Jump to content

απίστευτο με οδηγό στην αττική οδό


Recommended Posts

Κατσε να χαλαρωσω λιγο τα πραγματα ...... δες εδω ..... Ξανθια με smart στην Κηφισιας!!!!! :):D

post-8059-1252008875_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 65
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

αλλο θεμα αυτο.

εχω παρατηρησει οτι πολλοι και πολλες που εχουν προβλημα με τον ογκο του αυτοκινητου και γενικοτερα με το θεμα οδηγηση επιλεγουν μικρα αυτοκινητακια θεωρωντας τα ευκολα.

ειναι ευκολοτερα και καποια στιγμη ισως μαθουν τον ογκο του. αυτο που δεν θα καταφερουν ποτε να μαθουν ομως ειναι να συμπεριφερονται ως οδηγοι. νομιζουν οτι ειναι πεζοι. βλεπετε παρκαρισμα σε πεζοδρομια, διαβασεις αναπηρων, διπλοπαρκαρισμα, παρκαρισμα καθετα οταν ολα τα αλλα ειναι παραλληλα με το δρομο με αποτελεσμα να προεξεχει το οχημα τους, αποτομη εκινηση και επιβραδυνση, παραπανω χιλιομετρα σε στροφη, ευθεια, κτλ.

ολα αυτα δεν θα συνεβαιναν αν δεν υπηρχαν τα μικρα αυτοκινητακια γιατι πολυ απλα θα φοβοντουσταν. τι να κανουμε ομως, ειναι και αυτα χρησιμα.

προσωπικα δεν θα αγοραζα ποτε μου μικρο αυτοκινητο ως κυριο. τα θεωρω πολυ επικινδυνα.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ σοκαριστικο (το ειχα δει παλι προσφατα). :D Αυτο που με κανει να αναρωτιεμαι ειναι ....... γιατι δεν δειχνουν κατι τετοιο σαν σποτακι στην Ελληνικη τηλεοραση; :thumbup: Για πειτε; :)

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ σοκαριστικο (το ειχα δει παλι προσφατα). :D Αυτο που με κανει να αναρωτιεμαι ειναι ....... γιατι δεν δειχνουν κατι τετοιο σαν σποτακι στην Ελληνικη τηλεοραση; :thumbup: Για πειτε; :)

απαντησες μονος σου νικο. μονο καποιες ωρες θα ηταν εφικτο να γινει. το γιατι δεν γινεται τοτε........

Link to comment
Share on other sites

σαν να πηγαινεις στην εθνικη με 250 χλμ την ωρα ενω υπαρχουν αλλοι οδηγοι μπροστα σου, Νικο. στο βιντεο οι περαστικοι πανε καπου 120-140 χλμ/ωρα. ο τυπος παει με 10 χλμ/ωρα με αντιθετη κατευθυνση, αρα το αθροισμα των ταχυτητων ειναι 130-150 χλμ ωρα. αν εσυ πας με 250 χλμ/ωρα θα τους προσπερασεις με διαφορα 110 χλμ/ωρα τουλαχιστον. στη περιπτωση του βιντεο και οι δυο βλεπουν ο ενας τον αλλο γιατι κοιτανε μπροστα. ο ενας δεν το περιμενει ομως, αλλα ο αλλος υποτιθεται οτι εχει τα ματια του ανοιχτα. στη δικη σου περιπτωση εσυ τον βλεπεις αλλα ο αλλος οχι. πες μου λοιπον. πιο ειναι περισσοτερο επικινδυνο?

τοτε ή εισαι η επικεφαλιδα που γραφει στο βιντεακι (ελληναρας καφρος δολοφονος οδηγος)

ή μας κανεις πλακα.

δεν ειναι δυνατο να ειναι πιο επικινδυνο να τρεχεις με 250 και να κανεις προσπεραση στην εθνικη απο αυτο που δειχνει στο βιντεο!

Link to comment
Share on other sites

τοτε ή εισαι η επικεφαλιδα που γραφει στο βιντεακι (ελληναρας καφρος δολοφονος οδηγος)

ή μας κανεις πλακα.

δεν ειναι δυνατο να ειναι πιο επικινδυνο να τρεχεις με 250 και να κανεις προσπεραση στην εθνικη απο αυτο που δειχνει στο βιντεο!

μπορεις να με πεις οπως θελεις. παντως δεν κανω πλακα.

