Jump to content

Ποια Ζωοτοκα μου προτεινετε?


aqua

Recommended Posts

Μολις χθες τελειωσε το σττρωσιμο του ενυδρειου μου (54Λ) και εχω βαλει μονο 2 χρυσοψαρα. Τωρα θελω να βαλω και ζωοτοκα ψαρακια και ενα γλυφτη. Τι μου προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

Στα 54 λίτρα δεν θα σου πρότεινα να βάλεις κάτι άλλο μαζί με τα χρυσόψαρα.

Τα χρυσόψαρα θεωρούνται ψάρια κρύου νερού σε αντίθεση με όλα τα υπόλοιπα τροπικά τα οποία θέλουν πιο ζεστά νερά.

Link to comment
Share on other sites

Στα 54 λίτρα δεν θα σου πρότεινα να βάλεις κάτι άλλο μαζί με τα χρυσόψαρα.

Τα χρυσόψαρα θεωρούνται ψάρια κρύου νερού σε αντίθεση με όλα τα υπόλοιπα τροπικά τα οποία θέλουν πιο ζεστά νερά.

20408[/snapback]

θα τα δωσω σε εναν φιλο μου τα χρυσοψαρα. Λοιπον τι μου προτινετε να βαλω? απο ζωοτοκα παντα

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα έβαζα 'Poecilia sp. Endler' που είναι η αρχέγονη μορφή του guppy

ELBhome.jpg

ή

Limia Nigrofasciata τα οποία έχουν υπέροχη συμπεριφορά

Linig_u3.jpg

(φωτό από fishbase.org)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θα σου πρότεινα είναι να βάλεις guppies, corydoras και κάποιο μικρό κοπαδάκι από tetra. Δεν είναι πολλά τα λίτρα σου άλλωστε και αρκετά σύντομα θα έχεις υπερπληθυσμό.

Link to comment
Share on other sites

Τα ψαρια που προτεινει ο Δημητρης ειναι οντως παρα πολυ ομορφα αλλα το προβλημα ειναι πως δεν θα τα βρεις ευκολα, εγω παντως δεν τα εχω βρει πουθενα τοσο καιρο. Θα ηθελα να μου πεις τι σου αρεσει θελεις να εχουν πολυ χρωμα μεγαλες ουρες και να ειναι ζωηρα ή να ειναι σαν τα χρυσοψαρα και ποιο νωχελικά;

Παντως τετρα δεν θα σου προτεινα να βαλεις γιατι καποια ζωοτοκα θελουν και αλατι ενω το τερα οχι και δεν εχεις και λιτρα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...