Jump to content

29 Νοεμβρίου... Μέρα κρίσης!!!


Ψηφίστε ΩΡΕ!!!  

44 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Λοιπόν... Αν έστω κι ένας παρεκτραπεί από τα λογικά πλαίσια του χαβαλέ θα χακέψω το site και θα τον μπανάρω!

Τι πιστεύεται? Ποιες είναι οι προβλέψεις σας?

Προσωπικά θεωρώ πως θα έχουμε τρελά πανηγύρια στο "εξοχικό" και στο Καραϊσκάκη! Άνετη νίκη στο μπάσκετ με καμιά 20αριά πόντους και έναν θρίαμβο μέσα στο Καραϊσκάκη με πολλά γκολ και καλή μπάλα!

Ας βγάλω τώρα τα πράσινα γυαλιά... :ooh2:

Αντικειμενικά:

Στο μπάσκετ οι ομάδες είναι σχεδόν ισοδύναμες. O ΠΑΟ υπερτερεί σε 3 στοιχεία:

1) Προπονητής! Κακόμοιρε Γιαννάκη, τί σε μέλει :bowdown:

2) Παίχτες ηγέτες πλήρως προσαρμοσμένους στην ομάδα

3) Δεμένο σύνολο που υπάρχει χρόνια και έχει σηκώσει τα πάντα

Με άλλα λόγια... Αν όλα πάνε καλά, δικό μας το ματσάκι :thumbup:

Στο ποδόσφαιρο:

Ο ΟΣΦΠ πάσχει! Η φανέλα του και η αξία του ως όνομα τον έχει κρατήσει μόλις 2 βαθμούς πίσω από τον ΠΑΟ. Οποιαδήποτε άλλη ομάδα που θα είχε τα προβλήματα του ΟΣΦΠ, θα είχε διαλυθεί! Αυτό βέβαια δεν μπορεί να τον κρατήσει όρθιο απέναντι σε μία καλύτερη ομάδα, με καλύτερους παίχτες και με πιο πλήρες ρόστερ. ΑΛΛΑ... Εδώ είναι το μεγάλο "ΑΛΛΑ"... Αυτά πρέπει να φανούν στο χορτάρι! Θεωρώ ότι ο ΠΑΟ είναι 3-4 σκάλες καλύτερος αυτή τη στιγμή από τον ΟΣΦΠ. Αυτό τον χρήζει φαβορί. Αλλά πρέπει να το αποδείξει. Δικαιολογίες περί έδρας δεν τις σηκώνω. Ή μπαίνεις μέσα και παίρνεις το παιχνίδι (εύκολα ή δύσκολα) ή κάθεσαι σαν κότα και περιμένεις την ευκαιρία που ίσως να σου κάτσει! Αν θέλει ο ΠΑΟ να το σηκώσει φέτος πρέπει να αντεπεξέλθει σε αυτό το δύσκολο ματς. Και λέω δύσκολο όχι από θέμα ποιότητας (που ξεκαθάρισα πιο πάνω πως θεωρώ πως ο ΠΑΟ έχει καλύτερη ποιότητα), αλλά από θέμα ψυχολογίας! Η προσωπικότητα των παιχτών τώρα πρέπει να φανεί!!!

Αυτά τα ολίγα για την ώρα. Καλοπροαίρετα μπινελίκια δεχτά και πάντα υπό το πρίσμα του χαβαλέ! Όποιος δεν μπορεί να δει έναν ποδοσφαιρικό αγώνα και να τον απολαύσει (ασχέτως αποτελέσματος) ας μη ποστάρει!!!

ΥΓ: Περιμένω το link του delta66 με την κα Παπαδοπούλου, καθότι πλέον έχω μάθει να ζω με αυτό :thumbdown:

WAAAAAAR!!!

:hysterical:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 159
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βλέπω Στράτο πως ξέχασες γρήγορα την 8άρα :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Aπο σενα;

Τώρα κάνουμε πως δεν θυμόμαστε κι όλας, εεεεεε????

Link to comment
Share on other sites

Τώρα κάνουμε πως δεν θυμόμαστε κι όλας, εεεεεε????

Αν μου εριξες 8αρα οπως λες και δε θυμαμαι,εχω αληθεια προβλημα................

Link to comment
Share on other sites

Αν μου εριξες 8αρα οπως λες και δε θυμαμαι,εχω αληθεια προβλημα................

Πόσο γρήγορα ξεχνιούνται τα "πρόσφατα" γεγονότα... :hysterical:

Ετοιμαστείτε για νέα 8άρα :ooh2:

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ: Περιμένω το link του delta66 με την κα Παπαδοπούλου, καθότι πλέον έχω μάθει να ζω με αυτό :ninja:

WAAAAAAR!!!

