Jump to content

Που μπαινει το Σαρκόφυτο?


giannispass

Recommended Posts

Γεια χαρα σε ολους.

Μολις πηρα ενα σαρκοφυτο και εχω την απορια σχετικα με την θεση που πρεπει να μπει.

Ποια ειναι η γνωμη σας?

Θελει πολύ φως ή οχι?

Και πως στερεωνεται?

αυτο που πηρα ειναι στερεωμενο σε ενα βραχακι

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα για μενα να το τοποθετησεις χαμηλα,και αφου ειναι σε βραχακι,εγω θα το εβαζα στην αμμο.

Δεν θελει κατι ιδιαιτερο ουτε απο φως,ουτε απο κυκλοφορια.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σε βραχακι αλλα επειδη εχει μια κλιση ο κορμος του ακουμπαει λιγο στον αραγωνιτη.

Πειραζει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σε βραχακι αλλα επειδη εχει μια κλιση ο κορμος του ακουμπαει λιγο στον αραγωνιτη.

Πειραζει αυτο?

Δώσε του λίγο χρόνο , το ποιο πιθανό είναι να σηκωθεί μόνο του , αν όχι σήκωσε το εσύ και ακουμπησε το κάπου , καλό είναι να μην ακουμπά στον αραγωνητη.οι συνθήκες που χρειάζεται είναι αυτές που σου αναφέρει ο Δίας παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Δώσε του λίγο χρόνο , το ποιο πιθανό είναι να σηκωθεί μόνο του , αν όχι σήκωσε το εσύ και ακουμπησε το κάπου , καλό είναι να μην ακουμπά στον αραγωνητη.οι συνθήκες που χρειάζεται είναι αυτές που σου αναφέρει ο Δίας παραπάνω.

Ετσι ακριβώς...δώς του χρόνο και χώρο και μην φοβάσαι....δεν έχει ανάγκη.

Link to comment
Share on other sites

:welcome: οι φιλοι μας εχουν δικιο το σαρκοφυτο δεν εχει ιδιαιτερες απαιτησεις.Εγω παντως ειχα παρει ενα και παρουσιαζε τα ιδια συπτωματα και επειδη με επιασε πανικος το εβαλα πιο ψηλα σαν αποτελεσμα ηταν το σαρκοφυτο να διχνει καλυτερα.Το μονο προβλημα που δημιουργηθηκε ειναι οτι εχει μεγαλωσει αρκετα και απο κατω σκοτεινιαζει και δεν μπορω να βαλω τιποτα απο κοραλλια για αυτο καλα ειναι πρωτα να σκεφτεις που θα το βαλεις. Έγινε επεξεργασία - space
Link to comment
Share on other sites

Eπισης καλο ειναι να εχει καποια αποσταση απο διπλανα κοραλια γιατι εχει την κακη συνηθεια να τσιμπαει και να καιει τα γειτονικα κοραλια τη νυχτα με καποια πλοκαμια που βγαζει

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...