ξαναλεω

περιπτωση βιντεο: οι διερχομενοι πανε με 120χλμ και ο κινουμενος αντιθετα με 10. αρα ο παραβατης πλησιαζει με 130 χλμ και ειναι στο οπτικο πεδιο των νομιμων.

περιπτωση 250χλ: οι νομιμοι πανε με 120χλμ. ο παρανομος παει με 250 χλμ. ο παρανομος πλησιαζει με 130 χλμ απο πισω. δηλαδη οι νομιμοι δεν βλεπουν τον παραβατη, εκτος αν τυχει να κοιταξουν πισω.

η διαφορα ποια ειναι. οτι στην πρωτη περιπτωση δεν συμβαινει τακτικα, αρα δεν το περιμενεις. αν και οταν εισαι σε αυτοκινητοδρομο, εχεις αποστασεις και κοιτας μακρια. κι εδω ειναι ευθεια.

η αλλοι διαφορα ειναι οτι στη περιπτωση των 250 χλμ ο παραβατης μπορει να αντιδρασει (να φρεναρει). στη δευτερη δεν μπορει να κανει σχεδον τιποτα. αφηνεται στην ουσια στους αλλους.

ισως επειδη νομιζετε οτι αυτες ειναι οι σοβαρες παραβασεις μονο, παραβιαζουν καποιοι το κοκκινο, παρκαρουν σε γωνιες, κανουν μαγκιες και σφηνες, φρεναρουν μπροστα σε βαρεα οχηματα και τρεχουν με 200. μπορεις να κανεις απειρες σοβαρες ή οχι παραβασεις αλλα μια φορα θα κοστισει.

ΥΓ. το οριο ταχυτητας σε αυτοκινητοσρομο στην ελλαδα εχει παει 130 χλμ για οσους δεν το γνωριζουν.

επισης φιλε μου προσεξε. ειμαι ο μονος που λεω εμεις. ολοι οι υπολοιποι λετε αυτοι και αυτος.

Link to comment
Share on other sites

εγω 2 θα πω....

1. ο φιλος Θανασης ειναι επαγ. Οδηγος... κατι παρα πανω θα ξερει για να τα λεει... τα βλεπει καθημερινα στην δουλεια του...

2. ειμαι Θεσσαλονικιος... εχει 4 - 5 χρονια π ειμαι συνεχεια αθηνα... μπορω να πω οτι εχω συνηθησει.... τον πρωτο καιρο επερνα ταξι και εκανα το σταυρο μου... ΟΔΗΓΗΤΕ ΣΑΝ ΤΡΕΛΟΙ... πηρα πχ ταξι να παω απο την Βουλα οπου μενω στο φαληρο και μετρισα πανω απο 100 - 150 παραβασεις του Κ.Ο.Κ.

Πληροφοριακα ειμαι πραγματογνωμονας σε τροχαια ατυχηματα.... :angry2:

1. ο φιλος Θανασης ειναι επαγ. Οδηγος... κατι παρα πανω ισως να ξερει για να τα λεει... τα βλεπει καθημερινα στην δουλεια του...

ισως σταθη μου, ισως. υπαρχουν επαγγελματιες που οχι μονο δεν συμπεριφερονται σωστα αλλα δεν ξερουν να οδηγουν κιολας. κι εσυ δεν με εχεις δει να οδηγω για να μπορεις να με κρινεις. αρα πρεπει να κανεις υποθεση!!! ευχαριστω παντως.

πραγματογνωμας ή διακανονιστης εσαι? καποτε εργαζομουν κι εγω σε ασφαλιστικη, στις αναγγελιες ζημιων αυτοκινητου, στα κεντρικα γραφεια της. αλλη "περιεργη" εμπειρια εκει. και μετα μου λετε οτι ειμαι απολυτος.

Έγινε επεξεργασία - fishaki
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να με πεις οπως θελεις. παντως δεν κανω πλακα.

ξαναλεω

περιπτωση βιντεο: οι διερχομενοι πανε με 120χλμ και ο κινουμενος αντιθετα με 10. αρα ο παραβατης πλησιαζει με 130 χλμ και ειναι στο οπτικο πεδιο των νομιμων.

περιπτωση 250χλ: οι νομιμοι πανε με 120χλμ. ο παρανομος παει με 250 χλμ. ο παρανομος πλησιαζει με 130 χλμ απο πισω. δηλαδη οι νομιμοι δεν βλεπουν τον παραβατη, εκτος αν τυχει να κοιταξουν πισω.