:hysterical:

Επιτελους ειχαμε ξεχαστει. :ooh2::bowdown::thumbup::thumbdown::thumbdown:

Ποιοι μιλάνε λοιπόν για «καθαρό ποδόσφαιρο»

  • Οι μεγαλύτεροι ψεύτες του ελληνικού ποδοσφαίρου (έτος ίδρυσης 1908 !!!)
  • Οι καταχραστές του γηπέδου του Δήμου Αθηναίων
  • Οι …πρώτοι τις ιστορίας που το Κράτος τους έβαλε χόρτο στο γήπεδο (1958) και το έχουν τιμή τους και καμάρι τους.
  • Οι «βαλιτσάκηδες» του ’60,
  • Οι Κυπελλούχοι ’69 στο στρίψιμο του κέρματος (!)
  • Οι «λουλουδάδες» του ‘75
  • Οι εμπνευστές του Μπουμπλή και των «νόμιμων» εγγράφων του από το Αιγάλεω
  • Οι …άσχετοι της υπόθεσης Χαλκίδη – Ορφανίδη του ‘82
  • Οι …άξιοι νικητές με τα τρία πέναλτι στη Λεωφόρο
  • Οι κλέφτες δεκάδων ποδοσφαιριστών μέσω δικαστηρίου (!) ακόμα κι αν είχαν υπογράψει και 2ο συμβόλαιο.
  • Οι …τυχεροί εργοδότες που είχαν ποδοσφαιριστές με μηδενικά συμβόλαια (για την Εφορία…)
  • Οι τύποι που ήταν περήφανοι για τις επιδείξεις πιστολιού (στο γήπεδο) του προέδρου τους (!) ακόμα κι αν το θύμα ήταν ξένος διαιτητής ! (βλ. Μισέλ Βοτρό)
  • Οι ….τυχεροί των κληρώσεων Κυπέλλου, δια χειρός Δραμουντάνη
  • Οι …άμωμοι που βρήκαν τις ελληνικές ρίζες του Χάτζι ! (ας όψεται που αυτός είχε άλλα όνειρα…)
  • Οι «φίλοι» Δόξας Δράμας, Απόλλωνα Αθ., Κορίνθου, Εθνικού, Πανιωνίου (ενίοτε) και εσχάτως «χορηγοί» του ΠΑΟΚ !!!
  • Οι …τυπικοί που άλλαζαν το πρόγραμμα του πρωταθλήματος για να μην έχει ξένους ο Ολυμπιακός στο ντέρμπι (β. Προτάσοφ κλπ)
  • Οι …αναμάρτητοι που συντηρούσαν τον ΟΦΗ επί 30 χρόνια και τον χρησιμοποιούσαν σαν φυτώριο / «νεκροταφείο» παικτών και κυρίως για να υπάρχει ακόμα ένας πολέμιος του Ολυμπιακού.
  • Οι εκ των μεγαλοεκδοτών που ανέτρεψαν κυβέρνηση για να φύγει ο Κοσκωτάς
  • Οι «σφαγείς» (λέγεται και αλλιώς) της Χόνβεντ και του Φίτος
  • Οι «γουναράδες» της Ντιναμό Κιέβου
  • Οι ευνοούμενοι του Κράτους και στις χορηγίες (ΟΤΕ)
  • Οι εμπνευστές του Δούρου και της κάθε αλητείας εκείνου του αγώνα της Λεωφόρου.
  • Οι χρήστες ηλεκτρονικών «κοριών» στα αποδυτήρια του Ολυμπιακού!
  • Οι …νικητές σειράς αγώνων (2004) από το 85’ και μετά με κάποιο …τυχαίο γκολ που θα έκανε το 0-1 (βλ. Βόκολος)
  • Οι χειροκροτητές του Βασσάρα ! (βλ. πέναλτι Αλβες, πέναλτι στον Μπούρμπο της ΑΕΚ)
  • Οι …δίκαιοι που σε συνεργασία με τον Ντέμη πίεσαν τον δυστυχή Απόλλωνα Καλαμαριάς να πάει στα ευρωπαϊκά δικαστήρια, με αποτέλεσμα να διαλυθεί αφού αυτοί δεν …βοήθησαν στα έξοδα.
  • Οι …άντρες που έδερναν ανηλεώς διαιτητή διότι είχε το …θράσος να τους σφυρίξει καθαρό πέναλτι. Μετά έλεγαν ότι τον προστάτευαν !
  • Οι αμόλυντοι που έχουν καταδυναστεύσει το μπάσκετ επί 12 χρόνια και κρατάνε εν ενεργεία διαιτητές που έπρεπε να πάρουν σύνταξη!
  • Οι …σκοπευταράδες του κλειστού του ΟΑΚΑ που εφάρμοσαν την παρουσία αεροβόλου στις κερκίδες!
  • Οι …δυνατοί που έκαιγαν ανενόχλητοι επί δύο χρόνια τα γήπεδα στην κόντρα τους με τους ΑΕΚτζήδες αλλά απαιτούν τιμωρία του Ολυμπιακού για 2-3 φάπες στο Περιστέρι.

