Jump to content

Mangrove Plants


Churu

Recommended Posts

Σημερα μου ηρθανε τα μαγκροβια και θα ηθελα την γνωμη σας. Επειδη ειναι μικρα ακομα σε μεγεθος και με την προυποθεση οτι μονο οι ριζες βρισκονται στο νερο, το μοναδικο σημειο ανοικτο του ενυδρειου μου ειναι κοντα στο καπακι οπου εκει ομως δεν ερχονται σε αμεση επαφη με το φως. Στο υπολοιπο ενυδρειο η αποσταση επιφανειας καπακιου ειναι περιπου στους 10 ποντους και φοβαμαι μην καουν οι κορυφες. Το φως του δωματιου για αρχη μεχρι να σκασουν οι ριζες τους αρκουν η οχι?? Η μηπως θα ηταν καλυτερα να τα εκθετα στο ηλιακο φως μεχρι να μεγαλωσουν και μετα στο ενυδρειο? Ευχαριστω :D

Link to comment
Share on other sites

πιστευω πως δυσκολα να βρεις ηλιο τετοια εποχη!και να βρεις δεν θα ειναι δυνατος ωστε να υπαρξει αναπτυξη...

κανε οτι μπορεις με τεχνητο φωτισμο εγω λεω.αληθεια απο που τα πηρες?παρεγγελια?

Link to comment
Share on other sites

πιστευω πως δυσκολα να βρεις ηλιο τετοια εποχη!και να βρεις δεν θα ειναι δυνατος ωστε να υπαρξει αναπτυξη...

κανε οτι μπορεις με τεχνητο φωτισμο εγω λεω.αληθεια απο που τα πηρες?παρεγγελια?

Το ξερω αλλα τον δυνατο ηλιο τον χρειαζονται απο τωρα που δεν εχουν βλαστησει? Απο ebay απο Αγγλια.

Link to comment
Share on other sites

Τα Mangrove θέλουν ανοικτό ενυδρείο.

Το ξερω και θελω να τα μεγαλωσω για το επομενο που θα φτιαχτει οσονουπο!! :D Και ψαχνω τον καλυτερο τροπο για το μεγαλωμα τους.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...