Jump to content

πρώτοι κάτοικοι??


xxgaitan

Recommended Posts

το nano μου reef boyu tl-550 128l εδώ κ δυο βδομάδες είναι σε στρώσιμο,περιμένω να σταθεροποιηθούν οι τιμές για να μπουν οι πρώτοι κάτοικοι..

θέλω να μου πείτε τι να βάλω(ακριβές ονομασίες) για συνεργείο καθαρισμού χωρίς να χρειαστεί να τα αποχωριστώ αργότερα,κ τι θα μπορούσε να μπει ακόμα με ένα ζευγάρι clown??

ειναι νωρίς ακόμα αλλά πρέπει να κάνω ενα χρηματικό προϋπολογισμο.. :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά μπορείς να βάλεις για συνεργείο καθαρισμού ερημίτες κόκκινους και μπλε(red hermits,blue hermits) και σαλιγκάρια όπως Turbo,Tectus,Astrea...

Τώρα για τους υπόλοιπους κατοίκους είναι δικό σου θέμα το τι σου αρέσει.Στα λίτρα σου υπάρχουν αρκετά ψαράκια που μπορείς να βάλεις(gobies,Cardinal,Blenny)...

Να υπολογίζεις και σε δύο-τρεις γαρίδες που θα χρειαστείς για το καθαρισμό π.χ(lysmata).

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να αποφασησεις εαν θα το κανεις reef η fish only πρωτα απο ολα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία τότε δες αυτά που σου έγραψα.Και fish only να το έκανες τα ίδια θα σου έγραφα γιατί τα λίτρα σου δεν είναι πολλά.

Link to comment
Share on other sites

κ από ανεμώνες τώρα που δεν είναι κ πολύ ώριμο το ενυδρείο τι μπορεί να μπει?

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα τίποτα από ανεμώνη.Είναι νωρίς ακόμα και θέλουν ένα καλά στρωμένο ενυδρείο.

Link to comment
Share on other sites

Για να βαλεις ανεμωνη θελεις 3 πραγματα:Φως(πολυ φως),Φαγητο κ πολυ σταθερες τιμες(εαν πεσει π.χ. η αλατοτητα απο 1025 σε 1023 η ανεμωνη θα την ακουσει).

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...