Jump to content

Συνδεση Di σε Ro-man


banik

Recommended Posts

Γεια χαρα σημερα παρελαβα DI κανιστρο απο την waterwaves ξερει κανεις πως θα την συνδεσω με την δικια μου οσμωση, υπαρχουν 3 σωλινακια στην οσμωση:

κοκκινο - απο την βρυση προς την οσμωση

πρασινο - αποβαλει το βρωμικο νερο

μπλε - το καθαρο νερο που κραταω

Πως ακριβως θα την συνδεσω ???

post-6772-1241437022_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Aπο εκει που περνεις το καθαρο νερο θα παρεμβαλεις και το κανιστρο του di.Δηλ απο εκει που περνεις καθαρο νερο απο το μπλε θα βαλεις σε σειρα το κανιστρο του di

Link to comment
Share on other sites

Στην δική μου, η οποία είναι σαν αυτή :

http://www.ro-man.com/shop/popup_image.php...b894571af8fb2d8

το DI είναι το τέρμα αριστερά. Το μπλέ σωληνάκι φεύγοντας από την μεμβράνη (βλέπε πάνω δεξιά) μπαίνει στο DI από πίσω και το καθαρό νερό (μπλέ) βγαίνει από μπροστά (στην φωτογραφία είναι η θαλλασί τρύπα).

Δηλαδή στην δική σου RO πρέπει το μπλέ σωληνάκι που βγαίνει από την RO να μπει στην μονάδα DI και από την έξοδο της DI να πάρεις το καθαρό νερό.

Link to comment
Share on other sites

Αρα θα βαλω την εξοδο του μπλε στην εισοδο του DI και απο την εξοδο που εχει θα περνω καθαρο νερο (αν καταλαβα καλα) ετσι θα πρεπει να κοψο κ το μπλε σωληνακι για να εχω κ για την εξοδο, σωστα ???

Link to comment
Share on other sites

Αρα θα βαλω την εξοδο του μπλε στην εισοδο του DI και απο την εξοδο που εχει θα περνω καθαρο νερο (αν καταλαβα καλα) ετσι θα πρεπει να κοψο κ το μπλε σωληνακι για να εχω κ για την εξοδο, σωστα ???

:wub:

Link to comment
Share on other sites

:wub:

Αααα οκ το καταλαβα, να ρωτησω κατι αλλο μαζι ειχε 2 βαλβιδες μου μαπνει το σωληνακι κ βιδωνει στο DI, εβαλα το σωληνακι κ οπως πρεπει σφηνωνει για να μην χανει νερο, υπαρχει καποιος τροπος για να το βγαλω, για να κοψω το σωληνακι πιο πανω ???

Link to comment
Share on other sites

Εγινε παιδια ευχαριστω :wub:

post-6772-1241440190_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...