η διαφορα ποια ειναι. οτι στην πρωτη περιπτωση δεν συμβαινει τακτικα, αρα δεν το περιμενεις. αν και οταν εισαι σε αυτοκινητοδρομο, εχεις αποστασεις και κοιτας μακρια. κι εδω ειναι ευθεια.

η αλλοι διαφορα ειναι οτι στη περιπτωση των 250 χλμ ο παραβατης μπορει να αντιδρασει (να φρεναρει). στη δευτερη δεν μπορει να κανει σχεδον τιποτα. αφηνεται στην ουσια στους αλλους.

ισως επειδη νομιζετε οτι αυτες ειναι οι σοβαρες παραβασεις μονο, παραβιαζουν καποιοι το κοκκινο, παρκαρουν σε γωνιες, κανουν μαγκιες και σφηνες, φρεναρουν μπροστα σε βαρεα οχηματα και τρεχουν με 200. μπορεις να κανεις απειρες σοβαρες ή οχι παραβασεις αλλα μια φορα θα κοστισει.

ΥΓ. το οριο ταχυτητας σε αυτοκινητοσρομο στην ελλαδα εχει παει 130 χλμ για οσους δεν το γνωριζουν.

επισης φιλε μου προσεξε. ειμαι ο μονος που λεω εμεις. ολοι οι υπολοιποι λετε αυτοι και αυτος.

οταν λες στην δευτερη σε ποια αναφερεσαι;

Link to comment
Share on other sites

οταν λες στην δευτερη σε ποια αναφερεσαι;

πρωτη περιπτωση ειναι η περιπτωση του βιντεο.

δευτερη περιπτωση ειναι η περιπτωση που ενας με γρηγορο οχημα τρεχει με 250

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να με πεις οπως θελεις. παντως δεν κανω πλακα.

ξαναλεω

περιπτωση βιντεο: οι διερχομενοι πανε με 120χλμ και ο κινουμενος αντιθετα με 10. αρα ο παραβατης πλησιαζει με 130 χλμ και ειναι στο οπτικο πεδιο των νομιμων.

περιπτωση 250χλ: οι νομιμοι πανε με 120χλμ. ο παρανομος παει με 250 χλμ. ο παρανομος πλησιαζει με 130 χλμ απο πισω. δηλαδη οι νομιμοι δεν βλεπουν τον παραβατη, εκτος αν τυχει να κοιταξουν πισω.

η διαφορα ποια ειναι. οτι στην πρωτη περιπτωση δεν συμβαινει τακτικα, αρα δεν το περιμενεις. αν και οταν εισαι σε αυτοκινητοδρομο, εχεις αποστασεις και κοιτας μακρια. κι εδω ειναι ευθεια.

η αλλοι διαφορα ειναι οτι στη περιπτωση των 250 χλμ ο παραβατης μπορει να αντιδρασει (να φρεναρει). στη δευτερη δεν μπορει να κανει σχεδον τιποτα. αφηνεται στην ουσια στους αλλους.

ισως επειδη νομιζετε οτι αυτες ειναι οι σοβαρες παραβασεις μονο, παραβιαζουν καποιοι το κοκκινο, παρκαρουν σε γωνιες, κανουν μαγκιες και σφηνες, φρεναρουν μπροστα σε βαρεα οχηματα και τρεχουν με 200. μπορεις να κανεις απειρες σοβαρες ή οχι παραβασεις αλλα μια φορα θα κοστισει.

ΥΓ. το οριο ταχυτητας σε αυτοκινητοσρομο στην ελλαδα εχει παει 130 χλμ για οσους δεν το γνωριζουν.

επισης φιλε μου προσεξε. ειμαι ο μονος που λεω εμεις. ολοι οι υπολοιποι λετε αυτοι και αυτος.

εχεις μπερδεφτει λιγο. στην περιπτωση των 250 χιλ. λες οτι μπορει να φρεναρει και μετα λες οτι δεν μπορει να κανει τιποτα.;;;

Link to comment
Share on other sites

εχεις μπερδεφτει λιγο. στην περιπτωση των 250 χιλ. λες οτι μπορει να φρεναρει και μετα λες οτι δεν μπορει να κανει τιποτα.;;;

ναι οντως εχεις δικιο :angry2:

διορθωνω:

μπορεις να με πεις οπως θελεις. παντως δεν κανω πλακα.

