Jump to content

Pleco καταστασεις!


kwstas_original

Recommended Posts

Θελεις να βαλεις Φρατοκεφαλο σε ποσα λιτρα φιλε μου???? :angry2:

Δεν θελει, εχει ηδη εναν σε ενυδρειο, μαζι με καποια πλεκο :rasp:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 61
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αφου σε αλλο θεμα μας την ειπες απεξω-απεξω οτι το φορουμ μας δεν ειναι αξιοπιστο και δεν μοιαζει στα αλλα φορουμ που παρακολουθεις που ειναι ''λιγοι και καλοι'' και οχι ''οτι να ναι'' ενω εμεις πολλοι και ασχετοι ερχεσαι και κανεις παρουσιαση στο παλιοφορουμ μας, των ψαριων σου και των ενυδρειων σου?

Πως μπορεις και πεφτεις σε τοσο χαμηλο επιπεδο?

Αποριας αξιον :angry2:

Link to comment
Share on other sites

Αφου σε αλλο θεμα μας την ειπες απεξω-απεξω οτι το φορουμ μας δεν ειναι αξιοπιστο και δεν μοιαζει στα αλλα φορουμ που παρακολουθεις που ειναι ''λιγοι και καλοι'' και οχι ''οτι να ναι'' ενω εμεις πολλοι και ασχετοι ερχεσαι και κανεις παρουσιαση στο παλιοφορουμ μας, των ψαριων σου και των ενυδρειων σου?

Πως μπορεις και πεφτεις σε τοσο χαμηλο επιπεδο?

Αποριας αξιον :angry2:

καθολου δεν σας την ειπα και ισα ισα που το βρισκω και πολυ καλο το φορουμ.απλα ειπα την αποψη μου οτι ισως βοηθησει αυτο που προτεινα ωστε να αντιμετοπιστει το θεμα στο οποιο εγραψα.για τον λογο ακριβως οτι το βρισκω πολυ ενδιαφερων με μικρα περιθωρια βελτιωσης.δεν θα παρουσιαζα τιποτα αν ηταν ενα παλιοφορουμ οπως λες.ουτε σε κανεναν την λεω αν δεν δεχτω επιθεση...

Ξερεις πολυ καλα ομως οτι τα ψαρια απο την λιστα που μου ποσταρες πουλιουντε και αυτο δεν θα σταματησει ακομα και αν συνετισεις εμενα υπαρχουν ενα εκατομμυριο αλλοι που ουτε καν μπαινουν για να ενημερωθουν,απλα τα αγοραζουν.γιατι ειμαι εγω ο λαθος χομπιστας δεν καταλαβαινω που ενημερωνομαι και προσπαθω να το διατηρησω οσο πιο αξιοπρεπες μπορω??και ειμαι σε θεση να κανω πολλα...εχετε θεσει ενα ''μπουσουλα'' που λεει:

μικρα ενυδρεια:γαριδες η μονομαχος

καρφουρισια:νανοκιχλιδες η απιστογραμα

μπλα...μπλα..μπλα.....

αυτα δεν ειναι αιχμαλωτα????και γιατι εγω πρεπει να το ασπαστω και να το ακολουθισω αυτο???εχω αποδειξη οτι η νανοκιχλιδα ειπε στο χομπιστα που την ειχε οτι ειναι ευτυχησμενη στο καρφουρισιο της?????????ας σοβαρευτουμε λιγο γιατι εχετε γινει απολυτοι και γιαυτο ειστε οι πιο πολυ με ενυδρεια που κακος ονομαζονται ενυδρεια....δικη μου αποψη ειναι οτι αυτοι που διατηρουν πιο σπανια ειδη απο τα συνηθισμενα επρεπε να στηριζονται και οχι να κραζονται....ειδικα οταν θελουν να υποβαλουν τον εαυτο τους στη διαδικασια να κοιμουντε στη βεραντα για εχουν το σπιτι ενυδρειο που λεει ο λογος..

Link to comment
Share on other sites

Aκομα δεν μας ειπες σε τι λιτρα το διατηρεις, τι ενυδρειο ειναι , τι φιλτρα εχεις, τι φωτισμο εχεις, τι υποστρωμα(χαλικι-αμμος), τι φυτα, αν υπαρχουν ξυλα-διακοσμητικα και τελος ποιοι οι συγκατικοι.

Αν μπορεις βαλε και καμια ολικη φωτογραφια του ενυδρειου.

