Jump to content

160 λιτρα φυτεμενο..


PsyTrancer

Recommended Posts

Διαστασεις:Juwel 81x41x51

Λιτρα: 169 μεικτα ~ 145 καθαρα

Φιλτρανση:εξ.φιλτρο 1100λ/ω με 1,5λ siporax κ σφουγγαρια..

Φωτισμος:2 Τ5 Sylvania Gro lux

Ψαρια:12 ροδοστομοι , 4 tertas(?), 2 χηρες

Διακοσμος:Οτι βλεπεται! 3 ριζες μοπανι..

Αλλες ρουτινες: Εβδομαδιαια αλλαγη νερου 25-30% + σκουπα βυθου 1 φορα τον μηνα περιπου....

χρονος λειτουργειας:~1,5 μηνας

Αλλες παρατηρησεις: Οι χηρες θα φυγουν.Οταν κ αν καταφερω να τις πιασω! μπορει κ τα τετρας ωστε την θεση τους να την παρουν 6-7 κορυς...

Στις φωτογραφιες φαινεται το ενυδρειο μετα το πρωτο 10ημερο οπου ξεκινησε να τρεχει ...

~2 βδομαδων...

311009.jpg

Τριων βδομαδων...

101109.jpg

τεσσαρων βδομαδων...

191109.jpg

Πεντε βδομαδων...

071209.jpg

Κ σημερα....!

171209.jpg

Κ οι κατοικοι!

DSC_1301.jpg

Περισσοτερες φωτο απο τους κατοικους θα ανεβασω συντομα!Αλλη 1 οτι ναναι ετσι για το κλεισιμο !!

DSC_12988.jpg

:)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο set up!

Να το χαίρεσαι! :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ Συμφορουμιτες!!!! :helpsmilie:

Ολα τα ενυδρεια μου τα ξαναστηνω-ετοιμαζω εδω κ ενα 2 μηνακια γιατι τα ειχα ψιλοπαρατησει καπως(μετα το ξενερωμα που εφαγα ακουγοντας το 450αρι να ραγιζει.... :P ) Ευχομαι να μην τον ακουσει ποτε κανενας αυτον τον ηχο....

Οποτε οπως καταλαβαινεται, αλλα κ βλεπεται, ολα εχουν πολλα περιθωρια βελτιωσης ακομα,μιας κ ειναι 'φρεσκα'!

Με λιγα λογια....επεται κ η συνεχεια!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Ψηλε..... ΤΑ ΣΠΑΣ! πολυ ομορφα και τα 2 ενυδρεία σου που είδα!

ΚΑΤΣΕ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΠΑΡΑΑΑΑ!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό. Εξελίσσεται σε ζούγκλα (που εμένα μου αρέσει).

Ίσως κάποια στιγμή όμως να θελήσεις να οριοθετήσεις καλύτερα τις περιοχές με συστάδες φυτών. Νομίζω ότι μου αφήνει την αίσθηση ότι χρειάζεται κάτι ακόμη είτε σε ρίζα είτε σε πέτρα.

Link to comment
Share on other sites

http://en.wikipedia.org/wiki/Serpae_tetra

τα τετρα που δεν ξέρεις, είναι αυτα;

Δες το εδω...

DSC_088888.jpg

ευχαριστω για τα θετικα σχολια!!κατω απτην μπαρα δεν καθομαι με τιποτα, με 4 που τρεχουν εδω μεσα!!! Αλλα το παλευω με τον καιρο!!το καταδυναμη!! :helpsmilie:

Πολύ καλό. Εξελίσσεται σε ζούγκλα (που εμένα μου αρέσει).

Ίσως κάποια στιγμή όμως να θελήσεις να οριοθετήσεις καλύτερα τις περιοχές με συστάδες φυτών. Νομίζω ότι μου αφήνει την αίσθηση ότι χρειάζεται κάτι ακόμη είτε σε ρίζα είτε σε πέτρα.

:) μεσα στο μυαλο μου εισαι...παραπανω απο την μιση πολυσπερμα θα φυγει κ θα αντικατασταθει με κατι κλαδεματακια,οταν μεγαλωσουν, που μου εδωσε ο πανος1990 κ μου'φτιαξε την μερα γιαλλη μια φορα-( :helpsmilie: )οσο για τα λοιπα-ψαχνω ριζα σαν "πολυελαιο" για την δεξια-πανω μερια (δεν ξερω πως θα την στερεωσω βεβαια αλλα ας την βρω πρωτα κ βλεπουμε..) :P εκτος αν ειναι τοσο μεγαλη ωστε να ακουμπαει κ κατω...*χοντρο κομματι με πολλες-λεπτες κ ακανονιστες διακλαδωσεις.... :helpsmilie:

Ευχαριστω κ παλι ολους σας!

Link to comment
Share on other sites

Βαζω κ ενα βιντεακι να το δειτε "εν ζωη"!!

Το βιντεακι σε κανα 2 ωρες θα φαινεται καλυτερα καθως μολις το ανεβασα(στο tube) κ δεν εχει γινει 100% το processing...

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο Παναγιωτη ! Μπραβο φιλαρακο μου.

Απο λιπανση τι λεει; βλεπω πολλα φυτα γι αυτο ρωταω.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία εξέλιξη φίλε μου εύχομαι το καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο Παναγιωτη ! Μπραβο φιλαρακο μου.

Απο λιπανση τι λεει; βλεπω πολλα φυτα γι αυτο ρωταω.

Ευχαριστω πολυ Αλεξανδρε!! ελπιζω μια μερα να καταφερω να τα χαιρομαι, οπως χαιρονται τα δικα σου πολλοι συνχομπιστες μας!! :angry2:

Απο λυπανση χρησιμοποιω ταμπλετες της sera (floreplus) ανα 20 μερες-1 φορα τον μηνα κ diy Co2..(ζαχαρομαγεια)..

Ευχαριστω πολυ ολους για τα καλα λογια σας αλλα κ για την ώθηση που μου δινεται να τελειωσω γρηγορα γρηγορα κ τα υπολοιπα ενυδρεια μου!!! (next one-54λιτρα-red cherrys) :D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...