Jump to content

διαχορισμος ψαριων


xaris12

Recommended Posts

καλημερα παιδια.GIIIN τα φωτα σου.αποφασισα να χωρισω τα ψαρακια μου.λεω να παρω ενα μικρο ενυδρειακι και να βαλω μερικα μεσα. τα στοιχεια τωρα διαστασεις υπαρχοντος ενυδρειου:1m μηκος.30cm πλατος,40cm υψος 150 L. τα ψαρια μου ειναι :1 gabi,2 σκαλαρια,2congo tetra,1 πλατιστομο,2χηρες,1 Colisa lalia,1 Rainbow sharkminnow,1 μονομαχο,1 τιγρακι,2 μολλυ.πεστε μου πια ψαρια πρεπει να χωρισω .θελω να δω μωρακια απο gapy kai moly :thumbup: ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να δεις γεννες απο γκαπυ και μολλυ θα πρεπει να βαλεις τα γκαπυ σου και τα μολλυ σε αλλο ενυδρειο μονα τους και ετσι να ξερεις πως ειναι καλυτερα :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

τα υπολοιπα ψαρια στο ενυδρειο μου ειχες πει οτι δεν τεριαζουν.πια πρεπει να χωρισω?

Link to comment
Share on other sites

Χωρισμός μετάξυ ζωοτόκων & οωτόκων είναι μια καλή αρχή πιστεύω

Link to comment
Share on other sites

Το μονομαχο θα πρεπει να τον βαλεις μονο του σε ενα μικρο ενυδρειακι με φυτακια μεσα για να ειναι αρχοντας.

Θελω να μας πεις ποια ψαρια σου αρεσουν για να δουμε τι θα πρεπει κρατησεις και τι θα πρεπει να δωσεις, παντως να ξερεις πως για τα σκαλαρια δεν ειναι πολυ σωστο το ενυδρειο σου γιατι θελουν υψος και περισσοτερα λιτρα

Link to comment
Share on other sites

Gin ολα τα ψαρια μου αρεσουν.γιαυτο θα παρω και 1 μικρο ενυδρειο για να τα ξεχορισω και να μην χασω κανενα

Link to comment
Share on other sites

καλο θα ηταν να εχεις μεγαλυτερο αριθμο απο ιδιο ψαρια παρα 1 η2 ψαρια απο καθε ειδος.το τιγρακι να ξερεις οτι το πιθανοτερο θα ενοχλει το μονομαχο και τα σκαλαρια.ριξε μια ματια στο http://www.aquazone.gr/index.php?ind=fishplant και γενικα σε παρομοια site και αποφασιζεις πια κρατας.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...