Link to comment
Share on other sites

Το προσωπικό σου ενυδρείο κάντο ότι θες.

Εδω δεν θα λες οτι θες χωρίς αντίλογο.

Φόρουμ είναι ανοιχτό σε όλους και όχι το προσωπικό σου blog.

Και μια ερώτηση στο θέμα:

Τα ψάρια σου έχουν ημερομηνία λήξης;

Λές π.χ. "θα έχω αυτό το γατόψαρο για x χρόνια" ;;;

Μήπως δεν περιμένεις να σου ζήσει παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

Aκομα δεν μας ειπες σε τι λιτρα το διατηρεις, τι ενυδρειο ειναι , τι φιλτρα εχεις, τι φωτισμο εχεις, τι υποστρωμα(χαλικι-αμμος), τι φυτα, αν υπαρχουν ξυλα-διακοσμητικα και τελος ποιοι οι συγκατικοι.

Αν μπορεις βαλε και καμια ολικη φωτογραφια του ενυδρειου.

και ουτε προκειται.δεν βλεπω καποιον να τον ενδιαφερει να μαθει σε επιπεδο γνωσης,αντιθετα βλεπω την κλασικη διαθεση ''προς γνωση και συμορφωση''.αν πραγματικα σε ενδιαφερει να μαθεις πληροφοριες χωρις να με συμορφοσεις και με συνηδητοποιησεις,στειλε πμ να σου απαντησω οτι θελεις να μαθεις

Link to comment
Share on other sites

Το προσωπικό σου ενυδρείο κάντο ότι θες.

Εδω δεν θα λες οτι θες χωρίς αντίλογο.

Φόρουμ είναι ανοιχτό σε όλους και όχι το προσωπικό σου blog.

Και μια ερώτηση στο θέμα:

Τα ψάρια σου έχουν ημερομηνία λήξης;

Λές π.χ. "θα έχω αυτό το γατόψαρο για x χρόνια" ;;;

Μήπως δεν περιμένεις να σου ζήσει παραπάνω;

ποιος σου ειπε οτι δεν θελω αντιλογο?με βλεπεις να μιλαω μονος μου???

τι καταλαβες εσυ απο αυτα που διαβασες???οτι εβαλα ημερομηνια ληξης στο ψαρι???

Link to comment
Share on other sites

αγαπητοι μου φιλοι.

θελω να υπενθυμησω πως η συγκεκριμενη μας σελιδα εχει ως βασικο σκοπο την ενημερωση και τον καλυτερο δυνατο τροπο διατηρησης ζωντανων οργανισμων και ζωων μεσα σε 4 τζαμια.

ολοι μας θελω να πιστευω πως διατυπωνουμε τις αποψεις μας καλοπροαιρετα και με γνωμονα τις εμπειριες που εχουμε αποκομισει ο καθενας μας ξεχωριστα πανω στα συγκεκριμενα ειδη που φιλοξενουμε.

οταν λοιπον εκτος απο την εμπειρια συμφωνουμε και με την παγκοσμια βιβλιογραφια των πλεον ειδικων στο θεμα,προσπαθουμε να παρεχουμε το καταλληλο περιβαλλον στα ζωντανα μας.

το που θελω τωρα να καταληξω αν διαβασετε με προσοχη το κειμενο μου μπορειτε να παρετε τις απαντησεις στα παραπανω ποστ τα οποια εγιναν και τα οποια αν συνεχισουν στον ιδιο ρυθμο πιθανοτατα εκτος του οτι δεν θα καταληξουν πουθενα,θα δημιουργησουν και παρεξηγησεις... :angry2::rasp:

Link to comment
Share on other sites

:rasp::angry2::rasp:

ηρεμησε λιγο greenpeace...

λεω και εγω που ητανε να μου πεταξει κανενα λινκ :thumbup::thumbdown:
αυτο θα κανω φυσικα :excl: θα φτιαξω τα 2000 λιτρα και θα μπαινω και γω μεσα :bowdown::hysterical:
χανεις το χρονο σου γιατι δεν πεζει να σε ακουσω.

Και εσύ αυτό το λες διάλογο;

Μήπως είσαι τόσο περήφανος που κάθε κριτική σου φαίνεται επίθεση;

Μακάρι να φτιάξεις τα 2000 λίτρα που λες, αλλά ο ίδιος το κοροϊδεύεις σαν ιδέα.

