Jump to content

Ερωτηση για φωτιστικο


panoscorfu

Recommended Posts

3 x 150 Watt HQI Metal Halide

4 x 24 Watt actinic light +Moonlight leds for night viewing Integrated cooling fan system & UV Lens Size: 150 X 35 X 6.8 cm - 60"

θα ηθελα την γνωμη σας για το παραπανω φωτιστικο της boyu το ενυδρειο μου ειναι το juwell vision 450 litr light reef και θελω να παω σε κατι ποιο σκληρο σε κοραλι περιμενω γνωμες για να προχορησω στην παραγγελεια ευχαριστω :blush:

Link to comment
Share on other sites

Μια συμβουλη απο εμενα ειναι να εχει ηλεκτρονικα μπαλαστ και καλες λαμπες...

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι φοράει 4χ24 και όχι κάτι πιο μεγάλο?Επίσης για 450λίτρα ενυδρείο 3χ150 είναι υπερβολή με 2 είσαι μια χαρά.Με μεγαλύτερο ενυδρείο και φιλοξενώντας σκληρά κοράλια δεν έχω κανένα πρόβλημα και όλα πάνε μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Είσαι σίγουρος ότι φοράει 4χ24 και όχι κάτι πιο μεγάλο?Επίσης για 450λίτρα ενυδρείο 3χ150 είναι υπερβολή με 2 είσαι μια χαρά.Με μεγαλύτερο ενυδρείο και φιλοξενώντας σκληρά κοράλια δεν έχω κανένα πρόβλημα και όλα πάνε μια χαρά.

καλησπερα ναι απο οτι μου ειπαν 4χ 24 οι t5 οσο για τις τρεις MH θα επιλεξω να αναβουν οι δυο τι λες? :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

ξεκίνα σιγά σιγά να της ανάβεις και δες πως θα πάει και από θέμα άλγης,οπότε κανονίζεις ανάλογα.

Link to comment
Share on other sites

ξεκίνα σιγά σιγά να της ανάβεις και δες πως θα πάει και από θέμα άλγης,οπότε κανονίζεις ανάλογα.

ευχαριστω :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...