Jump to content

120λιτρα με Ζωοτοκα


PsyTrancer

Recommended Posts

δεν μπορω να σου απαντήσω με σιγουριά! Το εχω ψάξει πολυ το θέμα και μονο να μπερδευτώ καταφερα ! :) Τωρα δοκιμάζω και εγώ μερικά πραγματα σχετικά με το θέμα. Ακομα δεν εχω βγάλει άκρη!

Έγινε επεξεργασία - tsagos
Link to comment
Share on other sites

Γραφαμε μαζι κ ετσι οταν ειδα την απαντηση σου #24 εκανα επεξεργασια τις δικης μου αλλα μεχρι να την ποσταρω απαντησες παλι στην αρχικη δημοσιευση οπου επεξεργαστικα κ δεν φαινεται πλεον!! (μονο που το εγραψα μπερδευτικα!!)

Link to comment
Share on other sites

:P Τα'σπασα παλι...

:)

Τελικα ομως δεν μου ειπες!

Ποιο οκ θα ηταν:

1 Τ5, ή 1 Τ5 κ 1 Τ8 ,ή με 2 Τ5?!

To καλυτερο 2 τ5

Link to comment
Share on other sites

Το ηξερα κατα βαθος αλλα ηθελα να πιστευω οτι κ με μια θα ημουν οκ! :P

(Ετοιμαζω κ το 160 για παρουσιαση σημερα-αυριο) :)

Πανο ποτε θα πιουμε μπυρα με εκχυλισματα καφε παλι!?!! :helpsmilie: εχω ενα εξ.φιλτρο εδω που δακριζει κ ξεχασα να στο πω χθες! αυτο που σου εδειξα!Θελω γνωμη! να το κολλισω με ενυδρειακη σιλικονη...wtf?

Link to comment
Share on other sites

Σε θέμα απόδωσης είναι σιγουρα 2χ Τ5.

Μιας και προορίζεσε για μποστανάς όμως μελετησε αυτο!

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=17135

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ενυδρείο μου άρεσε πιο πολύ από το άλλο σου. Εξαιρετικά όμορφες ρίζες, χρειάζεσαι κι άλλα φυτά, το χαλίκι όντως καλύτερα να ήταν άμμος αλλά δεν πειράζει. Επίσης ό,τι ειπώθηκε για το φωτισμό το ενισχύω. Όπως και να έχει πολύ όμορφο ενυδρείο και έχει και προοπτική για πυκνοφυτεμένο. Οι ρίζες πάντως πολύ καλές. Ένα σημείο που με χαλάει έιναι που φαίνεται η κομμένη μεριά της ρίζας μπροστά. Αλλά αυτό αναμένεται να καλυφθεί σύντομα.

:):P

Link to comment
Share on other sites

όλα τα λεφτά, είναι ο αρσενικός

'ξιφοφόρος' σου. Πραγματικά εξαιρετικό δείγμα ψαριού και στο λέει άνθρωπος που έχει μεγαλώσει αρκετές

εκατοντάδες ξιφοφόρους.

Να πω οτι η ομαδουλα αυτη των τριων ψαριων( 1m 2f) Χαριζονται! (θελω να μεινουν μονα τους τα endlers)

Θα μπουν κ αγγελια αυριο μεθαυριο αλλα οποιος τα δει-θελει μεχρι τοτε ας μου στειλει ενα πμ! :D

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μπηκαν 2xΤ5 (39w + 24w) κ συντομα θα μπουν κ τα ανεμιστηρακια με τον eliwel... :D

DSC_1645.jpg

Προστεθηκε κ μια ριζα μοπανι δεξια+λιγα φυτα ακομα(Polysperma,Limnophila sessiliflora)

Link to comment
Share on other sites

Τελειο!Το χαλικι με χαλαει λιγο αλλα δεν πειραζει..

Ευχαριστω κ παλι φιλε Βαγγελη! :angry2: Συγκρινοντας το με την πρωτη φωτο του θεματος , πιστευω οτι εχει δειξει πολυ καλυτερο..αν κ απο κοντα δειχνει ποιο εντονα-φωτισμένο απο οτι στην παραπανω φωτο..Δυστυχώς ομως το χαλικι ειναι το μονο που δεν γινεται να αλλαχτει πλεον...οποτε προσπαθω τουλαχιστον να το καλυψω οσο γινεται! οι ριζουλες 'echinodorus tenellus' παντως αν κ τωρα ειναι λιγες...πιστευω οτι στην πορεια, αν προστεθουν κιαλλες βεβαια, θα το καλυψουν αρκετα... :thumbup::D

Link to comment
Share on other sites

Φίλε πρόσεξε τώρα που άλλαξες το φωτισμό σου μη γεμίσεις άλγες... Ξεκίνα τις πρώτες μέρες με μικρή φωτοπερίοδο την οποία θα αυξάνεις κατά μισή ώρα περίπου κάθε μέρα... Μόλις δεις τις πρώτες μικρές άλγες σταματάς να ανεβάζεις τη φωτοπερίοδο... :D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...