Πιθανότατα δεν έχω τις γνώσεις σου, αλλά έχω καλύτερους τρόπους :hysterical:

Απόδειξε μου πόσο άσχετος είμαι παρουσιάζοντας τα ενυδρεία σου. :o

Link to comment
Share on other sites

Και εσύ αυτό το λες διάλογο;

Μήπως είσαι τόσο περήφανος που κάθε κριτική σου φαίνεται επίθεση;

Μακάρι να φτιάξεις τα 2000 λίτρα που λες, αλλά ο ίδιος το κοροϊδεύεις σαν ιδέα.

Πιθανότατα δεν έχω τις γνώσεις σου, αλλά έχω καλύτερους τρόπους :rasp:

Απόδειξε μου πόσο άσχετος είμαι παρουσιάζοντας τα ενυδρεία σου. :angry2:

οταν η κριτικη γινεται για να πει ο αλλος την αποψη του καλη-κακη δεν με χαλαει.οταν ομως γινεται για να σου αποδειξει με επιχειριματα που δεν εχει οτι ντε και καλα εισαι λαθος και ασυνηδιτος επιδη δεν ακολουθεις την μαζα τοτε ναι...υπαρχει προβλημα.

πιθανοτατα να εχεις καλητερους τροπους και απο τον panos1990 που μου ειπε να επιστρεψω το ψαρι μου στον Αμαζονιο,λες και το πληρωσαμε μαζι...............οποτε του απαντησα

Link to comment
Share on other sites

Για την τιμή του ψαριού, βρίσκω λάθος την λογική αυτή.

Δεν είναι χομπίστας όποιος φιλοξενεί ψάρια λόγω της τιμής τους.

Αλλά αυτή είναι η προσωπική μου άποψη.

Μακάρι να είναι δικό μου το λάθος και να βιάστηκα να απαντήσω.

Αναμένω την παρουσίαση σου.

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρώστε και διαβάστε και πάλι αυτα που έγραψε ο klaz .

αγαπητοι μου φιλοι.

θελω να υπενθυμησω πως η συγκεκριμενη μας σελιδα εχει ως βασικο σκοπο την ενημερωση και τον καλυτερο δυνατο τροπο διατηρησης ζωντανων οργανισμων και ζωων μεσα σε 4 τζαμια.

ολοι μας θελω να πιστευω πως διατυπωνουμε τις αποψεις μας καλοπροαιρετα και με γνωμονα τις εμπειριες που εχουμε αποκομισει ο καθενας μας ξεχωριστα πανω στα συγκεκριμενα ειδη που φιλοξενουμε.

οταν λοιπον εκτος απο την εμπειρια συμφωνουμε και με την παγκοσμια βιβλιογραφια των πλεον ειδικων στο θεμα,προσπαθουμε να παρεχουμε το καταλληλο περιβαλλον στα ζωντανα μας.

το που θελω τωρα να καταληξω αν διαβασετε με προσοχη το κειμενο μου μπορειτε να παρετε τις απαντησεις στα παραπανω ποστ τα οποια εγιναν και τα οποια αν συνεχισουν στον ιδιο ρυθμο πιθανοτατα εκτος του οτι δεν θα καταληξουν πουθενα,θα δημιουργησουν και παρεξηγησεις... :angry2::rasp:

kwstas_original μήν αρπάζεσαι κανένας στο φόρουμ δεν σε ήξερε και απο χθες για να θέλει να σου τη πεί .

Παρακαλώ πολυ τα παλιότερα μέλη που γνωρίζουν το πνεύμα που επικρατεί στο Aquazone να εξηγούν με περισσότερες λεπτομέρειες αυτο που θέλουν να πουν σε ενα νέο μελος , και να έχουν λιγο περισσότερο υπομονή .

Επι της ουσίας του θέματος , θα ήθελα περισσότερες λεπτομέρειες για το ενυδρείο και τα ψάρια .

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρώστε και διαβάστε και πάλι αυτα που έγραψε ο klaz .

kwstas_original μήν αρπάζεσαι κανένας στο φόρουμ δεν σε ήξερε και απο χθες για να θέλει να σου τη πεί .

Παρακαλώ πολυ τα παλιότερα μέλη που γνωρίζουν το πνεύμα που επικρατεί στο Aquazone να εξηγούν με περισσότερες λεπτομέρειες αυτο που θέλουν να πουν σε ενα νέο μελος , και να έχουν λιγο περισσότερο υπομονή .

