Jump to content

Βοήθεια πατριώτες


Recommended Posts

Ξέρει κανείς σε ποιο σημείο του σκληρού δίσκου σώζονται οι επαφές (contacts) του Office Microsoft Outlook και σε ποια μορφή αρχείου???

Έχασα από το κινητό μου περίπου στις 500 επαφές φίλων και πελατών. Το κινητό έχει Windows Mobile και καθημερινά το συγχρόνιζα με το PC. Εδώ και 2-3 μέρες άλλαξα PC και πήγα να κάνω συγχρονισμό με το νέο. Αποτέλεσμα ήταν να χάσω τα πάντα από το κινητό προφανώς από κάποια βλακεία που έκανα!!!

Από το παλιό PC υπάρχει μόνο ο σκληρός δίσκος. Αυτό που θέλω να κάνω είναι να βρω που στο καλό είναι αποθηκευμένες οι επαφές και σε ποια μορφή αρχείου ώστε να τις περάσω στον νέο σκληρό δίσκο στον ίδιο φάκελο και να τις αναγνωρίσει το Outlook ώστε να έχω και να τρέξω το back up!

Βοηθήστε τον άμοιρο συμφορουμίτη σας :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Νικο,λογικα πρεπει να ειναι στο Documents and Settings με δικο τους φακελο contacts

Link to comment
Share on other sites

Νικο,λογικα πρεπει να ειναι στο Documents and Settings με δικο τους φακελο contacts

Έλα που δεν είναι... Έναν έναν έψαξα τους φακέλους στο Documents and Settings...

Αν και δεν νομίζω να παίζει ρόλο, έχω το Office XP... Λογικά όλες οι εκδόσεις του Office έχουν τους ίδιους φακέλους. Αυτό που ίσως να παίζει ρόλο είναι ότι έχω και Windows XP και όχι τα (S)Vista!

Link to comment
Share on other sites

Έλα που δεν είναι... Έναν έναν έψαξα τους φακέλους στο Documents and Settings...

Αν και δεν νομίζω να παίζει ρόλο, έχω το Office XP... Λογικά όλες οι εκδόσεις του Office έχουν τους ίδιους φακέλους. Αυτό που ίσως να παίζει ρόλο είναι ότι έχω και Windows XP και όχι τα (S)Vista!

Καποιοι φακελοι ειναι κρυφοι.Πατησες επιλογη να ειναι ολοι φανεροι;

Έγινε επεξεργασία - Dias
Link to comment
Share on other sites

Καποιοι φακελοι ειναι κρυφοι.Πατησες επιλογη να ειναι ολοι φανεροι;

Ναι... Άσχετος δεν είμαι με τα PC. Απλά δεν έχω δουλέψει ΠΟΤΕ το Microsoft Outlook! Ποτέ δεν ήξερα γιατί, αλλά σήμερα έμαθα γιατί δεν το πήγαινα ποτέ αυτό το πρόγραμμα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ok, το θέμα λύθηκε! Δεν έχω να δώσω απάντηση στην ερώτησή μου, αλλά θυμήθηκα πως είχα κάνει ένα back up στο laptop μου, οπότε και το χρησιμοποίησα. Θεωρώ πως το κακό πλέον είναι πολύ μικρότερο!

Παρ'όλα αυτά θα ήθελα αν κάποιος γνωρίζει την απάντηση στην αρχική ερώτηση, να μας τη δώσει!

Thanx Στράτο :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως που θυμηθηκες οτι ειχες back up.Εγω θα ειχα σαλταρει απ'τα νευρα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...