finalpao.jpg

:D:D:D:D:D:D:D

πηγη http://www.bam.gr/page.ashx?pid=2&aid=188444

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

Μίλησε ο γάιδαρος και είπε τον πετεινό κεφάλα!Το άλλο με τον Τοτο το ξέρετε?? :hysterical::ooh2:

Real-Barcelona την Κυριακή κυριοι αφου γίνεται λόγος περι ποδοσφαίρου!

Link to comment
Share on other sites

Ο σκοπος ειναι να κυλησουν ολα ομαλα,να γινει καλο παιχνιδι,κι ο καλυτερος,ας νικησουμε ρε παιδι μου...................... :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Το ματσ στην μπάλα είναι χ για να σας φτάσει η μεγάλη Παοκάρα. :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Τρούπη απο μόνος σου το λές.,...

Απο το 1930 έχετε να πάρετε πρωτάθλημα ρεεεεεεεεε

ΕΙΣΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟΟΟΟ......

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω να πω πως μετά και το (άθλιο) ποστ του Μπάμπη... εεε.... εεε... χμμμ.. delta66, κοιμήθηκα σαν πουλάκι. Κάτι τέτοιο ήθελα να διαβάσω για να νιώσω καλά :hysterical:

ΟΛΟΙ εσείς οι Ολυμπιακοί, θέλω την Κυριακή το βράδυ και την Δευτέρα το πρωί να βγείτε εδώ, και να μου δείξετε την χαρά σας μετά τις ήττες σας :ooh2: Αλλά από τη στιγμή που βγαίνετε τώρα, να βγείτε και μετά και να παραδεχτείτε την κατωτερότητά σας :thumbup:

@ Salamander

Που πας με Santos????? :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σαν αγνός φίλαθλος αλλά και λάτρεις του όμορφου κόσμου του ενυδρειο έχω να πω ότι τέτοιου είδους κακόβουλες συζητήσεις δεν χωράνε εδώ μέσα...

Πάλι μπάχαλο θα το κάνετε το forum και ιδιαίτερα εσείς κύριε Χουλιγκανο-Προτζεκτορα που είναι γνωστός ο τρόπος που ενεργείτε εντός και εκτός γηπέδου... :ooh2::hysterical:

Ένας πικραμένος Αεκτζής

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω να πω πως μετά και το (άθλιο) ποστ του Μπάμπη... εεε.... εεε... χμμμ.. delta66, κοιμήθηκα σαν πουλάκι. Κάτι τέτοιο ήθελα να διαβάσω για να νιώσω καλά :bowdown:

ΟΛΟΙ εσείς οι Ολυμπιακοί, θέλω την Κυριακή το βράδυ και την Δευτέρα το πρωί να βγείτε εδώ, και να μου δείξετε την χαρά σας μετά τις ήττες σας :thumbup: Αλλά από τη στιγμή που βγαίνετε τώρα, να βγείτε και μετά και να παραδεχτείτε την κατωτερότητά σας :thumbdown:

@ Salamander

Που πας με Santos????? :thumbdown:

Κελαηδας τωρα που η ομαδαρα ειναι μιση?

Και με τα τριτα θα σας κερδισουμε. :D

Και την ωρα που γραφω αυτα μολις ηρθε το siporax. ΣΗΜΑΔΙΑΚΟ !!! Double score. :hysterical::ooh2:post-12184-1259225823_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω να πω πως μετά και το (άθλιο) ποστ του Μπάμπη... εεε.... εεε... χμμμ.. delta66, κοιμήθηκα σαν πουλάκι. Κάτι τέτοιο ήθελα να διαβάσω για να νιώσω καλά :hysterical:

ΟΛΟΙ εσείς οι Ολυμπιακοί, θέλω την Κυριακή το βράδυ και την Δευτέρα το πρωί να βγείτε εδώ, και να μου δείξετε την χαρά σας μετά τις ήττες σας :bowdown: Αλλά από τη στιγμή που βγαίνετε τώρα, να βγείτε και μετά και να παραδεχτείτε την κατωτερότητά σας :thumbdown:

@ Salamander

Που πας με Santos????? :thumbup:

αν θυμάμαι καλά μια θέση από πάνω σου τερμάτισα με santos. :ooh2: Αλλά επειδή ξέρω τη θα πεις να σου θυμίσω ότι έχει τον τεν-τεν στο πάγκο .