Επι της ουσίας του θέματος , θα ήθελα περισσότερες λεπτομέρειες για το ενυδρείο και τα ψάρια .

οκ.σεβομαι τον τροπο που μιλας και σου απανταω.

ενυδρειο 2.00χ0,80χ0,80=1280λιτρα περιπου

θα ηταν spices tank αλλα δεν εχω που να βαλω τα pacu.οποτε ο red tail εχει δυο συγγατοικους.

το ψαρι ειναι περιπου μισο μετρο και τα πακου λιγο μικροτερα.

εχω και δευτερο φραχθοκεφαλο σε 800 λιτρα ενυδρειο μονο του.

οπως ειπα συντομα θα γινει ενα ενυδρειο 2000 λιτρων

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια χαλαρωστε λιγο...ενταξει ψαρια σαν τους φρακτοκεφαλους,πανγκασιους ,γκαλαχερ, ολοι ξερουμε οτι δεν κανουν για ενυδρεια λογω μεγεθους και ολοι μας λιγο πολλοι την εχουμε πατησει στο παρελθον...αλλα μην το παρακανουμε γιατι και καρδιναλιους να βαλεις στο μεγαλυτερο ενυδρειο δεν μπορεις να τους δωσεις αυτο που εχουν στη φυση ελευθερα...σιγουρα το φορουμ μας βοηθαει να τους παρεχουμε καλυτερες συνθηκες διαβιωσης,αλλα απο τη στιγμη που αποφασιζουμε να αγορασουμε ενα ψαρι και να το κλεισουμε σε 4 τζαμια ολοι την ιδια ευθυνη εχουμε .Τωρα οσον αφορα τους φρακτοκελους που υπαρχουν ηδη στα μαγαζια και πωλουνται αυτοι ειναι ηδη καταδικασμενοι...το να τους αγορασει ενας που μπορει να τους προσφερει κατι καλυτερο απο τα 50-60 λιτρα που τους εχουν τα μαγαζια πιστευω δεν ειναι τοσο κακο & απανθρωπο για να περασει την υπολοιπη ζωη που του εχει απομεινει σε περισσοτερα λιτρα ...και εαν μου πειτε οτι ετσι ενθαρρυνουμε τους πωλητες να φερουν και αλλα ψαρια τετοια θα συμφωνησω αλλα απο τη αλλη δεν κανουμε και τιποτα...εδω τοσα εκατομυρρια ανθρωποι υποφερουν καθημερινα ζωντας κατω απο αθλιες συνθηκες και κανεις δεν κανει τιποτα γιαυτο ,λετε να κανουν για τους φρακτοκεφαλους τους γκαλαχερ κ.α.??

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια χαλαρωστε λιγο...ενταξει ψαρια σαν τους φρακτοκεφαλους,πανγκασιους ,γκαλαχερ, ολοι ξερουμε οτι δεν κανουν για ενυδρεια λογω μεγεθους και ολοι μας λιγο πολλοι την εχουμε πατησει στο παρελθον...αλλα μην το παρακανουμε γιατι και καρδιναλιους να βαλεις στο μεγαλυτερο ενυδρειο δεν μπορεις να τους δωσεις αυτο που εχουν στη φυση ελευθερα...σιγουρα το φορουμ μας βοηθαει να τους παρεχουμε καλυτερες συνθηκες διαβιωσης,αλλα απο τη στιγμη που αποφασιζουμε να αγορασουμε ενα ψαρι και να το κλεισουμε σε 4 τζαμια ολοι την ιδια ευθυνη εχουμε .Τωρα οσον αφορα τους φρακτοκελους που υπαρχουν ηδη στα μαγαζια και πωλουνται αυτοι ειναι ηδη καταδικασμενοι...το να τους αγορασει ενας που μπορει να τους προσφερει κατι καλυτερο απο τα 50-60 λιτρα που τους εχουν τα μαγαζια πιστευω δεν ειναι τοσο κακο & απανθρωπο για να περασει την υπολοιπη ζωη που του εχει απομεινει σε περισσοτερα λιτρα ...και εαν μου πειτε οτι ετσι ενθαρρυνουμε τους πωλητες να φερουν και αλλα ψαρια τετοια θα συμφωνησω αλλα απο τη αλλη δεν κανουμε και τιποτα...εδω τοσα εκατομυρρια ανθρωποι υποφερουν καθημερινα ζωντας κατω απο αθλιες συνθηκες και κανεις δεν κανει τιποτα γιαυτο ,λετε να κανουν για τους φρακτοκεφαλους τους γκαλαχερ κ.α.??

ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ.ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ :angry2:

Link to comment
Share on other sites

@piranxobios

Η ζήτηση στην αγορά κανονίζει και τις τιμές και τα προιόντα.

Δες τι έγινε με τις γούνες.

Μόλις κόπηκε η ζήτηση λόγω δημόσιας κατακραυγής, γονάτισε και η βιομηχανία.

Αν υπήρχε νόμος να αναφέρεται υποχρεωτικά το τελικό μέγεθος του ψαριού

θα ήταν διαφορετικά τα πράγματα.

@kwstas_original

Αν όντως το σκεφτόσουν έτσι, δεν θα μιλούσες με περηφάνια.

Θα έλεγες: "κοιτάξτε ρε παιδιά το καημένο το ψάρι που προσπαθώ να βοηθήσω"

και όλοι θα ήταν στο πλευρό σου.

Έγινε επεξεργασία - akranidis
Link to comment
Share on other sites

@kwstas_original

Αν όντως το σκεφτόσουν έτσι, δεν θα μιλούσες με περηφάνια.

Θα έλεγες: "κοιτάξτε ρε παιδιά το καημένο το ψάρι που προσπαθώ να βοηθήσω"

και όλοι θα ήταν στο πλευρό σου.

κοιταξε να δεις....

εγω ανοιξα ενα θεμα οπως το λεει ο τιτλος.για να δειξω φωτογραφιες απο μερικους πλεκο που διατηρω.σε μια φωτο ετυχε να φενεται και ο φραχθοκεφαλος.τοτε ενας συντονιστης μου ειπε να τον παω στον Αμαζονιο με νοημα :angry2::rasp::bowdown:

συντονιστης παρακαλω......ειναι περηφανια?εγω νομιζω οτι υπερασπιζομαι τον εαυτο μου και το ζωντανο μου....(δεν θελω να πω την περιουσια μου)πως να μιλησεις οταν σου μιλανε ετσι???η τιμη που εθιξα ηταν ενα απλο παραδειγμα για να καταλαβεις οτι δεν μπορει ο καθενας να σου περασει με το ζορι την αποψη του επιδη την θεωρει σωστη...συγνωμη παντως που ξεκινησαμε στραβα,νομιζα θα βρω και κανεναν με κοινα ενδιαφεροντα τα πιο σπανια ψαρια.

μα δεν εχεις καταλαβει οτι προσπαθω να βοηθησω το ψαρι????

και να εισαι σιγουρος οτι καταφερνω πολλα περισοτερα απο το να φωναζω και να λεω ''δεν ειναι ψαρια αυτα για ενυδρεια''....

Έγινε επεξεργασία - kwstas_original
Link to comment
Share on other sites

:o:angry2::rasp:

ηρεμησε λιγο greenpeace...

λεω και εγω που ητανε να μου πεταξει κανενα λινκ :excl::thumbup:

αυτο θα κανω φυσικα :rasp: θα φτιαξω τα 2000 λιτρα και θα μπαινω και γω μεσα :bowdown::thumbdown:

Και λες για εμενα

κοιταξε να δεις....

εγω ανοιξα ενα θεμα οπως το λεει ο τιτλος.για να δειξω φωτογραφιες απο μερικους πλεκο που διατηρω.σε μια φωτο ετυχε να φενεται και ο φραχθοκεφαλος.τοτε ενας συντονιστης μου ειπε να τον παω στον Αμαζονιο με νοημα :hysterical::hysterical:;)

συντονιστης παρακαλω......ειναι περηφανια?εγω νομιζω οτι υπερασπιζομαι τον εαυτο μου και το ζωντανο μου....(δεν θελω να πω την περιουσια μου)πως να μιλησεις οταν σου μιλανε ετσι???η τιμη που εθιξα ηταν ενα απλο παραδειγμα για να καταλαβεις οτι δεν μπορει ο καθενας να σου περασει με το ζορι την αποψη του επιδη την θεωρει σωστη...συγνωμη παντως που ξεκινησαμε στραβα,νομιζα θα βρω και κανεναν με κοινα ενδιαφεροντα τα πιο σπανια ψαρια.

