Jump to content

Το "Τερας" εγκατασταθηκε....


ReBeLoS

Recommended Posts

Ενα κακο εχουν ομως οι τριπλες μεμβρανες που το διαπιστωσα με το που την εβαλα. Για να κανεις φλασαρισμα δεν μπορεις με πανω απο 2. Θα πρεπει ειτε να τις κανεις μια μια ειτε δυο και μια. Το ιδιο μου επιβεβαιωσε και ο μπαρμπα59...

Ακομη και βγαζοντας τελειως το restrictor η ροη του ακαθαρτου για το φλασαρισμα δεν αυξανει.

Link to comment
Share on other sites

Ενα κακο εχουν ομως οι τριπλες μεμβρανες που το διαπιστωσα με το που την εβαλα. Για να κανεις φλασαρισμα δεν μπορεις με πανω απο 2. Θα πρεπει ειτε να τις κανεις μια μια ειτε δυο και μια. Το ιδιο μου επιβεβαιωσε και ο μπαρμπα59...

Ακομη και βγαζοντας τελειως το restrictor η ροη του ακαθαρτου για το φλασαρισμα δεν αυξανει.

βρε ρεμαλι μικρο παιδι και με λες μπαρμπα αντε μην βαλω μεσον τον νεο δισκα και σε μπανιαρω τωρα που κονομισα γλύψιμο :)

Link to comment
Share on other sites

βρε ρεμαλι μικρο παιδι και με λες μπαρμπα αντε μην βαλω μεσον τον νεο δισκα και σε μπανιαρω τωρα που κονομισα γλύψιμο :band:

:):thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ, είναι το στάνταρ μοντέλο αλλά έχεις βγάλει τη ρητίνη? http://www.waterwaves.gr/index.php?target=...roduct_id=29834

Οχι. Εμενα ξενικησε σαν Proaqua5 και προστεθηκαν 2 μεμβρανες , μανομετρο και booster 2.5lpm. Αυτη στο λινκ ειναι του Husky με 150αρες μεμβρανες

Link to comment
Share on other sites

Ενα κακο εχουν ομως οι τριπλες μεμβρανες που το διαπιστωσα με το που την εβαλα. Για να κανεις φλασαρισμα δεν μπορεις με πανω απο 2. Θα πρεπει ειτε να τις κανεις μια μια ειτε δυο και μια. Το ιδιο μου επιβεβαιωσε και ο μπαρμπα59...

Ακομη και βγαζοντας τελειως το restrictor η ροη του ακαθαρτου για το φλασαρισμα δεν αυξανει.

Τελικα βλακεια ειχα κανει. Δεν ισχυει το παραπανω μιας και ειχα αφησει το restrictor της παλιας μου θηκης της τριτης μεμβρανης πανω. Επικοινωνησα με τον Βασιλη που παντα ειναι ετοιμος να βοηθησει και φυσικα το προβλημα λυθηκε δια παντος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας τα λες καλα Νικολακη αφου εγραψες οτι και αφαιρώντας το restictor η ροη δεν αυξάνει για λεγε ;;

To τριτο housing (καβουκι) για την νεα μεμβρανη το ειχα απο την προηγουμενη οσμωση μου. Αυτην ηταν 75αρα. Εβγαλα μετα απο υποδειξη του Βασιλη τα fittings και μεσα στην τρυπα που βγαινει το ακαθαρτο ειχε ενα μαυρο πλαστικο πολυ μικρο που μετετρεπε την τρυπα απο κανονικη σε μικρη. Αυτο ηταν το ενσωματωμενο restrictor της παλιας. ΜΕ το που βγηκε ολα κομπλε. Γυρνωντας την βανα για το flushing το καθαρο τρεχει ελαχιστα και στο ακαθαρτο γινεται της τρελης.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...