Jump to content

Mεσογειακο υπο κατασκευη


Recommended Posts

Μεσογιακο με κλοουν???? :):rolleyes::hysterical:

Ο κλόουν έχει μπει για δοκιμή, λίγο υπομονή και θα πάρουν αλλά ψαράκια την θέση του .

Link to comment
Share on other sites

Λεγεται(στα μερη μου τουλαχιστων) Καλογνωμα...Πεντανοστιμη....Παει και σε σαγανακι αλλα την προτειμαω ομμη με λιγο λεμονακι :):rolleyes::hysterical::thumbup:...Παντως αμα δεν εισαι ειδικευμενος στο να ξερεις πως να τις βγαζεις δυσκολευεσαι..Και εσυ την πετυχες στον βραχο σου...(δεν ξερω αλλα)

Link to comment
Share on other sites

Ο clown φαντάζομαι ότι δεν πλησιάζει την ανεμώνη?

Link to comment
Share on other sites

μπραβο σου φιλε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

τι ψαρια σκοπευεις να βαλεις???

επισης ολα αυτα που εβαλες τα πηρες απο τη θαλασσα???

με εχεις ποροσει τρελα και εχς και ενα αδειο ενυδρειο καινοθργιο 200 λιτρα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

μπραβο σου φιλε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

τι ψαρια σκοπευεις να βαλεις???

επισης ολα αυτα που εβαλες τα πηρες απο τη θαλασσα???

με εχεις ποροσει τρελα και εχς και ενα αδειο ενυδρειο καινοθργιο 200 λιτρα!!!!!

Το μπράβο πρέπει να το δώσουμε στον niksfyr που μετά από 12 χρόνια γλυκού νερού κάναμε την αλλαγή σε θαλασσινό .Στο θέμα μας τώρα όλα τα πράγματα που βλέπεις μέσα στο ενυδρείο είναι απευθείας από την θάλασσα .

Την άμμο την μάζεψα από την παραλία του σχοινιά προτείνω καθημερινή και πρωί χωρίς κόσμο και έχεις την δυνατότητα να πας αρκετά μέσα στην θάλασσα διότι είναι ρηχά .Τα Βραχιά τα έχω μαζέψει τα 2 τα μεγάλα δεξιά και αριστερά από μια παραλία μεταξύ Ερέτριας και Αλιβεριου στην Εύβοια και όλα τα υπόλοιπα από την περιοχή Αιαντιου στην Σαλαμίνα .Από ψάρια ακόμα δεν έχω αποφασίσει τι βάλω θέλω πρώτα να τελειώσω με τους βράχους γιατί θα βάλω και άλλους και μετά θα δούμε , λογικά ότι βγάλω μέσα από την θάλασσα .

Link to comment
Share on other sites

Το μπράβο πρέπει να το δώσουμε στον niksfyr που μετά από 12 χρόνια γλυκού νερού κάναμε την αλλαγή σε θαλασσινό .Στο θέμα μας τώρα όλα τα πράγματα που βλέπεις μέσα στο ενυδρείο είναι απευθείας από την θάλασσα .

Την άμμο την μάζεψα από την παραλία του σχοινιά προτείνω καθημερινή και πρωί χωρίς κόσμο και έχεις την δυνατότητα να πας αρκετά μέσα στην θάλασσα διότι είναι ρηχά .Τα Βραχιά τα έχω μαζέψει τα 2 τα μεγάλα δεξιά και αριστερά από μια παραλία μεταξύ Ερέτριας και Αλιβεριου στην Εύβοια και όλα τα υπόλοιπα από την περιοχή Αιαντιου στην Σαλαμίνα .Από ψάρια ακόμα δεν έχω αποφασίσει τι βάλω θέλω πρώτα να τελειώσω με τους βράχους γιατί θα βάλω και άλλους και μετά θα δούμε , λογικά ότι βγάλω μέσα από την θάλασσα .

Yπαρχουν πανεμορφα και μικρα ειδη ψαριων στις θαλασσες μας,προσοχη μην το φορτωσεις με σαργους,μουρμουρες,ροφους,στειρες οπως εχουν κανει κι αλλοι.Κριμα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Υπερβολικα ομορφα ψαρια τα μικρα σπαρακια-Καραγκιοζιδες-καμπαναδες(τονιζο για μικρο χρονικο διαστημα γιατι μεγαλωνουν αρκετα)...Χειλουδες ειναι πολυ ομορφες...Γοβιοι...Γειλους...Κατι ψαρακια τα οποια λεγονται κρεμυδια(στην περιοχη μου)...Τελος καλογριες...Θα παρακαλουσα οποιον εχει τις γνωσεις να μου πει τυχον λαθη...Τονιζω πως δεν εχω απολυτως καμια γνωση πανω σε αυτο και απλα τα αναγερω απο αποψη ομορφιας και σχετικου μεγεθους!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...