ξαναλεω

περιπτωση βιντεο: οι διερχομενοι πανε με 120χλμ και ο κινουμενος αντιθετα με 10. αρα ο παραβατης πλησιαζει με 130 χλμ και ειναι στο οπτικο πεδιο των νομιμων.

περιπτωση 250χλ: οι νομιμοι πανε με 120χλμ. ο παραβατης παει με 250 χλμ. ο παραβατης πλησιαζει με 130 χλμ απο πισω. δηλαδη οι νομιμοι δεν βλεπουν τον παραβατη, εκτος αν τυχει να κοιταξουν πισω.

η διαφορα ποια ειναι. οτι στην πρωτη περιπτωση δεν συμβαινει τακτικα, αρα δεν το περιμενεις. αν και οταν εισαι σε αυτοκινητοδρομο, εχεις αποστασεις και κοιτας μακρια. κι εδω ειναι ευθεια.

η αλλοι διαφορα ειναι οτι στη περιπτωση των 250 χλμ ο παραβατης μπορει να αντιδρασει (να φρεναρει). στη περιπτωση του βιντεο δεν μπορει να κανει σχεδον τιποτα. αφηνεται στην ουσια στους αλλους.

ισως επειδη νομιζετε οτι αυτες ειναι οι σοβαρες παραβασεις μονο, παραβιαζουν καποιοι το κοκκινο, παρκαρουν σε γωνιες, κανουν μαγκιες και σφηνες, φρεναρουν μπροστα σε βαρεα οχηματα και τρεχουν με 200. μπορεις να κανεις απειρες σοβαρες ή οχι παραβασεις αλλα μια φορα θα κοστισει.

ΥΓ. το οριο ταχυτητας σε αυτοκινητοσρομο στην ελλαδα εχει παει 130 χλμ για οσους δεν το γνωριζουν.

επισης φιλε μου προσεξε. ειμαι ο μονος που λεω εμεις. ολοι οι υπολοιποι λετε αυτοι και αυτος.

Link to comment
Share on other sites

ναι οντως εχεις δικιο :angry2:

διορθωνω:

μπορεις να με πεις οπως θελεις. παντως δεν κανω πλακα.

ξαναλεω

περιπτωση βιντεο: οι διερχομενοι πανε με 120χλμ και ο κινουμενος αντιθετα με 10. αρα ο παραβατης πλησιαζει με 130 χλμ και ειναι στο οπτικο πεδιο των νομιμων.

περιπτωση 250χλ: οι νομιμοι πανε με 120χλμ. ο παραβατης παει με 250 χλμ. ο παραβατης πλησιαζει με 130 χλμ απο πισω. δηλαδη οι νομιμοι δεν βλεπουν τον παραβατη, εκτος αν τυχει να κοιταξουν πισω.

η διαφορα ποια ειναι. οτι στην πρωτη περιπτωση δεν συμβαινει τακτικα, αρα δεν το περιμενεις. αν και οταν εισαι σε αυτοκινητοδρομο, εχεις αποστασεις και κοιτας μακρια. κι εδω ειναι ευθεια.

η αλλοι διαφορα ειναι οτι στη περιπτωση των 250 χλμ ο παραβατης μπορει να αντιδρασει (να φρεναρει). στη περιπτωση του βιντεο δεν μπορει να κανει σχεδον τιποτα. αφηνεται στην ουσια στους αλλους.

ισως επειδη νομιζετε οτι αυτες ειναι οι σοβαρες παραβασεις μονο, παραβιαζουν καποιοι το κοκκινο, παρκαρουν σε γωνιες, κανουν μαγκιες και σφηνες, φρεναρουν μπροστα σε βαρεα οχηματα και τρεχουν με 200. μπορεις να κανεις απειρες σοβαρες ή οχι παραβασεις αλλα μια φορα θα κοστισει.

ΥΓ. το οριο ταχυτητας σε αυτοκινητοσρομο στην ελλαδα εχει παει 130 χλμ για οσους δεν το γνωριζουν.

επισης φιλε μου προσεξε. ειμαι ο μονος που λεω εμεις. ολοι οι υπολοιποι λετε αυτοι και αυτος.

αρα χειροτερο ειναι αυτο που εκανε αυτος στο βιντεο παρα με εναν που τρεχει με 250 και μπορει να φρεναρει.