μα δεν εχεις καταλαβει οτι προσπαθω να βοηθησω το ψαρι????

και να εισαι σιγουρος οτι καταφερνω πολλα περισοτερα απο το να φωναζω και να λεω ''δεν ειναι ψαρια αυτα για ενυδρεια''....

Aν θες φιλε να τα προστατευεις ΜΗΝ ΤΑ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ

Εχεις και πακου βλεπω.....

Aκομα δεν μας ειπες σε τι λιτρα το διατηρεις, τι ενυδρειο ειναι , τι φιλτρα εχεις, τι φωτισμο εχεις, τι υποστρωμα(χαλικι-αμμος), τι φυτα, αν υπαρχουν ξυλα-διακοσμητικα και τελος ποιοι οι συγκατικοι.

Αν μπορεις βαλε και καμια ολικη φωτογραφια του ενυδρειου.

Ακομα δεν απαντας

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μίλησες σωστά. :angry2:

Και μην ανησυχείς,

υπάρχουν αρκετοί που ενδιαφέρονται για το είδος των ψαριών σου

όπως θα έχεις δει ήδη στο φόρουμ, και θα κάνουν ότι μπορούν

για να δώσεις στα ψάρια σου το καλύτερο δυνατό περιβάλλον.

Link to comment
Share on other sites

Πως είναι ο ρυθμός ανάπτυξής του σε ένα τόσο μεγάλο ενυδρείο? (σε σχέση πάντα με τα 200 λιτρα που τον βλέπουμε στην καλύτερη...)

Έχεις κάποια σχέδια για το ψάρι όταν μεγαλώσει πολύ? (εκτός από τη σχάρα :angry2: )

Φιλικά πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μίλησες σωστά. :angry2:

Και μην ανησυχείς,

υπάρχουν αρκετοί που ενδιαφέρονται για το είδος των ψαριών σου

όπως θα έχεις δει ήδη στο φόρουμ, και θα κάνουν ότι μπορούν

για να δώσεις στα ψάρια σου το καλύτερο δυνατό περιβάλλον.

Aκομα δεν μας ειπες σε τι λιτρα το διατηρεις, τι ενυδρειο ειναι , τι φιλτρα εχεις, τι φωτισμο εχεις, τι υποστρωμα(χαλικι-αμμος), τι φυτα, αν υπαρχουν ξυλα-διακοσμητικα και τελος ποιοι οι συγκατικοι.

Αν μπορεις βαλε και καμια ολικη φωτογραφια του ενυδρειου.

Για αυτο εκανα αυτο το ποστ αλλα αναλογη απαντηση δεν πηρα.

Link to comment
Share on other sites

Πως είναι ο ρυθμός ανάπτυξής του σε ένα τόσο μεγάλο ενυδρείο? (σε σχέση πάντα με τα 200 λιτρα που τον βλέπουμε στην καλύτερη...)

Έχεις κάποια σχέδια για το ψάρι όταν μεγαλώσει πολύ? (εκτός από τη σχάρα :angry2: )

Φιλικά πάντα.

οπως ξαναειπα θα γινει ενα ενυδρειο 2000 λιτρα

πολυ αργοτερα θα γινει μια λιμνη εσωτερικου χωρου

δεν μπορω να σου απαντησω για τον ρυθμο αναπτυξης των ψαριων γιατι τα πηρα οταν ηταν πανω απο 30εκ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κακά τα ψέματα αν δεν μπορεί να έχει ο kwstas_original αυτό το ψάρι με 2000 λιτρα που ετοιμάζει ποιος είναι αυτος που μπορεί να το έχει ;

Συμφωνώ οτι και πάλι είναι λίγα τα λίτρα , αλλα και εάν το διώξει το ψάρι πού θα βρεθούν καλύτερες συνθήκες ;

Το να του λέμε να το πάει στον Αμαζόνιο δεν νομίζω να είναι λύση .

Το να τον βοηθήσουμε να του βρούμε μια ποιο μόνιμη λύση θα ήταν το λογικό .

Το ότι δεν θα πρέπει αυτα τα ψάρια να εισάγονται είναι ενα άλλο θέμα και φυσικά δεν φταίει ο kwstas_original .

Να λέμε και δόξα τω Θεό που το ψαράκι βρήκε τέτοιο ενυδρείο για να ζήσει , γιατί τα μάτια μας έχουν δεί πολλά .

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...