Jump to content

Recommended Posts

καλησπερα σε ολους!!!εδω και 2 μερεσ βλεπω στον blue να εχει κατι ασπρακια 3 με 4 στο προσωπο του και 3 με τεσερα ασπρακια στο πτεριγιο αφτα απο την μια πλευρα του ενο εχει ορεξη και τρωι κανονικα.τα αλλα ψαρια ειναι καθαρα.ειναι η αρχει του ick η ειναι κατι αλλο τι μπορω να κανω να βαλο χαλκο??

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε φίλε μην βιάζεσαι να βάλεις χαλκό.Καταρχάς δώσε μας πληροφορίες για το ενυδρείο σου,και αν μπορείς ανέβασε καμία φωτογραφία από το ψάρι σου.Έτσι πως το λες για Ick ακούγετε.

Link to comment
Share on other sites

απο μετριση ειναι σοστα ola ειναι 400λ και το εχο μεταφερη σε ενα 60λ με 2clone kai ena zebrosoma σκιπερ 900 πολη καλο για 60λ.το περιεργο ειναι οτι δεν εχει παντου και ειναι απο την μια μεργια δεν μπορω να καταλαβω τι γινετε να περιμενω μια 2 μερεσ και μετα να βαλο χαλκο

Link to comment
Share on other sites

Eχεις κοραλια,ζωντανο βραχο ή σκοπευεις να βαλεις.Αν ναι βαζοντας χαλκο στο ενυδρειο απλα θα τα νεκρωσεις.Τωρα ή αν θελησεις να βαλεις μετα.

Γιαυτο σου ζητησε ο salamander να μας πεις δυο λογια για το ενυδρειο :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Αν αποφασίσεις ότι θέλεις να χρησιμοποιήσεις φάρμακα, αποτελεσματικό ενάντια στο Ich είναι ο συνδυασμός Garlic Gouard και Metronidazole της Seachem και δεν επηρεάζει τα ασπόνδυλα...

Ρίξε μια ματιά στο site της εταιρίας υπάρχουν αναλυτικές οδηγίες των προϊόντων.

Έγινε επεξεργασία - Aiolos
Link to comment
Share on other sites

Για το ick ιδίως στο blue η πρωσοπική μου εμπειρία είναι μόνιμη αλατότητα στο 1022 και 26.5c εδώ και 1 1/5 μήνα δέν μου έχει παρουσιάσει το παραμικρό και οι τιμές αυτές είναι μέσα στα πλαίσια...

Link to comment
Share on other sites

Για το ick ιδίως στο blue η πρωσοπική μου εμπειρία είναι μόνιμη αλατότητα στο 1022 και 26.5c εδώ και 1 1/5 μήνα δέν μου έχει παρουσιάσει το παραμικρό και οι τιμές αυτές είναι μέσα στα πλαίσια...

Υποψην,οτι αυτο δεν μπορει να εφαρμοστει αν εχεις ενα reef ενυδρειο με κοραλια.

Έγινε επεξεργασία - ΑΚΗΣ
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ σε ολουσ για τησ σιμβουλεσ σασ.εδω και 2 χρονια που ασχολουμαι δεν εχω ξανα αντιμ το ick τον blue τον εχω 2 χρονια και αρχικα των ειχα σε 60λ για 1χρονο.ζοντ βραχο δεν σκοπεβο να βαλο.θα ανεβασο καπια στιγμη και φοτο.σιμερα θα αποφ τη θα κανω.αλλα απο οτι βλεπω και σιμερα ειναι στα ειδια σημια.

Link to comment
Share on other sites

Υποψην,οτι αυτο δεν μπορει να εφαρμοστει αν εχεις ενα reef ενυδρειο με κοραλια.

:hysterical: Βλακεία ε; τώρα το είδα ότι δέν έβαλα ότι το κράτησα έτσι για 4 μέρες... :ooh2:

Link to comment
Share on other sites

θα θελα να σασ ενιμερ ποσ αντιμετοπ.το ick στο blue απο χτεσ εχω ξεκιν.θεραπεια με χαλκο τησ pointex δοκιμασμενο απο φιλουσ που ειναι χρονια στο χορο.λιγα λογια το ποσ εβαλα τον χαλκο στο νερο.σε μια σιριγκα εβαλα 2μ χαλκο και τον εβαλα απο τη κικλοφορια του νερου λιγο λιγο τωρα βλεποντασ και κανοντασ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...