Jump to content

Ερωτηση για συστημα Α/Ο


delta66

Recommended Posts

Ποσο θα κοστισει ενα στησιμο με

1. μια ΑΟ 5 σταδιων (100gpd), με 5ο σταδιο οχι ρυτινες αλλα μια δευτερη μεμβρανη οσμωσης (100gpd και αυτη) για να περναει απο μεσα της το "βρωμικο" της πρωτης και να εχω λιγοτερο "πεταμενο" νερο.

2. Booster πιεσης νερου (αν χρειαζεται απαραιτητα λογω 2ης μεμεβρανης).

3. Μανομετρο

4. tds meter inline.

5. Τεσσερα σετ προφιλτρα (12 κομματια συνολο) ανταλλακτικα (για να εχω να τα αλλαζω μεχρι να αντικαταστησω τις μεμβρανες)

Κατι που ξεχναω και ειναι απαραιτητο ή πολυ χρησιμο και το προτεινετε?

Ποσο "καθαρο" νερο θα εχω παραγωγη την ωρα?

Ποσο νερο θα "πεταω" για καθε λιτρο καθαρο που θα παιρνω τελικα?

Πως γινεται η παραλαβη?

Αν γινεται παραδοση κατ'οικον και αν ναι ποσο κοστιζουν τα μεταφορικα?

Για καποιον που δεν ξερει απο "υδραυλικες εγκαταστασεις" υπαρχει δυνατοτητα και εγκαταστασης?

Αν ναι ποσο θα κοστιζε μια τετοια παροχη?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Ποσο θα κοστισει ενα στησιμο με

1. μια ΑΟ 5 σταδιων (100gpd), με 5ο σταδιο οχι ρυτινες αλλα μια δευτερη μεμβρανη οσμωσης (100gpd και αυτη) για να περναει απο μεσα της το "βρωμικο" της πρωτης και να εχω λιγοτερο "πεταμενο" νερο.

2. Booster πιεσης νερου (αν χρειαζεται απαραιτητα λογω 2ης μεμεβρανης).

3. Μανομετρο

4. tds meter inline.

5. Τεσσερα σετ προφιλτρα (12 κομματια συνολο) ανταλλακτικα (για να εχω να τα αλλαζω μεχρι να αντικαταστησω τις μεμβρανες)

Κατι που ξεχναω και ειναι απαραιτητο ή πολυ χρησιμο και το προτεινετε?

Ποσο "καθαρο" νερο θα εχω παραγωγη την ωρα?

Ποσο νερο θα "πεταω" για καθε λιτρο καθαρο που θα παιρνω τελικα?

Πως γινεται η παραλαβη?

Αν γινεται παραδοση κατ'οικον και αν ναι ποσο κοστιζουν τα μεταφορικα?

Για καποιον που δεν ξερει απο "υδραυλικες εγκαταστασεις" υπαρχει δυνατοτητα και εγκαταστασης?

Αν ναι ποσο θα κοστιζε μια τετοια παροχη?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Αγαπητε delta ,

Εχουμε ηδη ετοιμο ενα τετοιο συστημα που δοκιμαζεται τωρα και θα ειναι ετοιμο για διαθεση τις επομενες μερες .

Με δυο μεμβρανες και booster ''βγαζει'' πραγματικα 0,5 λιτρο το λεπτο = 30 λιτρα την ωρα = 720 λιτρα τη μερα .

Βρωμικο βγαζει 0,8-0,9 λιτρα το λεπτο .

Οι τιμες αυτες ειναι πραγματικες και οχι θεωρητικες . Η πιεση στη δευτερη μεμβρανη ειναι στα 70 PSI (εκει εχει τοποθετηθει το μανομετρο)

Οι μετρησεις αυτες ειναι με αστρωτες μεμβρανες ...πιστευουμε πως μεχρι τη Δευτερα θα εχουμε τις τελικες (και πιθανοτατα) καλυτερες μετρησεις .

Το συστημα χρησιμοποιει inline προφιλτρα των οποιων το μεγεθος ειναι ιδιο με τη θηκη της μεμβρανης και η αποδοση τους ιδια με αυτα των 10'' . Ετσι , το συστημα εγκαθισταται οπουδηποτε ευκολα και ειναι πραγματικα ''φορητο'' .

Το κοστος πιστευουμε πως θα ειναι κατω απο τα 180 ευρω και θα περιλαμβανει προφιλτρα , δυο μεμβρανες , αντλια booster με τους απαραιτητους αυτοματισμους (low pressure switch , τροφοδοτικο ) , μανομετρο κλπ και θα ειναι εντελως plug and play.

Αν θες , στειλε μας ενα mail για περισσοτερες πληροφοριες .

ΜΦΧ

WW

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε delta ,

Εχουμε ηδη ετοιμο ενα τετοιο συστημα που δοκιμαζεται τωρα και θα ειναι ετοιμο για διαθεση τις επομενες μερες .

Με δυο μεμβρανες και booster ''βγαζει'' πραγματικα 0,5 λιτρο το λεπτο = 30 λιτρα την ωρα = 720 λιτρα τη μερα .

Βρωμικο βγαζει 0,8-0,9 λιτρα το λεπτο .

Οι τιμες αυτες ειναι πραγματικες και οχι θεωρητικες . Η πιεση στη δευτερη μεμβρανη ειναι στα 70 PSI (εκει εχει τοποθετηθει το μανομετρο)

Οι μετρησεις αυτες ειναι με αστρωτες μεμβρανες ...πιστευουμε πως μεχρι τη Δευτερα θα εχουμε τις τελικες (και πιθανοτατα) καλυτερες μετρησεις .

Το συστημα χρησιμοποιει inline προφιλτρα των οποιων το μεγεθος ειναι ιδιο με τη θηκη της μεμβρανης και η αποδοση τους ιδια με αυτα των 10'' . Ετσι , το συστημα εγκαθισταται οπουδηποτε ευκολα και ειναι πραγματικα ''φορητο'' .

Το κοστος πιστευουμε πως θα ειναι κατω απο τα 180 ευρω και θα περιλαμβανει προφιλτρα , δυο μεμβρανες , αντλια booster με τους απαραιτητους αυτοματισμους (low pressure switch , τροφοδοτικο ) , μανομετρο κλπ και θα ειναι εντελως plug and play.

Αν θες , στειλε μας ενα mail για περισσοτερες πληροφοριες .

ΜΦΧ

WW

Θα σκεφτώ και εγω σοβαρά αυτη την περίπτωση αυτη...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...