Jump to content

RAMIREZI


soupia

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΑΠΟ ΧΑΝΙΑ! ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΣΕ ΕΝΑ ΕΝΥΔΡΕΙΟ 60 LT ΠΟΣΑ RAMIREZI MΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΠΟΥΝ Κ ΣΕ ΠΟΙΑ ΑΝΑΛΟΓΙΑ ΑΡΣΕΝΙΚΑ-ΘΗΛΥΚΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΖΟΥΝ ΑΝΕΤΑ?

ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΣΥΝΔΥΑΣΩ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΕΙΔΟΣ ΟΠΩΣ CORYDORAS Κ ΑΝ ΝΑΙ ΣΕ ΠΟΙΑ ΑΝΑΛΟΓΙΑ ΠΑΛΙ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ένα ζευγάρι θα είναι ΟΚ. Ίσως και 3 (1 αρσενικο με 2 θηλυκα). Σε καμία περίπτωση πάντως 2 αρσενικά.

Μπορείς να τα συνδιάσεις με ένα κοπαδάκι 5 corydoras

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ! ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ 3 RAMIREZI ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ ΧΡΩΜΑΤΑ! TO ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ Ο ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΕΧΩΡΙΣΕΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΣΕΝΙΚΑ Η΄ΘΗΛΥΚΑ! ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΘΕΝΑ?

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα soupia.....

κοιτα εδω το προφιλ τους....http://www.aquazone.gr/index.php?ind=fishp...y_view&iden=158

Το αποσπασμα που σε ενδιαφερει....ειναι:Στα αρσενικά το ραχιαίο πτερύγιο είναι μεγαλύτερο. Τα θηλυκά, έχουν μικρότερη δεύτερη ακτίνα στο ραχιαίο πτερύγιο και κοκκινωπό στομάχι.

Έγινε επεξεργασία - PPAP
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ! ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΡΗ:5-6 ΙΣΧΎΕΙ?

ΜΕ ΤΙΜΕΣ ΡΗ ΓΥΡΩ ΣΤΟ 7 ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?

ΜΕ ΤΙΜΕΣ ΡΗ 5-6 ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΤΑ CORY ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!

ΜΕ ΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΕΙΔΟΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΥΝΥΠΑΡΞΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?

ΜΕ ΚΑΡΔΙΝΑΛΙΟΥΣ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kαλήμέρα από Χανιά! Μετά από διάφορα προβλήματα που προέκυψαν τελικά αγόρασα 2 RAMIREZI και τα έβαλα σε ένα ενυδρείο 70 lt μαζί με 10 CARDINALS. Προς το παρόν δείχνουν να τα πηγαίνουν καλά! Σκέφτομαι να βάλω μέσα κ 4 CORY!

Eκτός από τα cory μπορώ να βάλω κ τίποτα άλλο για το πάνω μισό του ενυδρείου ή μαζεύονται μετά πολλά ψάρια?

Έχω βάλει καρύδα για φωλιά για τα RAM αλλά δεν τη προτιμούν! Τι άλλο μπορώ να βάλω?

Τι είδους φυτά προτιμούν?

Εσείς τι τροφές τα ταίζετε?

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...