώρο 2 μικρές νεροχελώνες,τις οποίες τις έχω μέσα σε μια πλαστική νεροχελώνα του εμπορίου,έχει σκαλοπατάκια για να ανεβαίνουν και να λιάζονται αλλά και να κοιμούνται(συνήθως η μια πάνω στην άλλη)έχει και μια μικρή πισινούλα,το θέμα είναι ότι κάποια στιγμή θα μεγαλώσουν και θα χρειαστεί ένα ενυδρείο,άσε που δεν και ότι καλύτερο να ζουν μέσα σε μια πλαστική μπανιέρα,για αυτό θα ήθελα μια βοήθεια στο να πάρω ένα ενυδρείο με όλα τα σχετικά του πάνω (φίλτρα,λάμπα,κτλπ.)αν έχει κάποιος ενυδρείο για νεροχελωνάκια ας βοηθήσει,και τις όποιες συμβουλές μου δώσει πάνω στο θέμα νεροχελώνας....Ευχαριστώ εκ των προτέρων......post-13147-1241044010_thumb.jpg

Γεια σου .Θα σου δωσω ενα ε-μαιλ αυτο το παιδι εχη αυτο που ψαχνης και μπορη να σε βοηθειση.Θα του στηλεις ενα PM[πρωσοπικο μυνημα] στο εξης E-mail jeronimo_greece_@hotmail.com .

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φιλε...

επειδη δυσκολα θα βρεις ετοιμο στο εμποριο το καλυτερο π εχεις να κανεις ειναι να φτιαξεις ενα μονος σου..

μια καλη διασταση ειναι 60 χ 30 χ 30..

το γεμιζεις μεχρι τη μεση βαζεισ και μια ωραια πετρα ωστε να μπορουν να βγαινουν απο το νερο και εισαι

τελειος..

να θυμασαι..οι χελωνες ειναι "βρομηκα ζωα" και εννοω οτι αφηνουν πολλες ακαθαρσιες κτλ..

οποτε χρειαζεσε ενα "δυνατο φιλτρο" για τα λιτρα που θα φτιαξεις..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...