Jump to content

αρρωστο γκαπυ


thanos459

Recommended Posts

παιδια,,,,χτες μια απο τις θυληκες γκαπυ εμφανισε υποπτα σημαδια,,,,,καθεται ημιξαπλωμενη στον πατο του ενυδρειου,,,δεν εχει δυναμη,,,φαινεται,,,,και οταν την παρακινω να κινηθει τοτε φερνει σβουρες,,,σαν να μην μπορει να ισσοροπησει και στην προσπαθεια της να κολυμπησει ,,,κολυμπαει μπροστα αλλα φερνει σβουρες,,,,την εβγαλα και την εβαλα στο ενυδρειακι καραντινας,,,,παρατηρησα οτι απο το σημειο που βγαινουν τα περιττωματα εχει βγαλει κατι σαν μικρη καρφιτσα αλλα κοκκινο,,,,,,,λετε να εχει τραυματιστει?και αν ναι,,,μπορω να κανω κατι εγω???ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Η θηλυκια σου ηταν εγκυος;

Μπορεις να βαλεις φωτο και να μας δωσεις πληροφοριες για το ενυδρειο σου και τιμες;

Link to comment
Share on other sites

τελικα,,,μας αφησε η γκαπινα μου,,,,στεναχωρηθηκα γιατι ηταν η πρωτη που ειχα παρει,,,οχι δεν ηταν εγκυος,,,,λογικα θα το καταλαβαινα απο το φουσκωμα ετσι δεν ειναι??

οι τιμες του νερου ειναι ολες φυσιολογικες με νιτρικα και αμμωνια στο 0,,,,κανενα αλλο ψαρακι ευτυχως δεν εμφανισε υποπτα σημαδια,,,,,,,,ευχαριστω,,,,,,,(εχω τραβηξει και φωτο αλλα δεν φαινεται τιποτα,,,ηταν πολυ μικρο αυτο το κοκκινο σημαδακι,,,,ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ωπα,ωπα..μαλλον κατι μας λες λαθος.ποσα λιτρα και περιπου ποσα ψαρια μεσα εχεις και βγζεις νιτρικα μηδεν..?ποσο καιρο ''τρεχει'' το ενυδρειο σου..?δωσε μας περισσοτερες πληροφοριες....

Link to comment
Share on other sites

το ενυδρειο μου ειναι 100 λιτρα,,εχω μεσα 4 γκαμπυ,2 μολυ,,,ειχα 7 νεον αλλα τα εβγαλα λογω του οτι δεν ταιριαζουν,,,,και ενα πλεκο,,, ειναι φυτεμενο και για υποστρωμα εχω βαλει αμμο,,τρεχει απο περσι το ενυδρειο,,με διαφορετικα βεβαια ψαρακια,,,,αυτα που εχω τωρα τα εχω ενα μηνα περιπου

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

....λοιπον,,,,ειχα 4 γκαπυ,,,,1 αρσενικο 3 θυληκα,,,,,,,,,,πηγα και πηρα αλλη 1 γκαπυνα,,,,και ειμαι παλι το ιδιο,,,,,τα προηγουμενα ψαρακια,,,δεν παθανε τιποτα,,,,,απλα τα χαρισα,,,,εχω μια φωτο αλλα δεν μπορω να την βρω,,,,θα ξαναπροσπαθησω,,

Link to comment
Share on other sites

σκεψου τι αλλαγες εγιναν τον τελευταιο μηνα στο ενυδρειο

εβαλες καποιο διακοσμητικο, αλλαξες κατι στο φιλτρο, επεσε κατι μεσα, εχεις βαλει κοντα εντομοαποθητικο?

Link to comment
Share on other sites

παιδια τιποτα,,,,,δεν μπορω να εξηγησω αυτη την απωλεια,,,,,,,,,,ψαχνω για την φωτο να την δειτε,,,,

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...