Link to comment
Share on other sites

αρα χειροτερο ειναι αυτο που εκανε αυτος στο βιντεο παρα με εναν που τρεχει με 250 και μπορει να φρεναρει.

τοτε εσυ μην κανεις τα χειροτερα μονο.

Link to comment
Share on other sites

αρα χειροτερο ειναι αυτο που εκανε αυτος στο βιντεο παρα με εναν που τρεχει με 250 και μπορει να φρεναρει.

εσυ πιστευεις το αντιθετο;

Link to comment
Share on other sites

εξαρταται απο ποια πλευρα θα το δεις. αν το δεις απο εκει που το βλεπεις εσυ (μονο απο το θεμα αν εχουν περιθωρια αντιδρασης και οι δυο ή δεκα, οσοι εμπλεκονται) εχεις δικιο. αν το δεις απο πλευρα συχνοτητας οποτε δεν το περιμενεις, αρα και περισσοτερο να σε αιφνιδιασει-επικινδυνο, τοτε παλι εχεις δικιο. αν το δεις απο την πλευρα χρονου αντιδρασης ειναι το ιδιο. αν το δεις απο την πλευρα ποιος εχει ορατοτητα, ποιο επικινδυνο ειναι αυτος που τρεχει με 250. αν σκεφτεις λογικα και οχι οτι εχεις συνηθισει να βλεπεις ή να σκεφτεσαι και οι δυο περιπτωσεις ειναι εξισου επικινδυνες και αν γινει ατυχημα θα ειναι σοβαρο.μονο που η υπερβολικη ταχυτητα ειναι πιο συχνη παραβαση. λιγα αυτχηματα εχουν γινει γιατι υπηρχε ενα σταθμευμενο οχημα σε λεωφορο? και θανατηφορα μαλιστα.

κοιτα. ο κοκ δεν βγηκε ετσι. ειναι ενα συνολο κανονων που πρεπει να το τηρουμε. ασχετα τι κανουν οι αλλοι. αν το τηρησουμε ολοι δεν θα εχουμε ατυχηματα ή θα εχουμε ελαχιστες υλικες ζημιες. το θεμα ειναι οτι ολοι δινουμε ξεχωριστη βαρυτητα σε καποιες παραβασεις κι ετσι κανοντας τις λιγοτερο σοβαρες ή τις καθολου σοβαρες (κατα τη κριση μας παντα) προκαλουμε ατυχηματα. και πολλες φορες λεμε οτι δεν εχουμε κανει γραντζουνια ποτε. τι εχουμε αφησει πισω μας ομως δεν λεει κανεις. μη το ψαχνεις. κοιτα να εισαι συμφωνα με τον κωδικα και αφησε τα.

το αλλο ανευθυνο που ακουω. αφου εχω στοπ ή πρασινο γιατι να ελεξω? λαθος. γιατι την βλακεια του αλλου θα την πληρωσουμε κι εμεις. στη καλυτερη περιπτωση το ραντεβου με τον πραγματογνωμονα και το χρονο επισκευης που θα χρειαστει να σκεφτεις φτανει. ολα ειναι απο εγωισμο. σκεφτομαστε να ειμαστε απο πανω (συμφωνα με κοκ φταει ο αλλος, αρα ειμαι καθαρος,εχω δικιο και ειμαι οδηγαρα) και δεν κοιταμε την ουσια. το κινδυνο θανατου, τραυματισμου, υλικης ζημιας και ταλαιπωριας. γι' αυτο γινεται οτι γινεται.

καποτε μια κυρια ελεγε με καμαρι σε ενα σταθμαρχη. το παιδι μου δεν τον περναγαν στα τεστ για το διπλωμα και τη τριτη φορα λαδωσα. τα πηρα τελειως και χωρις να τη ξερω της ειπα με εντονο υφος. 1% να μην αξιζε να περασει και αν τωρα σκοτωθει ή σκοτωσει κοσμο θα εχεις τη συνηδειση σου ησυχη? στην ουσια εσυ τον εσπρωξες εκει. γιατι ολοι πρεπει να οδηγουμε? εγω μεγαλωσα διπλα σε πατερα νταλικερη και διπλα σε πολλους νταλικερηδες. εχω ολες τις κατηγοριες και οδηγω αυτη τη στιγμη ολες. δεν εχω καμια κατηγορια που να μην οδηγω ή οδηγησα για τουλαχιστον 3 χρονια στο παρελθον. αναλογισου ποσες φορες εδωσα εξετασεις. δεν λαδωσα καμια και ας ειχα κοπει οταν εδινα για γ κατηγοριας.