Εγώ πάντως βλέπω χ στο μάτσ αυτό.

Δεν συνεχίζω γιατί...

Link to comment
Share on other sites

Ο σκοπος ειναι να κυλησουν ολα ομαλα,να γινει καλο παιχνιδι,κι ο καλυτερος,ας νικησουμε ρε παιδι μου...................... :ooh2:

Ετσι :hysterical: μπράβο ρε Στράτο !!!!

Επιτέλους να νικήσουν και οι φίλαθλοι μια φορά !!!

Αυτό δεν εννοούσες;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν εννοούσες;

Δεν νομίζω πως εννοούσε αυτό, αλλά είναι όντως μία ωραία άποψη :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Ετσι :hysterical: μπράβο ρε Στράτο !!!!

Επιτέλους να νικήσουν και οι φίλαθλοι μια φορά !!!

Αυτό δεν εννοούσες;

Ξεχωρα απο το λογοπαιγνιο,αυτο που ευχομαι και επιθυμω,ειναι να σταματησουν ολοι αυτοι οι κυριοι να μας σερβιρουν τα σουπα παιχνιδια που κανονιζουν τα τελευταια χρονια για δικο τους οφελος,και να καταλαβουμε οπως εχει τονισει πολλες φορες και ο trooper οτι τα πραγματικα προβληματα ειναι αλλα,και οχι οι φανελες και τα σορτσακια,και ποιο χρωμα θα κερδισει.

Μου αρεσει η χωρις υπονοουμενα πλακα εδω,αλλα τρελλαινομαι οταν ακουω για συμπλοκες και επεισοδια μεταξυ φιλαθλων...............

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά μη το ρίξουμε στη φιλοσοφία τώρα... Άνοιξα το τόπικ για να τσακωθούμε :bowdown:

Ειλικρινά δεν είναι κύριο μέλημά μου το αν θα γίνει καλό παιχνίδι! Αυτό που με νοιάζει είναι να μην υπάρξει ξύλο και καταστροφή περιουσιών. Από κει και πέρα ο χαβαλές θα υπάρχει, ασχέτως αποτελέσματος και θεάματος και πιστέψτε με.... Από Δευτέρα θα σας λιώσω στο δούλεμα διορισμένοι πρωταθλητές :ooh2:

Βέβαια το να δούμε ένα ωραίο παιχνιδάκι Over δεν θα με χάλαγε καθόλου και με κανένα σκορ 4-4.... Αλλά πολλά ζητάω μάλλον :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά μη το ρίξουμε στη φιλοσοφία τώρα... Άνοιξα το τόπικ για να τσακωθούμε :bowdown:

Ειλικρινά δεν είναι κύριο μέλημά μου το αν θα γίνει καλό παιχνίδι! Αυτό που με νοιάζει είναι να μην υπάρξει ξύλο και καταστροφή περιουσιών. Από κει και πέρα ο χαβαλές θα υπάρχει, ασχέτως αποτελέσματος και θεάματος και πιστέψτε με.... Από Δευτέρα θα σας λιώσω στο δούλεμα διορισμένοι πρωταθλητές :ooh2:

Βέβαια το να δούμε ένα ωραίο παιχνιδάκι Over δεν θα με χάλαγε καθόλου και με κανένα σκορ 4-4.... Αλλά πολλά ζητάω μάλλον :hysterical:

Δέν ζητάς πολλά...το πρώτο 4άρι θα έρθει σίγουρα για το δεύτερο δέν ξέρω :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δέν ζητάς πολλά...το πρώτο 4άρι θα έρθει σίγουρα για το δεύτερο δέν ξέρω :thumbup:

Ποιος θα βάλει από εσάς 4 γκολ? Ο Μήτρογλου? :hysterical:

Ενώ εγώ έχω Σισέ, Λέτο, Σάλπι, Καραγκούνη, Νίνι, Κατσουράνη... Για να μην αναφέρω τους ΤΙΜΙΟΥΣ Βύντρα και Σαριέγκι :ooh2:

Αν και ο Καραγκούνης μάλλον δεν θα παίξει :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...