Jump to content

Red Sea Max 130


olimpiakakias

Recommended Posts

Καλυτερα,αλλα ειναι και λιγο υποκειμενικο το θεμα.Μου αρεσουν τα πολλα μπαλκονακια για τοποθετηση κοραλιων.

Τον αριστερο κυκλοφοριτη ανεβασε τον λιγο,ωστε να αναταρασσει την επιφανεια.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν σπας τον βραχο σου ετσι ωστε να δημιουργησεις μικροτερα κομματια που να σε βολευουν πιο πολυ?

Link to comment
Share on other sites

Μια λυση ειναι και αυτη , αλλα δεν πιστευω να το κανω

1.πιστευω το στησημο αυτο εχει καλη κυκλοφορια νερου και θεσεις για κοραλια , μπορει να μην φαινετε 100% απο φωτο αλλα το νερο περνα :)

2.θα φαω ποδι απο το σπιτι , το σαλονι μας ειναι σας προσωμειωτης βαρακς , το σκιμμερ ακουγετε σαν την μηχανη του πλοιου εχεις και την μυρωδια απο το αλατι απο ολα τα νερα π εχω βγαλει

Έγινε επεξεργασία - olimpiakakias
Link to comment
Share on other sites

σημερινες μετρησεις:

ammonia=0-0.25(δεν φαινετε καθαρα στο τεστ , το 0 στο τεστ ειναι το κιτρινο και το 0.25 το πρασινο , εμενα ειναι πρασινοκιτρινο :) )

n02=0

n03=15

φωσφωρικα σταθερα 0

Link to comment
Share on other sites

μη σε ξεγελάσει η μηδενική ένδειξη φωσφορικών και χαλαρώσεις τα μέτρα πρόληψης

καλή συνέχεια :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

σημερινες μετρησεις

ammonia/no2/p04/n03=0

sal=1025

kh=9

ph=8.4

αρχισα σταδιακα φωτοπεριοδο απο την τελευτεα εβδομαδα γιατι στο ενυδριεο βρηκα πολλες ξενιες που τωρα εχουν ανοιξη εντελως και μπορω να πω εχουν μεγαλωσει αρκετα :thumbup:

αα ναι και εμφανιστηκε λιγη καφε διατομικη αλγη και το σκιμμερ μπορω να πω βγαζει πολυ πραμα σε μια εβδομαδα :bowdown:

τι κανουμε τωρα :thumbup:?

Έγινε επεξεργασία - olimpiakakias
Link to comment
Share on other sites

Αν πλεον εχεις σταθερα αμμωνια και no2 σταθερα,ηρθε η ωρα για καποια σαλιγκαρακια που θα τρωνε την διατομικη και αργοτερα την πρασινη αλγη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλα επαθα πλακα , πηγα στο μαγαζι σημερα να παρω κανα σαλιγκαρακι και μπορει ερημιτες , του ειπα τις μετρησεις μου (σταθερες αυτες που σας ειπα) και δεν μου δινει ζωντανα λεει μεχρι να κλειση το ενυδρειο τουλαχιστον 2 μηνες , ουτε σαλιγκαρι, εν το μεταξυ τωρα πια τρεχει 3 εβδομαδες με βραχο και αρχισει και εμφανιζετε λιγη πρασινη διατομικη αλγη

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...