ολοι ειμαστε ικανοι? οχι μονο απο θεμα ικανοτητων οδηγησης, αλλα και απο θεμα χαρακτηρα, αντιληψης, σωματικης ικανοτητας και ψυχοσυνθεσης. η οδηγηση ειναι πολυ σοβαρο θεμα. η εκπαιδευση θα επρεπε να ηταν σαν πανεπηστημιο. η οδηγηση εχει τον κοκ, φυσικη, μηχανολογια και αλλα. δεν ειναι καβαλαμε ενα κουβα και αντε. εμεις μαθαινουμε μονο κοκ, κατι γενικα μηχανολογια και τρεχα γυρευε. ο νικος(δισκος φαν) ειναι ανοητος που εκανε σεμιναρια απο μονος του? οι υπολοιποι οδηγωντας μια ή το πολυ δυο ωρες καθε μερα, με αυτοκινητο μονο, γιατι να τα ξερουν ολα? μπορουν να ξερουν γιατι ενα μηχανακι παει σιγα? γιατι μια νταλικα παει στο κατηφορο σιγα? γιατι ενα φορτηγο τον κλεινει ή δεν ξεκιναει στο φαναρι απο τη στιγμη που δεν βλεπουν τι γινεται απο την αλλη πλευρα?

αν σκεφτεις ολα αυτα ΚΑΛΑ, ισως να καταλαβεις γιατι ειπα οτι τα κανουμε ολοι μας. και θα εισαι απο τους λιγους που θα καταλαβουν.

Link to comment
Share on other sites

ποια πλευρα και πλευρες να το δω;

εγω (οπως και πολλοι αλλοι) τρεχω στην εθνικη με 200, 220 ,250 χιλιομετρα απο την αριστερη πλευρα.

μπορω να προσεχω ομως τους αλλους και να φρεναρω.παραβαση ειναι το ξερω αλλα ειναι το ιδιο να μπω σε αντιθετο ρευμα ταχειας κυκλοφορειας και μαλιστα στην αριστερη να πηγαινω αναποδα και να ερχονται τα αυτοκινητα με φορα;

καμια σχεση δεν εχει. τι μου λες; και σε καμια περιπτωση δεν ειναι δειγμα απο ολους μας αυτος ο ανθρωπος οπως ειπες. εισαι και επαγγελματιας. δειγμα απο σενα μπορει να ειναι αφου συγκρινεις αυτο που εκανε με μια υπερβαση οριου ταχυτητας σε εθνικο δρομο ή με καποιον που παει με 40 στην αριστερη λωριδα στην εθνικη ή απο καποιον που σταματαει επικινδυνα αποτομα χωρις λογο ή απο αυτον που παρκαρει στη παραλιακη για ενα λεπτο για να παρει τσιγαρα.

παραβασεις κανουν κι αυτοι αλλα μην το συγκρινεις με τον καφρο.

υ.γ. μηπως εισαι εσυ στο βιντεο;

Link to comment
Share on other sites

υ.γ. μηπως εισαι εσυ στο βιντεο;

Αυτο δεν χρειαζεται να το πεις, ειναι σαν να περιμενεις να σε βρισει.

Γιατι να τρεξεις;

Τι σε βιαζει;

Πηγαινε με 130 στην τελικη.

Η παραβαση ειναι παραβαση.

Ενα λαλακας πηγενει αναποδα σκωτωνει 10.

Πολυ λαλακες πηγαινουν με 200++ σκοτωνουν πιο πολλους και απο τον καρκινο μαζι με το HIV στην Ελλαδα.

Έγινε επεξεργασία - Panos1990
Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν χρειαζεται να το πεις, ειναι σαν να περιμενεις να σε βρισει.

Γιατι να τρεξεις;

Τι σε βιαζει;

Πηγαινε με 130 στην τελικη.

Η παραβαση ειναι παραβαση.

Ενα λαλακας πηγενει αναποδα σκωτωνει 10.

Πολυ λαλακες πηγαινουν με 200++ σκοτωνουν πιο πολλους και απο τον καρκινο μαζι με το HIV στην Ελλαδα.

καποιος που πηγαινει αναποδα σε δρομο ταχειας κυκλοφορειας εχει μεγαλες πιθανοτητες να σκοτωσει κοσμο και να σκοτωθει.

ενας που τρεχει με 200++ σε δρομο ταχειας κυκλοφορειας γιατι ειναι απαραιτητο να σκοτωσει κοσμο; εγω τρεχω οταν ειναι αδειος ο δρομος αλλα προσεχω και κοβω ταχυτητα οταν δω αλλα αυτοκινητα.επισης εχω αυτοκινητο μεγαλου κυβισμου που μπορει να τρεξεις παραπανω.

αυτοι που σκοτωνονται και σκοτωνουν κοσμο απο ταχυτητα δεν τρεχουν απλα:

δεν προσεχουν , δεν κοβουν αν δουν αλλα αυτοκινητα ,εχουν πιει ,εχουν αυτοκινητα μικρου κυβισμου που δεν φρεναρουν ευκολα αν θελησουν.

Link to comment
Share on other sites

καποιος που πηγαινει αναποδα σε δρομο ταχειας κυκλοφορειας εχει μεγαλες πιθανοτητες να σκοτωσει κοσμο και να σκοτωθει.

ενας που τρεχει με 200++ σε δρομο ταχειας κυκλοφορειας γιατι ειναι απαραιτητο να σκοτωσει κοσμο; εγω τρεχω οταν ειναι αδειος ο δρομος αλλα προσεχω και κοβω ταχυτητα οταν δω αλλα αυτοκινητα.επισης εχω αυτοκινητο μεγαλου κυβισμου που μπορει να τρεξεις παραπανω.

αυτοι που σκοτωνονται και σκοτωνουν κοσμο απο ταχυτητα δεν τρεχουν απλα:

δεν προσεχουν , δεν κοβουν αν δουν αλλα αυτοκινητα ,εχουν πιει ,εχουν αυτοκινητα μικρου κυβισμου που δεν φρεναρουν ευκολα αν θελησουν.

Αλλα γιατι να τρεξεις;;

Για να βαλεις την ζωη σου σε κινδυνο....;;

Ενας σκυλος να πεταχτει και να τρομαξεις τελος..

Να πας απο σκυλο; Δεν λεει....

Link to comment
Share on other sites

Αλλα γιατι να τρεξεις;;

Για να βαλεις την ζωη σου σε κινδυνο....;;

Ενας σκυλος να πεταχτει και να τρομαξεις τελος..

Να πας απο σκυλο; Δεν λεει....

και με 100 να πηγαινεις αν πεταχτει σκυλος παλι θα τρομαξεις.

και δεν βαζεις τη ζωη σου σε κινδυνο με το αν τρεχεις απλα.

Link to comment
Share on other sites

Αποτι ξερω οταν τρακρεις με τοπικη η ταχητιτες προσθετονται.δηλαδη αν ο εναν πηγενε με 100 και ο αλλος με 100 τοτε ειναι σαν να τρακαρε με 200.ενο αν ο αλος φρεναρε κ επεφτε πανο του το πισω αμαξι με 100 τοτε θα ηταν σαν να τρακαρε με 100.αποτε πιο επικινδινο το πρωτο

Έγινε επεξεργασία - Mixalhs92
Link to comment
Share on other sites

και με 100 να πηγαινεις αν πεταχτει σκυλος παλι θα τρομαξεις.

και δεν βαζεις τη ζωη σου σε κινδυνο με το αν τρεχεις απλα.

Φυσικα και την βαζεις, γιατι οι χρονοι αντιδρασης ειναι πολυ μικροτεροι.

100 km/h = 27.7777778 meters / second

200 km/h = 55.5555556 meters / second

250 km/h = 69.4444444 meters / second

Link to comment
Share on other sites

Τι σας είπα πριν....αυτός που κάνει την λαλακία = φονιάς, σχεδόν πάντα την γλυτώνει και παίρνει στο λαιμό του, άλλους αθώους!

Καλή ώρα σαν την οδηγό στο βίντεο ( έστω και αν είναι τρέιλερ διαφημιστικό), που τη γλύτωσε.

Όσο για τα όσα αναφέρθηκαν με τις [αραβάσεις, θα συμφωνήσω ότι όλοι είναι "δολοφόνοι", όταν παραβιάζουν τον ΚΟΚ. Οι αθώοι δεν φταίνε σε τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...